Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Es ringā nekaujos. Kristaps Zīle par savu aizraušanos ar kikboksu

Es ringā nekaujos. Kristaps Zīle par savu aizraušanos ar kikboksu
Foto: Foto no Kristapa Zīles privātā arhīva
17.08.2019 07:12

liepajniekiem.lv

Uz interviju kikbokseris Kristaps Zīle ierodas ar svaigu tetovējumu uz kreisās rokas apakšdelma – Brīvības pieminekļa “Mildu”, kura rokās tur trīs zvaigznes, bet pie kājām sievietei vijas Lielvārdes jostas raksts. “Uztaisīju pirms divām dienām,” smaidot pastāsta sportists, apliecinot: “Jā, es esmu šī zemes patriots. Esmu daļa Latvijas. Neatkarīgi no tā, kas notiek valstī, tā vienmēr būs mana zeme.” Šobrīd Kristaps ir atgriezies savā dzimtajā pilsētā Liepājā, sakot, ka “šī ir foršākā vieta, kur dzīvot”. Pagaidām viņš vēl ir profesionālajā sportā, taču nākotnē sagaidāmas lielas pārmaiņas. Tiek apsvērta iespēja beigt karjeru un Liepājā atvērt savu kikboksa klubu.

Liktenīgā situācija ar boksa cimdiem

Kristaps Liepājā bāzējas jau gadu. “Man te patīk, te ir miers,” viņš skaidro, lai arī ziemas periodā ir pelēka, depresīva noskaņa, nekur citur negribētu dzīvot. Lūkojot, kur un kā var sevi attīstīt iemīļotajā sporta veidā, līdz šim dzīvojis Norvēģijā, Nīderlandē, Anglijā un Spānijā. “Profesionālā līmenī Liepājā nav izaugsmes, ja grib ar to nodarboties nopietni, jāiet tālāk,” viņš izteicies kādā senākā intervijā portālam liepajniekiem.lv, norādot, ka sports viņa dzīvē vienmēr bijusi prioritāte. Taču

ceļš uz panākumiem nekad neesot bijis viegls. Sasniegto panācis ar neatlaidīgu darbu un lielu gribasspēku.

“Lai tiktu līdz cīņām, ir bijis daudz jāiegulda. Daudzi nemaz nezina, kam esmu gājis cauri, ko esmu darījis, spējis savienot dažādākos darbus, lai tikai man būtu iespēja trenēties, doties uz čempionātiem. Citiem varbūt no malas šķiet, ka dzīvoju viegli, pelnu lielu naudu, bet tā nebūt nav. Kikboksā tev nemaksā tāpat kā boksā. Tur apgrozās pavisam citas summas. Pilnīgi noteikti esmu ieguldījis vairāk, nekā nopelnījis.”

Kristaps kikboksam pievērsies pirms 17 gadiem. Interese par cīņas sportu viņam bijusi vienmēr. “Draugs gāja boksā un es arī gribēju pamēģināt. Notrenējos pusgadu,” atminas sportists. Iespējams, ja ne kāda liktenīga situācija, viņš šajā sporta veidā būtu arī palicis, – ja kaut kas iepatīkoties, ejot tik uz priekšu. “Aizņēmos vienus vecus boksa cimdus. Gribēju pa brīvdienām sētā ar draugiem paboksēties. Taču sanāca tā, ka pēc brīvdienām uz pirmo treniņu neaizgāju un līdz ar to cimdus neaiznesu. Treneris tos meklēja, jautāja, kur palikuši. Biju maziņš, sabijos, domāju – būs vāks. Un uz treniņiem vairs neaizgāju. Neatceros, vai cimdus atpakaļ aiznesu, bet tas, ka tie bija ļoti veci, pirksti līda ārā, gan palicis atmiņā.”

Vēlāk, atkal sekojot kādam draugam, sācis nodarboties ar kikboksu, un sapratis, ka tas interesē pat vairāk par boksu. “Attīsta visu ķermeni,” viņš skaidro, “var griezties gaisā, lekt, ir vairāk iespēju izkustēties.” Arī bērnībā redzētās filmas atstājušas uz viņu iespaidu. “Skatījos asa sižeta filmas ar tādiem aktieriem kā Van Damme un Čaks Noriss. Nolēmu, ka arī es vēlos iemācīties tā kauties.” Izrādās, ka mazās klasītēs Kristaps nebūt nav bijis paraugskolēns. “Biju kauslīgs. Man pašam tas šausmīgi riebās. Sev jautāju, kāpēc vienmēr ar mani ir problēmas? Nevarēju to izskaidrot. Tikai tad, kad paliku vecāks, sapratu, kādi tam varēja būt iemesli, kāpēc tas tā notika.” Kad sācis trenēties cīņas sportā, kļuvis mierīgs, atminas liepājnieks. “Šobrīd liekas, ka agresija manī ir maz. To iedarbinu tikai tad, kad vajag. Sportiskā veidā.”

Cer uz labu pretinieku

Šobrīd Latvijas titulētākais kikbokseris sevi velta tikai sportam un aktīvi gatavojas cīņu šovam “Fight Night Liepāja”, kas 5.oktobrī notiks Liepājas Olimpiskā centra arēnā. Līdz nozīmīgajam notikumam palikuši mazāk par diviem mēnešiem, tāpēc no mierīga treniņrežīma Kristaps pārgājis uz intensīvāku programmu. “Visu laiku trenēties intensīvi nevar, jo tu vienkārši izdedz. Ir jāprot ieklausīties savā ķermenī. Posms starp cīņām ir brīvāks, tā laikā atjaunojies, uzkrāj enerģiju, lai uz cīņu būtu vajadzīgā eksplozivitāte,” zina teikt sportists.

“Es šobrīd fiziski jūtos ļoti labi, ir vajadzīgais svars. Pēc treniņrezultātiem šķiet, ka esmu vislabākajā fiziskajā formā.”

Kristaps katru otro dienu skrien – četrus kilometrus ātrā tempā. “Katrs kilometrs ir četras vai zem četrām minūtēm. Temps ir ļoti ātrs. Mums arī ringā ir tikai trīs raundi, tāpēc tev jābūt ar lielu eksplozivitāti. Mana distance nav maratons, man ir jābūt sprinterim. Manā treniņprogrammā ir vingrinājumu uz izturību, ātrumu un spēku.”

Kristaps bieži vien trenējas Olimpiskā centra manēžā. “Man tur patīk, forši var izskrieties, viss ir jauns, ir klusums. Savācamies divu trīs cilvēku maza grupiņa. Galvā zinām programmu, ko darīsim,” liepājnieks pastāsta, ka trenera pašam nav. Treniņprogrammu stāda sev pats. “Attīstības ziņā savu treneri Liepājā esmu pāraudzis. Taču varu būt sev pats treneris, jo man ir pieredze, un es turpinu mācīties.” Kristaps neslēpj, – lai darītu, turpinātu, sevi nepārtraukti jāiedvesmo. “Daudziem motivācija ir nauda. Bet, ja zini, ka lielās naudas nebūs, motivācija nepieciešama vēl lielāka. Tas parāda to, cik ļoti tev šis sporta veids patīk.”

Kas būs Kristapa pretinieks gaidāmajā pasākumā “Fight Night”, pagaidām vēl nav zināms. “Ceru, ka būs labs sportists, lai būtu interesanta cīņa,” saka liepājnieks, un cīņu salīdzina ar dejošanu: “Ja viens no dejas partneriem būs labs, bet otrs – nē, tad deja neies. Cīņā ir tieši tāpat. Nav jau jēgas vienkārši kādu sasist, un pēc tam saukt sevi par uzvarētāju.” Tā Liepājā atbilstoša sparinga partnera kikboksā nav, Kristaps mēros ceļu uz Rīgu, kur “ir vairāk iespēju, vairāk klubu”.

“Smago darbu esmu paveicis”

Ir pagājis ilgs laiks, kopš pēdējās Kristapa cīņas Liepājā. “Sajūta ir forša,” atzīst sportists. Viņš pastāsta, ka bijusi iespēja startēt arī Rīgā, abi pasākumi ir tikai ar vienas nedēļas starpību, taču izvēlējies tomēr savu dzimto pilsētu. “Ceru, ka pasākums izdosies,” viņš saka. “No savas puses parūpēšos, lai būtu laba cīņa. Savu mājasdarbu paveikšu. To, kā būs cīņā, nekad nevar zināt. Bet sagatavošanās posmā es būšu izdarījis visu.”

Kristaps slavē Liepājā esošās treniņiespējas:

“Viss sportistam ir pakārtots. Ir manēža, baseins, dažādas zāles. Ja vajag ringu, eju uz Olimpisko centru. Vienīgais, kas manā sporta veidā pietrūkst, ir labi sparinga partneri.”

Šī iemesla dēļ pēdējo gadu Kristapam sanācis vairāk nodarboties ar boksu. Arī šā brīža treniņpartneri ir bokseri. “Tev ir jāņem lietas tādas, kādas ir. Es varētu atkal braukt uz Holandi, tur ir augstākais līmenis, bet zinu, kāds upuris ir jānes. Esmu to izdzīvojis un man pietika. Man tomēr ir jāveido sava dzīve,” pēc šiem vārdiem Kristaps liek noprast, ka lēnām apsver likt punktu savām profesionālā sportista gaitām.

Spēcīgais puisis atklāj, ka šobrīd viņa dzīvē ir tāds pārslēgšanās posms. “Ar draugu dibinām Latvijas cīņas sporta biedrību, un caur to nākotnē plānoju vērt vaļā savu klubu. Man ir jānodot tālāk tas, ko pa šiem gadiem esmu ieguvis. Tāda pieredze, kāda ir man, nav daudziem. Latvijā esam ļoti maz, kas startējuši ārpusē tieši kikboksā. Būtu diezgan muļķīgi nedalīties savā pieredzē tālāk.” Lai arī šobrīd Kristaps jūtas ļoti labi, tik daudz startēt, kā līdz šim, viņš vairs nevēlas. “Pa lielam smago darbu esmu paveicis,” uzskata liepājnieks, taču atzīst, – to, ko vēlējies savā sportista karjerā, sasniedzis tomēr vēl neesot. “Divreiz pasaulē esmu palicis otrais. Bet gribas būt pirmajam. Vēl jau iespēja nostartēt ir,” apņēmīgi teic Kristaps, un, zinot viņa darbaspējas, neiespējami tas nav.

No līdzšinējām cīņām visspilgtāk atmiņā palikusi dalība pasaules čempionātā Bankokā, kur paralēli startējis gan kikboksā, gan taiboksā, izcīnot godalgotas vietas. “Pirmo reizi biju tropos, vienmēr biju sapņojis par Taizemi. Kad tiku finālā, biju ļoti lepns. Pierādīju, ka varu,” patīkamākos mirkļus karjerā atminas liepājnieks. Dienvidāfrika, Amerika, Kipra – tās ir tikai dažas no valstīm, kurās viņš viesojies, darot to, kas dzīvē paticis visvairāk.

Nesalīdzināt ar kaušanos

Atgriezies mājās, Kristaps savās prasmēs un zināšanās labprāt dalās ar citiem, īpaši bērniem un jauniešiem. Kopā ar vēl citu sporta veidu pārstāvjiem viņš augustā piedalīsies labdarības pasākumā bērnunama bērniem. “Ja ir iespēja kaut ko dot no sevis, kāpēc ne. Parādīšu dažādus tehniskos elementus, pastāstīšu par kikboksu. Nesen novadīju treniņu arī jauniešiem zemessardzē,” pastāsta liepājnieks, un tic, ka rādot un stāstot par kikboksu, iespējams, modinās interesi par šo sporta veidu. “Uzskatu, – tev ir jāredz, lai saprastu, vai patīk.”

Kristapam aug dēliņš Patriks. Šobrīd gan viņš aizrāvies ar tenisu, taču interese par tēta sporta veidu esot. “Dažkārt esmu viņu ņēmis līdzi uz treniņu, ir redzējis, ko es daru. Neatkarīgi no tā, ko viņš izvēlēsies, es viņu atbalstīšu.” Vaicāts, kad vecākiem būtu jāsāk domāt par sava bērna laišanu kikboksā, Kristaps teic, ka nav jāsāk vest uz treniņiem jau no piecu gadu vecuma. “Uzskatu, ka vislabāk ir sākt no desmit gadu vecuma. Būtu labi, ja līdz tam arī kaut ko dara – iet vieglatlētikā, uz baseinu vai kur citur, kas attīsta koordināciju. Pēc tam tehniku var iemācīsies attīstoties.”

“Ir cilvēki, kas kikboksu salīdzina ar kaušanos. Ja man tā pasaka, jūtos tā, it kā būtu nolikts vienā līmenī ar tiem, kas vienkārši vicina dūres uz ielas,”

saērcināti saka sportists, un uzsver: “Es neesmu tajā līmenī. Esmu sportists, kurš nodarbojas ar cīņas sportu, es trenējos, lai apgūt tehniku, kustību.” Kristaps sevi nākotnē redz kā jaundibinātā kluba menedžmenta cilvēku. “Trenēšana mani interesē mazāk. Gribētu organizēt cīņas, dot iespējas jaunajiem perspektīvajiem sportistiem. Savest ar pareizajiem cilvēkiem, jo man ir ļoti daudz kontaktu.”

Vizītkarte

Kristaps Zīle
– liepājnieks, dzimis 1987.gadā
– svars 94 kg, augums 192 cm

Lielākie sasniegumi

– Viens no Latvijā titulētākajiem cīņas sporta pārstāvjiem. 2017.gadā ieguvis pasaules sudraba medaļu K-1 cīņā un kļuvis par Skandināvijas čempionu.

– Viņa kontā ir arī uzvara K-1 pasaules čempionātā amatieriem 2013.gadā, ieguvis IFMA MuayThai amatieru čempiona titulu Norvēģijā (2015), Latvijā (2014) un Lietuvā (2009., 2010.). Savulaik viņš izcīnījis arī Baltijas čempiona titulu kikboksā.

– Pirmais sportists no Latvijas, kurš aizvadījis cīņu zem šā brīža lielākās profesionālā kikboksa organizācijas “Glory” karoga.

– Kristaps Zīle pārstāvējis arī ASV cīņas sporta federāciju “Lion Fight Promotions”, kas ir viena no labākajām Muay Thai cīņas mākslas organizācijām pasaulē. Līdz šim Kristaps ir vienīgais cīkstonis no Latvijas, kuram izdevies parakstīt šādu starptautisku līgumu.

– 2013.gadā atzīts par Liepājas gada sportistu. 

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]ekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz