Pirmdiena, 28. novembris Rita, Olita, Vita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pielāgotā vakcīna pret Covid-19. Vai un kad?

Pēc iepriekšējās pieredzes, prognozējot Covid-19 saslimstības kāpumu tuvākajos mēnešos, iedzīvotāji arvien vairāk interesējas par to kādas ir mediķu rekomendācijas par vakcinēšanos pret Covid-19. Arī SIA “Atiķes doktorāts” ārste Laila Atiķe stāsta, ka pacientiem ir daudz jautājumu par jauno pielāgotās vakcīnas ieviešanu un turpmāko vakcinācijas procesa gaitu. Lūdzām dakteri kliedēt neziņu par potēm pret kovidu.

Pielāgotā vakcīna pret Covid-19. Vai un kad?
Foto: Egons Zīverts
Foto: Egons Zīverts
02.10.2022 06:00

liepajniekiem.lv

– Vispirms jāpaskaidro, ka pie pašreizējās Covid-19 izplatības un vīrusa paveida vakcinācija vairs nav noteikta kā obligāta, bet gan kā stingri rekomendēta.

Jo īpaši tā ieteicama vairākām noteiktām riska grupām: senioriem virs 65 gadiem, veselības un sociālajā aprūpē strādājošiem, cilvēkiem ar specifiskām un hroniskām saslimšanām, kā arī grūtniecēm.

Arī turpmāk potēšanās pret Covid-19 būs paša cilvēka ziņā, bet mediķi aicina paturēt prātā, ka vakcinējoties ļaudis pasargā sevi un citus, arī darba devēji var pieprasīt šādu rīcību no saviem darbiniekiem, lai nodrošinātos pret strauju saslimšanas izplatību.

Tāpēc kopumā mediķi rekomendē sabiedrībai joprojām izvēlēties vakcinēties pret kovidu, jo tas dos garantiju, ka slimību visi kopā varēsim turēt grožos.

– Ja jau potes vairs nav obligātas, interese par vakcināciju ir mazinājusies?

– Tādas saslimšanas kā kovids un gripa joprojām ir un būs aktuālas arī šajā sezonā, tāpēc vakcinācija ir efektīvs veids kopējās sabiedrības veselības uzlabošanā, būtiski samazinot smagu slimības, hospitalizācijas un nāves risku no Covid-19.

Ļaudis arī vasarā gan potējās, gan interesējās par jaunajām, pielāgotajām vakcīnām.

Vasarā pārsvarā potējās tie, kam bija jādodas uz kādu citu valsti strādāt vai ceļot, un bija nosacījums, ka nepieciešams būt potētam, jo citādāk valstī nelaida iekšā.

Augustā interese strauji auga. Cilvēki interesējās gan par primāro vakcināciju un balstvakcināciju ar jau esošajām potēm, kā arī uzdeva jautājumus par pielāgoto vakcīnu.

Daļa, iespaidojoties no prognozēm par iespējamo situāciju rudenī un domājot par veselību, gribēja veikt vai pabeigt primāro vakcināciju, citi izlēma saņemt pirmo balstvakcīnu.

Lai gan vakcinēšanās pret Covid-19 vairs nav noteikta par obligātu, SIA “L. Atiķes” doktorāts vadītāja, ārste Laila Atiķe uzsver, ka izvēle par labu vakcinēties arī ar pielāgoto pretkovida vakcīnu turpinās iepriekš aizsākto darbu gan paša cilvēka, gan visas sabiedrības veselības labā. Foto: no personīgā arhīva

Vai ar pielāgoto vakcīnu tagad potē pēc citas kārtības? Un kāda tad ir atšķirība?

– Atšķirība ir tāda, ka Covid-19 pārslimošanu vairs nepielīdzina vakcīnas devai, jo tā pie esošajiem vīrusa variantiem nedod nepieciešamo imunitāti un aizsardzību – tā ir ļoti īslaicīga.

Turpmāk tiks piemērots vienas balstvakcinācijas princips – neatkarīgi no iepriekš saņemto vakcīnu devu skaita. Tas ir līdzīgs princips kā gripas sezonas potēm.

Šim mērķim septembrī Eiropas Zāļu aģentūra pabeidza izvērtēt un reģistrēja Covid-19 pielāgotās vakcīnas, kurās iekļauta aizsardzība pret pamata oriģinālo Covid-19 paveidu (Uhaņas variants) un arī jaunākajiem atklātajiem kovida vīrusa paveidiem.

Nākamgad tad vakcinācija būs jāatkārto līdzīgi kā sezonālās gripas gadījumā. Un tad, visticamāk, Covid-19 vakcīna atkal būs cita, pielāgota tobrīd aktuālajiem Covid-19 paveidiem.

Cilvēki vēlas zināt, kādu ražotāju pielāgotās vakcīnas šoruden ir pieejamas?

– Latvijā var saņemt divu ražotāju vakcīnas – Pfizer/Comirnaty un Moderna/Spikewax (precīzāk – Pfizer-BioNTech “Comirnaty Original/Omicron BA.1” un Moderna “Spikevax Bivalent Original/Omicron BA.1”). Un katrs var izvēlēties, kuru potēt.

Kad tad labāk vakcinēties pret kovidu?

– Pielāgotās vakcīnas tiek rekomendētas visai sabiedrībai, bet ļoti ieteicams (stingra rekomendācija) būtu potēties cilvēkiem ar specifiskām un hroniskām slimībām, tāpat ilgstošiem sociālās aprūpes centru iemītniekiem un to aprūpes personālam, senioriem vecumā no 65 gadiem un veselības aprūpes personālam, kā arī grūtniecēm.

Laiks, kad potēties, šobrīd tiek ieteikts šāds – trīs līdz sešu mēnešu laikā pēc pēdējās oriģinālās vakcīnas saņemšanas.

Trīs mēnešu laikā un pat ātrāk pēc pēdējās potes ieteicams potēties cilvēkiem no 65 gadu vecuma, imūnsupresētiem cilvēkiem un hroniskajiem slimniekiem. Ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc pēdējās oriģinālās vakcīnas saņemšanas vakcinēties tiek ieteikts jebkuram.

Savukārt tie, kuri ir vakcinējušies un tad pārslimojuši Covid-19, nākamo balstvakcīnu var plānot pēc četriem līdz sešiem mēnešiem.

Bet, ja jau ir pagājis ilgāks laiks par sešiem mēnešiem no primārās vakcinācijas vai balstvakcinācijas?

– Tad cilvēks arī var izlemt saņemt pielāgoto vakcīnu – jo ilgāks laiks pagājis no pēdējās vakcinācijas, jo ātrāk tā jāsaņem. Lielai daļai vakcinēto cilvēku jau ir pāri šim sešu mēnešu termiņam.

Taču katram cilvēkam pašam ir jāpieņem lēmums, jāizvērtē riski un potenciāls saslimst ar Covid-19.

Jāizvērtē, cik daudz viņš ir sabiedriskajā transportā, kontaktā ar citiem cilvēkiem un kādas ir blakus saslimšanas, kā arī – cik bieži cilvēks mēdz saslimt ar elpceļu slimībām un saaukstējas.

Vai arī pēc jaunās vakcīnas iespējamas reakcijas, blakusparādības?

– Vakcīnu aprakstos neredzu nekādas norādes, ka būtu kādas īpašas blaknes. Tāpat kā līdz šim, arī uz pielāgoto vakcīnu var būt ierastas reakcijas – sāpes injekcijas vietā, galvassāpes, ķermeņa temperatūras paaugstināšanās.

Ļoti līdzīgi kā jebkurai vakcīnai, par ko jau iepriekš esam daudz stāstījuši.

No kāda vecuma drīkst saņemt pielāgotās vakcīnas?

– Pielāgotās vakcīnas gan primārajā vakcinācijā, gan balstvakcinācijā plānotas pieaugušajiem un bērniem no 12 gadu vecuma.

Bērniem 5–11 gadu vecumā joprojām tiks izmantotas esošās oriģinālās vakcīnas. Tās pasūtam pēc vecāku pieprasījuma.

UZZIŅAI

Ja cilvēks iepriekš nav vispār vakcinējies pret Covid-19 un tagad izlemj pasargāt sevi no smagas slimības gaitas, tad viņam jāsaņem divas pielāgotās vakcīnu devas pēc vakcinācijas plāna (pielīdzināms primārajai vakcinācijai).

Ja cilvēks iepriekšir vakcinējies, saņēmis vienu, divas un vairāk potes pret Covid-19, viņam jāvakcinējas ar vienu pielāgotās vakcīnas devu.

Jebkurā gadījumā un jautājumos par vakcinēšanos ar balstvakcīnu un par katru individuālu gadījumu cilvēks var konsultēties ar mediķiem, vēlams, savu ģimenes ārstu.

Sezonālā vakcīna pret Covid-19 nākamajā sezonā būs jāatkārto.

Joprojām vakcinācija pret Covid-19 ir bez maksas.

Kā pieteikties vakcinācijai pret Covid-19?

 • Sazinoties ar sava ģimenes ārsta praksi;
 • Ārstniecības iestāžu vakcinācijas kabinetos (Liepājā – “L. Atiķes doktorātā”, “VCA Liepājas medicīnas centrā”, poliklīnikās un citur);
 • Vietnē Manavakcina.lv (var atrast visas vakcinācijas vietas arī Liepājā);
 • Pierakstīšanās nepieciešama, lai vakcinētāji var pasūtīt nepieciešamo daudzumu vakcīnu, jo arī šoreiz vienā pudelītē ir vairākas vakcīnas devas. Tādēļ vakcinēšana notiks un tiks ieplānota, kad būs savākts nepieciešamais vakcinējamo cilvēku skaits.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz