Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Slimnīca peļņu paturēs un ieguldīs

Slimnīca peļņu paturēs un ieguldīs
Foto: Egons Zīverts
19.07.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Liepājas Reģionālās slimnīcas peļņa tiks izmantota uzņēmuma attīstībai – nolēma pilsētas dome ceturtdien.

Pērn pašvaldības SIA “Liepājas Reģionālā slimnīca” strādājusi ar peļņu 986 089 eiro. Uzņēmuma pienākums būtu izmaksāt pašvaldībai dividendēs desmit procentus no šīs summas jeb 98 608,90 eiro, taču deputāti nolēma, ka visa nauda jāatstāj slimnīcas rīcībā, jo tajā sācies kārtējais vērienīgais infrastruktūras attīstības projekts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu, bet vienlaikus ir arī lielas neattiecināmās izmaksas, piemēram, ēdināšanas bloka un sociālās aprūpes nodaļas uzlabošanai.

Jau vēstīts, ka, īstenojot jauno rekonstrukcijas projektu, kura izmaksas ir apmēram 17 miljoni eiro, slimnīcā plāno uzlabot kardioloģijas, onkoloģijas un bērnu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un kvalitāti Kurzemē. Daļēji šo projektu sedz ERAF, valsts budžets un pašvaldība, bet arī slimnīca pati no saviem līdzekļiem.

Slimnīcas peļņa “ir spička” salīdzinājumā ar tās vajadzībām, “Kurzemes Vārdam” teica deputāts, SIA “Liepājas Reģionālā slimnīca” valdes priekšsēdētājs E. Striks. Arī vairākus iepriekšējos gadus slimnīcai ir bijusi peļņa. Piemēram, 2017. gadā – 587,3 tūkstoši eiro. Daļēji šī nauda tika izmantota dažādu medicīnisku iekārtu, instrumentu un datortehnikas iegādei, bet lielākā daļa peļņas, tāpat kā 2016. gada peļņa un tāpat kā 2015. gada peļņas daļa, tika uzkrāta slimnīcas investīciju projektu īstenošanai 2019. – 2022. gada darbiem – no pašu līdzekļiem šajos gados slimnīca plāno veikt kapitālieguldījumus 10,96 miljonu eiro apjomā.

Taču slimnīcas vadītājs uzsvēra: “Iegūto peļņu investēsim ne tikai infrastruktūras attīstībā un tehnoloģijās, bet arī pašā nozīmīgākajā resursā – darbiniekos. Jau no gada sākuma varējām paaugstināt algas, no gada vidus vēl papildus paaugstināt samaksu par darbu uzņemšanas nodaļā, kur darbinieki sniedz neatliekamo palīdzību, – jo ir aizvien grūtāk motivēt cilvēkus strādāt diennakti. Spējām samaksāt personālam prēmijas par darbu 2018. gadā, intensitātes piemaksas, turpinot iemaksāt līdzekļus medicīnas darbinieku uzkrājošā apdrošināšanā, turpināt ieguldīt līdzekļus personāla izglītībā.” Viņš sacīja, ka gada sākumā visu līmeņu slimnīcas medicīnas darbiniekiem paaugstinātas algas par 20 procentiem.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli