Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sākas ligzdojošo putnu saudzēšanas laiks

No pirmdienas, 15. aprīļa, saskaņā ar valstī noteikto kārtību koku ciršana vai zāģēšana pilsētās un citās apdzīvotās vietās ārpus meža ir aizliegta – šāds ierobežojums ir spēkā līdz 30. jūnijam.

Sākas ligzdojošo putnu saudzēšanas laiks
Sācies ligzdojošo putnu saudzēšanas laiks. Turpmākos divus ar pusi mēnešus koku kopšana pilsētā notiks ierobežotā apjomā. (Foto: Aigars Štāls)
15.04.2024 13:19

liepajniekiem.lv

Tas nozīmē, ka pilsētas koku stādījumu kopšana notiks ierobežotā apjomā, informē Liepājas Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Koku ciršanu pilsētā veic gan pašvaldība, gan individuālie zemesgabalu īpašnieki, gan uzņēmumi un citi īpašumu valdītāji.

Koku ciršana nereti ir saistīta ar būvdarbu uzsākšanu un veikšanu.

Ja iepriekš ir saņemta atļauja no pilsētas apstādījumu uzraudzības komisijas (AUK), ka koku drīkst cirst vai nozāģēt, taču darbs nav paveikts līdz 14. aprīlim, plānotie darbi ir jāatliek līdz jūnija beigām.

Kokus Liepājas ielās, parkos, skvēros un citās pašvaldībai piederošajās zaļajās teritorijās aprūpē galvenokārt Komunālā pārvalde, taču tā nav vienīgā iestāde, kas par to atbild.

Koku kopšanu pilsētai piederošajos zemesgabalos ārpus meža zemes nodrošina arī pašvaldības aģentūra “Nodarbinātības projekti”, izglītības iestādes, Kapsētu pārvalde, Sociālais dienests, Liepājas SEZ pārvalde un citi valdītāji.

Ligzdojošo putnu saudzēšanu paredz MK “Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža”, taču 20. punktā, kurā teikts, ka “Pilsētas un ciema teritorijā koku ciršana aizliegta laikposmā no 15. aprīļa līdz 30. jūnijam”, noteikti arī vairāki izņēmumi.

Izņēmuma gadījumi pamatā ir avārijas vai bīstamu situāciju novēršanas nepieciešamība – piemēram, ja koks apdraud cilvēka veselību, dzīvību vai īpašumu, infrastruktūras darbību un gadījumus, ja pašvaldība koka nociršanu atzinusi par neatliekamu.

Tātad vējā aizlūzušo, kritušo vai citādi bīstamo koku, kā arī atsevišķu lielu zaru, zaļo atvašu nozāģēšanu, apzāģēšanu un vainagu kopšanu, lai novērstu bīstamību, ir atļauts veikt arī putnu saudzēšanas periodā.

Ja izveidojas situācija, kad koks kļuvis bīstams, tad Komunālā pārvalde par to informē AUK – vai nu pirms koka nozāģēšanas, vai tad, kad bīstamība jau ir novērsta.

Par nozāģētajiem kokiem tiek sastādīts akts, kurā tiek norādīts iegūtais koksnes daudzums.

Malkai izmantojamo koksni paņem pašvaldības aģentūra “Nodarbinātības projekti” savu telpu apkurei, savukārt nederīgā daļa nonāk atkritumu izgāztuvē. Zari tiek sasmalcināti un likti kompostā.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz