Otrdiena, 25. februāris Alma, Annemarija

Ziemassvētku gaidīšanas laiks vairumam sākas ar gaišām domām

Ziemassvētku gaidīšanas laiks vairumam sākas ar gaišām domām
Foto: Egons Zīverts
26.11.2016 18:48

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Šodienas, 26.novembra, pievakarē pašā Liepājas centrā – blakus Rožu laukumam – ar svecītēm rokās pulcējās ne vien mazi un lieli liepājnieki, bet arī pilsētas viesi, jo te notika Adventa laika, kas ir Ziemassvētku gaidīšanas laiks, ieskaņas pasākums, pārliecinājās portāls.

Jau rīt, 27.novembrī, ir pirmais Advents un Adventa laika ieskaņas pasākums ievada Kristus dzimšanas dienas svētku gaidīšanu, kas ir visai kristīgajai pasaulei nozīmīgs pasākums.

Vārds ”Advents” tulkojumā no latīņu valodas nozīmē ”atnākšana” vai ”nākšana”, un Adventa laiks kristiešus simboliski aicina sagatavoties Jēzus Kristus atnākšanai jeb piedzimšanai.

Advents tiek saistīts ar mieru, klusumu un pārdomām. Šajā laikā no egļu zariem pītajā Adventa vainagā tiek dedzinātas četras sveces, pa vienai katras gaidīšanas nedēļas svētdienā.

Kristīgajā pasaulē pirmā svece tiek dēvēta par pravieša sveci, simbolizējot cerību – Kristu, otrā ir Betlēmes svece, apzīmējot aicinājumu uz pestīšanu, trešā ir ganiņu svece – prieks, bet ceturtā – eņģeļu svece jeb mīlestība.

Adventa laika būtisks simbols ir vainags jeb aplis, kas apzīmē mūžību un vienotību, gaismas uzvaru pār tumsu. To veido no mūžzaļiem priežu vai egļu zariem, kas simbolizē cerību un mūžīgo dzīvību.

Tieši tāds vainags tradicionāli rotā Rožu laukumu. Un pie tā pulcējās pasākuma dalībnieki. Pasākumu ieskandināja mūziķis Jānis Lemežis ar pavadošo grupu. Un Adventa laika ieskaņas pasākuma apmeklētājus gaidīja karsta tēja, cienasts un dažādi pārsteigumi.

Kā atzina portāla uzrunātie, Ziemassvētku gaidīšanas jeb Adventa laiks lielākajai daļai sākas ar gaišām domām.

Veltas kundze skaidroja, ka viņai kā jau kristietei Adventa laiks ir klusu pārdomu laiks.

Dāvis, uz pleca uzsēdinājis dēlēnu, atskatījās pagātnē un atzina, ka skumjš bijis brīdis, kad viņš bērnībā uzzinājis, ka Ziemassvētku vecīša patiesībā nav. Tāpēc viņš teicās darot visu, lai viņa dēlēns pēc iespējas ilgāk ticētu brīnumam. Mājās pie sienas esot gan Adventa laika kalendārs, gan īpašā sarkanā zeķe, kura pildīsies ar dāvanām.

Marika, iebraukusi Liepājā ciemoties, klāstīja, ka jau oktobrī sākusi rūpēt saviem mīļajiem Ziemassvētku dāvanas: ”Man lielāku prieku sagādā nevis dāvanu saņemšana, bet gan citu apdāvināšana. Tāpēc dāvanas meklēju laikus, lai katram atrastu vispiemērotāko.”

Tiesa, ne visiem Advents un Ziemassvētki saistās ar gaišām domām. Vilnis atzina, ka viņam ziema un tumšais laiks nav tie mīļākie. No depresijas viņš glābjoties, mājās dedzinot sveces.

Bet kāds kungs, kurš vēlējās palikt anonīms, atzina, ka svētku gaidīšanas prieka neesot, jo nav darba: ”Kāda tur svētku sajūta, ja īsti nezinām, ko galdā likt. Par dāvanām nemaz nerunājot. Bet bērni tās gaidīs. Viņi vēl mazi, nesaprot…”

Lai papildinātu svētku sajūtas, Liepājas mikrorajonos sarūpēti arī atsevišķi Adventa ieskaņas laika pasākumi.

Portāls jau informēja, ka piektdien, 25.novembrī, Adventa vainaga iedegšanas svētki notika pie Veco ļaužu nama Ganību ielā un Sv.Meinarda baznīcā.

Bet Pirmajā Adventā, 27.novembrī, pulksten 15 Adventa laika ieskaņas un egles iedegšanas pasākums notiks Karostā – laukumā iepretī sociālajai dzīvojamai mājai Ģenerāļa Baloža ielā.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli