Svētdiena, 26. janvāris Agneta, Agnis, Ansis

Pusaudži ar lieko svaru bez maksas var apgūt veselīga dzīvesveida prasmes

Pusaudži ar lieko svaru bez maksas var apgūt veselīga dzīvesveida prasmes
Foto: Ilustratīvs
10.12.2019 16:20

liepajniekiem.lv

Liepājas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar speciālistu komandu aicina ģimenes, kurās aug pusaudži ar aptaukošanos vai lieko svaru vecumā no 13 līdz 17 gadiem pieteikties bezmaksas veselības veicināšanas programmai – veselīga dzīvesveida nodarbībām, ziņo Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas pārstāve.

Programmas mērķis ir veicināt pusaudžu un viņu tuvinieku izpratni par veselīgu dzīvesveidu, uzturu un kustībām, mainot ikdienas neveselīgos paradumus, kā arī mazināt liekā svara radīto fizisko un psihoemocionālo slogu bērniem.

”Pasaulē un Latvijā apkopotie pētījumu dati parāda, ka pusaudžu un jauniešu vidū liekais svars un aptaukošanās ir būtiska problēma. Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem bērnu skaits ar lieko svaru pēdējo 30 gadu laikā ir divkāršojies, bet pusaudžu skaits trīskāršojies. Latvijā, uzsākot skolas gaitas pirmajā klasē, jau aptuveni 23% skolēniem ir liekais svars. 98% gadījumu liekais svars un aptaukošanās ir saistīts ar neveselīgiem dzīvesveida paradumiem ģimenē, nepareizu uzturu un mazkustīgu dzīvesveidu. Šī programma ir izstrādāta, lai paši jaunieši un viņu ģimenes locekļi spētu tos mainīt,” norāda viena no programmas izveidotājām, dietoloģe un ģimenes ārste Justīne Rudzīte-Rjabceva.

Viņas vadībā katrs programmas dalībnieks (pusaudzis) tiks individuāli izvērtēts, nosakot vispārējo veselības stāvokli un individuālos mērķus, kas sasniedzami programmas laikā.

Programmas ietvaros pusaudžiem reizi nedēļā būs grupas nodarbība ar dietoloģi, nodarbībās tiks sniegta informācija par dažādām pārtikas produktu grupām, notiks praktiska veselīga ēdiena gatavošanas principu apgūšana virtuvē. Tāpat nodarbība būs paredzēta kā atbalsts dalībniekiem, lai pārrunātu arī neizdošanās, ja tādas būs un atjaunotu motivāciju dzīvesveida maiņai.

Komandā piesaistīta sporta kluba ”CF Liepāja” veselības sporta speciāliste Dace Dieviņa un fitnesa treneris Gundars Lauva, kuri sagatavojuši īpašu aktivitāšu un vingrojumu programmu jauniešiem sporta nodarbībām, kas notiks divas reizes nedēļā.

Programmā plānots uzņemt 24 pusaudžus vecumā no 13 līdz 17 gadiem. Nodarbības tiks organizētas divās grupās, katru nedēļu norisināsies trīs nodarbības − divas sporta aktivitātes un grupas nodarbība ar dietoloģi.

Sākums paredzēts nākamā gada februārī, taču jau janvārī visi dalībnieki ”VCA poliklīnikā Liepājas MC” (bijusī ”Liepājas metalurga” poliklīnika) izies obligāto veselības stāvokļa novērtējumu.

Programma noritēs no 2020.gada februāra līdz maijam. Nodarbības ir bezmaksas.

Pieteikties programmai var līdz 2019.gada 27.decembrim, sūtot brīvā formā rakstītu motivācijas vēstuli uz e-pastu: [email protected] Vietu skaits programmā ir ierobežots.

Papildu informācija par programmas norisi var iegūt, zvanot uz Dr. Rudzītes ārsta praksi pa tālruni: 25 145 220 vai rakstot uz e-pastu: [email protected]

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)