Sestdiena, 20. jūnijs Rasa, Rasma, Maira
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Latvijā reģistrēto notriekto dzīvnieku skaits uz autoceļiem šogad pieaudzis par 42,2%

Latvijā no šī gada sākuma līdz septembra vidum uz autoceļiem notriekti 987 dzīvnieki, kas ir par 42,2% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, aģentūrai LETA norādīja VSIA “Latvijas valsts ceļi” (LVC) pārstāvji.

Latvijā reģistrēto notriekto dzīvnieku skaits uz autoceļiem šogad pieaudzis par 42,2%
Ilustratīvs (Foto: freepik.com)
09.10.2025 18:45

LETA

LVC skaidro, ka kopumā katru gadu medību sezonā, kas ilgst no 1. aprīļa līdz 31. martam, tiek reģistrēti gandrīz 2000 lielāku un mazāku notriektu savvaļas dzīvnieku, kā arī daži putni.

Valsts meža dienesta (VMD) dati liecina, ka reģistrēto notriekto savvaļas dzīvnieku skaits šogad ir palielinājies.

Latvijā dzīvo vairāk nekā 200 000 stirnu, un šogad līdz septembra vidum notriektas 549 stirnas, kas ir par 39,3% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

Vienlaikus šajā laika periodā notriekts 91 alnis, kas ir par 13,8% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

Valsts meža dienesta medību daļas vecākais referents Ilgvars Zihmanis informē, ka šajā medību sezonā reģistrēti 987 negadījumi ar dzīvniekiem, ieskaitot arī sīkos dzīvniekus un putnus.

Tostarp 760 negadījumi bija ar lielajiem pārnadžiem – aļņiem, staltbriežiem, stirnām, mežacūkām.

Pagājušajā sezonā līdz septembra vidum notriekto lielo pārnadžu skaits bija 600.

Redzot notriektu dzīvnieku uz autoceļa, iedzīvotājiem ir jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukuma tālruni 112.

Glābšanas dienesta darbinieki informēs par notiekošo atbildīgos dienestus – VMD un LVC. Vienlaikus par notikušo ir iespējams informēt VMD, tostarp izmantojot mobilo lietotni “Medni”.

Tāpat LVC saņem zvanus par dzīvniekiem uz un pie ceļiem, kas ietver arī zvanus par dzīviem dzīvniekiem, kas atrodas ceļa tuvumā, un arī mājdzīvniekiem.

LVC uzsver, ka rudenī dzīvnieki pie autoceļiem ir sastopami biežāk, jo aļņiem un pārnadžiem ir sācies riesta laiks, tādēļ autovadītājiem ir jābūt uzmanīgiem.

Latvijā pagājušajā gadā no 1. janvāra līdz septembra vidum uz autoceļiem tika notriekti 694 dzīvnieki.

LVC izveidota 2004. gada nogalē un pieder valstij. Uzņēmums pārvalda valsts autoceļu tīklu, administrē valsts autoceļu tīkla finansējumu un organizē iepirkumus valsts vajadzībām.

LVC pārvalda vairāk nekā 20 000 kilometru valsts autoceļu.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz