Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Sākta gatavošanās atpūtnieku uzņemšanai Liepājas pludmalē

Sākta gatavošanās atpūtnieku uzņemšanai Liepājas pludmalē
Foto: Aigars Štāls
20.04.2016 12:42

liepajniekiem.lv

Komunālā pārvalde ir uzsākusi sagatavošanās darbus atpūtnieku uzņemšanai Liepājas pludmalē, portālam pastāstīja  Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Šobrīd  no saputinātajiem smilšu kalniem tiek atbrīvotas izejas uz pludmali, lai izejās var novietot koka laipas; pie Glābšanas stacijas notiek nederīgā un rūsas bojātā vingrošanas laukuma aprīkojuma demontāža; notiek soliņu, pārģērbšanās kabīņu un cita pludmales inventāra labošana. Viss nepieciešamais inventārs pludmalē tiks izvietots līdz pludmales sezonas sākumam – 15.maijam.

Uz pludmali, tāpat kā iepriekš, šovasar vedīs 13 ar koka laipām klātas izejas. Šogad turpināsies laipu atjaunošana. Atjaunotās laipas būs par pusmetru platākas nekā vecās, uzlabojot pieejamību pludmalei.

Līdz aprīļa beigām pie visām izejām uz pludmali parka zonā tiks izvietoti atkritumi konteineri, kas tur atradīsies līdz 30. septembrim. Konteinerus plānots iztukšot divas līdz trīs reizes nedēļā. A. Štāls uzsver, ka šajos, par pilsētas līdzekļiem apsaimniekotajos konteineros, nedrīkst izmest līdzi no mājām ņemtos sadzīves atkritumus, kas dažkārt ir pieredzēts citus gadus.

Pludmalē būs izvietoti 50 konteineri, tos izvedīs ik dienas; dienās, kad laika apstākļi būs mazāk piemēroti pludmales apmeklēšanai, atkritumu konteinerus no liedaga joslas izvedīs retāk.

Pludmalē tiks izvietotas 20 pārvietojamās tualetes. Viena pārvietojamā  tualete šovasar atradīsies arī pie nūdistu pludmales. Plānots vienu tualeti novietot arī pie Ziemeļu mola, kur vienmēr ir daudz makšķernieku, ūdens sporta cienītāju un tūristu.

No 15. maija līdz 15. septembrim liedaga un kāpu zonu paredzēts kopt un tīrīt vismaz piecas reizes nedēļā. Liedaga zonā ik dienas vai ik pārdienas gan mehanizēti, gan ar rokām tiks savāktas un aiztransportētas izskalotās jūras zāles, atkritumi, tīrītas tualetes, sijātas un slaucītas smiltis un citi uzkopšanas darbi.

Pludmales inventāra uzturēšanu, apsaimniekošanu un atkritumu izvešanu saskaņā ar iepirkumiem un noslēgtajiem līgumiem veiks SIA ”Eko Kurzeme”, savukārt smilšu sijāšanu – SIA ”Tranzīts L”. Pludmales uzkopšanā visu vasaras sezonu būs iesaistīti arī uz laiku pieņemtie labiekārtošanas darbu strādnieki, kuri tīrīs krasta joslu un kāpu zonu.

No 15. maija Liepājas pludmalē abās glābšanas stacijās (Centrā un Vaiņodes ielas galā) dežurēs glābēji, kas strādās katru dienu – no pulksten 10.00 līdz 22.00. Vienlaicīgi pludmalēs dežurēs pieci glābēji. Darbu sāks arī pludmales pieejamības komplekss, kas domāts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

2016. gada vasaras sezonā Liepājas pludmales inventāra un Glābšanas stacijas darbības nodrošināšanai un uzturēšanai kopumā plānoti 99 000 eiro, kas ir par 6 000 eiro vairāk nekā 2015. gadā.

UZZIŅAI

2016. gada peldsezonā Liepājas pludmalē piedāvātais inventārs, kura izvietošana/uzturēšana turpināsies visu sezonu:

 

Pārģērbšanās kabīnes

 

Centrālajā pludmalē jeb Glābšana stacijas zonā –

11 gab.

Dienvidrietumu (DR) pludmalē – 6 gab.

 

Izejas pludmalē – koka laipas (vidēji 100 metru katrai izejai)

 

Centrālajā pludmalē – 8 izejas, t.sk., plats ceļš no Glābšanas stacijas, kas derīgs invalīdu drošai nokļūšanai pludmalē;

DR pludmalē – 5 izejas.

Soliņi

Visas pludmales garumā – līdz 32 gab.; sezonas laikā daudzums  var tikt palielināts.

Parka un pludmales kartes shēmas/informācijas stendi

 

Jūrmalas parkā – 3 gab. + stends redzes invalīdiem;

Glābšanas stacijā – 1 gab. + stends redzes invalīdiem;

DR pludmalē – 1 gab.

Virzienu norādes pludmalē

 

Zilā karoga zonā – 7 gab.

DR pludmalē – 3 gab.

Pārvietojamās tualetes

 

Pludmales zonā – 17 gab.

Glābšanas stacijā – 2 gab., t.sk., viena tualete invalīdu vajadzībām;

Pie nūdistu pludmales – 1;

Pie Ziemeļu mola – plānota 1 tualete ar divām kabīnēm.

Atkritumu konteineri

 

Centrālajā pludmalē un DR mikrorajona pludmalē – 49 gab.

Centrālajā pludmalē Zilā karoga zonā tiks nodrošināta dalītā atkritumu savākšana.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli