Svētdiena, 26. janvāris Agneta, Agnis, Ansis

Uliha un Klaipēdas ielas krustojumā būs gājēju pāreja   

Uliha un Klaipēdas ielas krustojumā būs gājēju pāreja   
Foto: Ruslans Šuļga
11.12.2017 07:12

liepajniekiem.lv

Beidzot no vietas izkustējies jau pirms vairākiem gadiem iecerētais projekts, kas paredz uzlabot mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku drošību Uliha un Klaipēdas ielas krustojumā, noskaidroja portāls. Liepājas pilsētas dome izsludinājusi konkursu par gājēju pārejas ierīkošana Uliha ielā pirms krustojuma ar Klaipēdas ielu.

Projekts paredz gājēju pārejas ierīkošanu Uliha ielā pirms krustojuma ar Klaipēdas ielu un ietvju pārbūvi piegulošajos posmos atbilstoši SIA ”Evolution Road” izstrādātajam būvprojektam”Gājēju pārejas ierīkošana Uliha ielā pirms krustojuma ar Klaipēdas ielu un ietvju pārbūve pieguļošajos posmos, Liepājā”.

Plānojot būvdarbu veikšanu, pretendentam jānodrošina darba  izpildes termiņš ne ilgāks par 60 kalendārajām dienām.

Plānots, ka darbi šajā objektā varētu sākties 2018.gada aprīlī, portāls uzzināja Liepājas pilsētas pašvaldībā. Konkursa uzvarētājam būs jāveic esošā segumu demontāža, betona bruģakmens seguma gājēju ietvju izbūve, esošo segumu atjaunošana, gājēju pārejas apgaismojuma izbūvi, gājēju drošības barjeru uzstādīšanu, ceļa zīmju uzstādīšanu, ceļa horizontālo apzīmējumu uzklāšanu, kā arī soliņu un atkritumu urnu uzstādīšanu. Un jāgarantē veiktā darba, materiālu un iekārtu kvalitāti 5 gadus pēc būves pieņemšanas ekspluatācijā un jānovērš garantijas laikā radušos defektus.

2016.gada februārī portāls jau rakstīja, ka iedzīvotāji vērsušies pilsētas pašvaldībā ar sūdzībām, ka šajā vietā nav iespējams šķērsot brauktuvi, līdz ar ko toreiz tika apsvērta iespēja šajā vietā veidot ar luksoforu regulējamu gājēju pāreju, jo pilsētas domes Transporta komisijā tika secināts, ka Uliha ielas un Klaipēdas ielas krustojums ir nedraudzīgs gājējiem.

Pa šo laiku domas mazliet mainījušās – luksofora nebūs, bet pāreja gan, portālam pastāstīja Liepājas pilsētas domes izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš:

”Lai gājējiem būtu vienkāršāk šķērsot brauktuvi, plānots attālināti no krustojuma un tramvaja sliežu ceļa izveidot gājēju pāreju. Lai cilvēkiem, kuri dodas pa Klaipēdas ielu tirdzniecības centra ”XL Sala” virzienā”, kā arī pretējā virzienā, būtu vienkāršāk šķērsot Uliha ielu.”

Pēc viņa teiktā izmaiņas piedzīvos viss Uliha un Klaipēdas ielas šaurais un neapbūvētais stūris: ”Jaunā ietve drošības apsvērumu dēļ beigsies atstatu no krustojuma ar Klaipēdas ielu un līdz ar to tramvaja sliežu klātnes. Aptuveni iepretim zāliena vidum, kur būs gājēju pāreja.”

Jāpiebilst, ka pēc projekta abpus gājēju pārejai ietvi no ielas braucamās daļas norobežos barjeras.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)