Sevastova šogad desmito reizi cieš neveiksmi pēc panākuma jau pirmajā setā

29.09.2019 15:22

sportacentra.com

Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova (WTA 19.) Pekinas “Premier Mandatory” sērijas turnīra 1. kārtas cīņā ar rezultātu 7:6(4), 1:6, 2:6 zaudēja Ukrainas tenisa līderei Eļinai Svitoļinai (WTA 3.), šogad jau 10. reizi ciešot neveiksmi pēc uzvaras pirmajā setā.

Neaizstāvot pērn ar fināla sasniegšanu nopelnītos 650 punktus, Sevastova 7. oktobrī būs spiesta pamest WTA ranga divdesmitnieku.

Sevastova 1. setā izmantoja Svitoļinas lēnumu, kad ar ceļgala savainojumu spēlējošā Ukrainas tenisiste regulāri netika klāt un bieži pat necentās aizsniegt grūtas bumbiņas, ļaujot Sevastovai diktēt spēli un krāt punktus ar uzbrukuma sitieniem.

Sevastovai setā izdevās 22 trāpījumi, pēc kuriem Svitoļina nespēja aizsniegt bumbiņu. Savukārt pēc Svitoļinas taktikas maiņas un kustības uzlabojumiem nākamajos divos setos kopā sakrāti tikai 11 (4+7) “winners”.

Sevastovai vajadzēja piecas setbumbas, lai pabeigtu 63 minūtes ilgušo 1. setu, kurā viņai divreiz bija breika pārsvars (2:0 un 5:3), abas reizes zaudējot nākamajā serves geimā, turklāt devītajā geimā viņai bija divas setbumbas – 5:3 un 40:15.

Svitoļina pirmās setbumbas izspēlē tika klāt Sevastovas “dropšotam” un bumbiņu neaizsniedzami raidīja pa diagonāli. Sevastova otro setbumbu neizmantoja “forehand” kļūdas dēļ (auts).

Latvijas tenisistei trešā setbumba bija uzņemšanā pie 6:5. Svitoļina pirmās serves izspēlē pēc otrā sitiena izgāja pie tīkla un ar diagonālo “backhand” noorganizēja Sevastovai autu.

Anastasija uzvaru setā beidzot nodrošināja taibreikā, kur no 6:3 izmantoja otro setbumbu. Svitoļina pirmo atvairīja ar labu pirmo servi, bet nākamajā izspēlē nokavēja aizsardzībā, nespējot atvairīt Sevastovas sitienu no kreisās puses.

Svitoļina mača turpinājumā mainīja taktiku, spēlējot aktīvāk uzbrukumā ar biežiem izgājieniem pie tīkla, tādā spēlē ierobežojot Sevastovas uzbrukumu iespējas, bet Sevastova tagad biežāk spēlēja pa līnijām, jo vienkāršākām bumbiņām apņēmīgi spēlējusī Svitoļina tika klāt biežāk nekā 1. setā.

Anastasija 2. setā vienīgo geimu ieguva pie rezultāta 0:1, turklāt viņai otrajā geimā izdevās uzvarēt no 0:30.

Nākamajā servēšanas reizē vēl lielākas problēma ar 15:40 deficītu. Eiss atspēlēja pirmo breikbumbu, bet otro vajadzēja spēlēt ar otro servi, un Svitoļina neatvairāmi uzbruka, piespiežot Sevastovu trāpīt tīklā.

Svitoļina iepriekšējā setā uz dažām minūtēm bija vadībā ar breiku (3:2), taču to uzreiz zaudēja ar trim kļūdām (divi auti un dubultkļūda geima beigās), bet šoreiz pārsvaru nostiprināja un to izdarīja komfortabli ar “sauso” geimu – 1:4.

Nākamais geims beidzās ar Svitoļinas veiksmi breikbumbas izspēlē, kad viņas “backhand” sistā bumbiņa aizķēra tīklu, nokrītot Sevastovas laukuma pusē. Ukrainas tenisiste ar grūtībām pie 5:1 izservēja setu, ar “forehand” uzbrukumiem atspēlējot divas breikbumbas.

Sevastovai 3. seta pirmajā geimā 15:40 problēma, izdevās atspēlēt tikai pirmo breikbumbu, bet nākamā izspēle beidzās ar sasteigtu uzbrukumu, trāpot tīklā ar “backhand”.

Sevastova nākamajā geimā pie 30:30 pārāk spēcīgi uzsita ar diagonālo “forehand”, bumbiņu trāpot autā, kad Svitoļinai tai netika klāt. Sevastovai tā palika vislabākā iespēja pēdējā setā tikt pie breikbumbas. Svitoļina tūlīt bija vadībā ar 2:0 un vēlāk ieguva vēl vienu breiku, septītajā geimā izmantojot trīs neprecīzi spēlējušas Sevastovas kļūdas.

Zaudējumi mačos, kuros viņa uzvarējusi 1. setā, Sevastovai šogad kļuvuši par nelāgu tradīciju, tam notiekot jau 10 reizes! Identisku neveiksmi viņa piedzīvoja pirms sešām dienām Uhaņas “Premier 5” turnīrā, kur ar 6:4, 3:6, 3:6 piekāpās amerikānietei Kristīnai Makheilai (#104).