Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Suņiem, tāpat kā cilvēkiem, ir noteikumi

Suņiem, tāpat kā cilvēkiem, ir noteikumi
Foto: Ģirts Gertsons
28.07.2018 07:15

liepajniekiem.lv

Portāls saņēmis vairāku lasītāju vēstules, kurās pausta neapmierinātība, ka joprojām mūsu pilsētā nav sakārtots suņu jautājums.

”Sēžu vakar atpūtnieku pilnā pludmalē,” 22.jūlijā raksta lasītāja: ”Jūrā iebriduši divi jaunieši ar lielu baltu suni. Pie viņiem piegājis kāds vīrietis un aizrāda, ka šeit nevar peldināt suni. Jaunieši neapmierināti iznāk krastā un meitene purpina: ”Kāpēc nevar? Suņi jūrā nečurā. Redzi viņš tikai tagad pačurā.” Un suņuks mierīgi nokārto savas darīšanas smiltiņās, kur rakņājas divi bērņuki.”

Savukārt kāds vīrietis ir nemierā ar to, ka suņu saimnieki aiz saviem dzīvniekiem nesavāc ekskrementus: ”Saprotu, ka karstajā laikā arī dzīvniekam nepieciešama pelde, lai atvēsinātos. Pie Dienvidu mola, cik zinu, tāpat kā aiz pilsētas robežas taču drīkst peldināt suņus. Taču uzskatu, ka arī tur jāsavāc dzīvnieku mēsli!”

Nē kakām un peldēm peldvietās!

Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes ”Komunālā pārvalde” sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, jautāts, kur pludmalē drīkst un kur nedrīkst izvest pastaigās un peldināt suņus, skaidro: ”Suņus atļauts ievest pludmales zonā no Kūrmājas prospekta līdz Dienvidu molam, no Vaiņodes ielas izejas virzienā uz dienvidiem, kā arī starp Pērkones un Jūrmalas ielu.  Tās ir aktīvās atpūtas zonas, ārpus peldvietas. Taču sunim pludmalē ir jābūt pie pavadas, tāpat, kā citās pilsētas vietās, kas  nav speciāli izveidoti suņu pastaigu laukumi.”

”Jāatgādina, ka ir pludmales zonējums, kas apskatāms uz informācijas stendiem pie Glābšanas stacijas un Vaiņodes ielas galā un kur ar piktogrammām (nosvītrots suņa galvas siluets) ir attēlotas iepriekš vietas, kur suņus ievest nav atļauts,” viņš turpina: ”Informācija ir arī uz mazajām norādes zīmēm pie vairākām izejām uz pludmali.”

To, ka peldvietā nedrīkst atrasties dzīvnieki, nosaka Ministru kabineta 2017.gada 28.novembra noteikumi ”Peldvietas izveidošanas, uzturēšanas un ūdens kvalitātes pārvaldības kārtība”, kā arī Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi ”Liepājas pilsētas pludmales un peldvietu lietošanas noteikumi”. 

Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš piebilst, ka pilsētā ir vēl vairāki ierobežojumi, kas jāievēro suņiem un viņu saimniekiem. Ārpus norobežotās teritorijas sunim bez pavadas aizliegts atrasties bērnu atpūtas un rotaļu laukumos; izglītības iestāžu teritorijās; daudzdzīvokļu māju pagalmos; parkos, publiskos dārzos, skvēros, izņemot vietas, kas speciāli ierīkotas suņu pastaigām.

Uz jautājumu, vai izkārnījumi aiz suņiem to saimniekiem jāsavāc visur, arī pie Dienvidu mola un tamlīdzīgi, A.Štāls atbild īsi: ”Jā!”.

Grēko arī viesi

Taujāts, vai situācija pludmalē un pilsētā suņu staidzināšanas un peldināšanas ziņā uzlabojas, A.Štāls atzīst: ”Šajā vasarā šī problēma ir akūta. Katru dienu pludmales glābšanas dienesta glābēji ir spiesti aizrādīt no pieciem līdz septiņiem un pat vairāk suņu īpašniekiem, kas ieveduši savus suņus neatļautajā vietās. Tie galvenokārt ir iebraucēji, atpūtnieki no Lietuvas, Polijas, Krievijas vai Baltkrievijas.”

”Glābšanas dienesta dežuranti šiem cilvēkiem aizrāda un viņus informē par noteikumiem un iespējamiem sodiem, ja kārtība netiek ievērota,” viņš turpina: ”Pēc aizrādījumu saņemšanas suņu īpašnieki parasti atstāj peldvietas zonu. Bet ir bijuši daži gadījumi, kad aicināti palīgos Pašvaldības policijas darbinieki.”

K.Vārpiņš informē, ka par dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšanu 2017.gadā noformēti 96 administratīvā pārkāpuma protokoli; 2018.gada 1.ceturksnī – 17 administratīvā pārkāpuma protokoli. Par dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšanu, ja tie izdarīti atkārtoti gada laikā, 2017.gadā noformēti 9 administratīvā pārkāpuma protokoli; 2018.gada 1.ceturksnī – 2 administratīvā pārkāpuma protokoli.

”Visbiežākie pārkāpumi ir suņu palaišana bez pavadas, suņu nereģistrēšana, suņu ekskrementu nesavākšana,” skaidro Pašvaldības policijas pārstāvis: ”Vasaras sezonā biežāk ir suņu ievešana peldvietās un suņu palaišana bez pavadas pludmalē, kur drīkst ievest suņus, un parkā.”

Par noteikumu neievērošanu suņa saimnieks saucams pie atbildības un viņam piemērojams sods. Par dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 7 līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām – no 15 līdz 700 eiro, konfiscējot dzīvniekus vai bez konfiskācijas.

Par tādiem pašiem pārkāpumiem, ja tie izdarīti atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas vai ja to dēļ nodarīts fizisks vai materiāls zaudējums, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 15 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 700 līdz 1400 eiro, konfiscējot dzīvniekus vai bez konfiskācijas.

Par suņu ielaišanu veikalā lemj tirdzniecības vieta

Bet kāda cita lasītāja pauž neapmierinātību, ka suņi tiek ievesti tirdzniecības vietās. Sievietes stāsts ir par veikalu ”Supernetto” Ziemeļu ielā: ”Ne reizi vien šajā veikalā nācies sastapties ar pircējiem, kuri ieradušies ar suņiem. Nekas vēl, ja sievietei uz rokas sēž mikroskopiska izmēra šunelis, bet aizvien biežāk nākas sastapt pircējus ar dažāda izmēra suņiem pavadā. Dzīvnieki taču apšņurkā produktus apakšējos plauktos!”

Sieviete turpina: ”Protams, ka pārdevēja, kura sēž kasē, nevar visu pamanīt. Tāpat pieļauju, ka apsargs nevar redzēt visu, jo viņš taču ir viens visā veikalā. Tikai nesaprotu, kāpēc paši suņu saimnieki ignorē prasības. Uz durvīm taču ir zīme, kas norāda, ka veikalā ar dzīvniekiem nevar ieiet. Un turpat blakus ārdurvīm ir arī vieta, kur pie konkrētā veikala dzīvnieku piesiet.”

Uz jautājumu, vai tirdzniecības vietās atļauts ievest suņus, Pašvaldības policijas pārstāvis skaidro: ”Cik man zināms, pašlaik nav noteikumu, kas ierobežotu dzīvnieku atrašanos veikala telpās, izņemot gadījumu, kad tirdzniecības vietas pašas ir noteikušas to, ka nedrīkst ienākt ar suņiem.”

Viņš uzskata: ”Šis jautājums ir jārisina valstiskā līmenī.” Bet jākontrolē ir pašām tirdzniecības vietām, kas noteikušas, ka nedrīkst ienākt ar suņiem.

___________________ 

Iesaki tēmu vai ziņo par notiekošo arī Tu! To var izdarīt ikviens portāla lasītājs, izmantojot sākumlapā esošo formu “Piedalies satura veidošanā!”. Turpat iespējams iesūtīt arī dažādus fotostāstus, piemēram, no kāda pilsētā notikuša pasākuma.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz