Sporta svētki liepājniekiem un viesiem

24.07.2006 20:00

0

Nedēļas nogalē mūzikas festivāla “Baltic Beach Party” ietvaros norisinājās arī dažādas sporta aktivitātes, kurās ar prieku piedalījās ne vien liepājnieki, bet arī citu pilsētu pārstāvji, kas kuplā skaitā bija apmeklējuši mūsu pilsētu. Jau par tradicionālām ir uzskatāmas sacensības tā sauktajā ūdens basketbolā, kurās sacensību uzvarētājus noteica ņemot vērā divu rezultātus. Pirmajā dienā piedalījās 15 komandas, bet līdz otrās dienas mačiem aizkļuva nedaudz mazāk – 12 vienības.

Kopumā notika cīņas piecās vecuma grupās, tiesa dažās, piemēram, meiteņu un MIX grupās bija tikai pa vienai vienībai, līdz ar to turnīra dalībniekiem nācās mērot spēkus ar citu grupu komandām.
U–16 vecuma grupā uzvaru izcīnīja komanda “Kārlis”, U–23 grupā – “Jam”, U–99 grupā – “LK”, meiteņu grupā “Beach Girl”, bet Mix grupā – “Pīpiņi”.
Arī smilšu hokejā cīņas norisinājās divu dienu garumā, bet šajā neparastajā sporta veidā dalībnieku skaits bija mazāks, nekā basketbolā – pirmajā dienā startēja septiņas, bet otrajā – 5 komandas. Uzvaru izcīnīja “Vecmeistari”, 2.vietā ierindojās “Manfreeds”, bet “Buki” palika 3.vietā.
Vislielāko interesi šogad izraisīja pludmales futbola turnīrs, kas piesaistīja 21 komandu no Latvijas, un pat no Lietuvas.
Šogad sacensības savā paspārnē bija ņēmuši Liepājas amatieru sporta spēļu aģentūra, kas koordinēja visu sporta veidu norisi pludmalē. LASSA vadītājs Edgars Deksnis pastāstīja, ka nākošajā gadā šo sporta svētku programma varētu kļūt nedaudz daudzveidīgāka, bet dažas sacensības rīkot tikai vienā dienā.
Divu dienu garumā norisinājās arī pludmales futbola sacensības, kurā bija pieteicies rekordliels dalībnieku skaits – 21 komanda. Kā pastāstīja sacensību rīkotājs Rūdolfs Jurjāns, visai plaša bija arī dalībnieku ģeogrāfija – Liepāja, Rīga, Sigulda, Valmiera, kā arī Šauļi (Lietuva), kas ļāva turnīru saukt par starptautisku.
Visas vienības tika sadalītas septiņās apakšgrupām no kurām izkļuva pa divām labākajām komandām, bet tad sekoja izslēgšanas spēles. 14 spēcīgāko vienību skaitā šoreiz iekļuva četras komandas, kas nepārstāv Liepāju, un arī par turnīra uzvarētājiem kļuva mūsu pilsētas viesi – komanda “Extreem” no Šauļiem, kas finālā ar 2:0 pārspēja “Saskaņas centrs” vienību, kuras rindās spēlēja vairāki “UPTK” futbolisti. Savukārt mačā par 3.vietu, divu Liepājas komandu cīņā, “Lumiere” ar 2:0 pārspēja “PCTVL”.
Gandarīts par aizvadītajām sacensībām aizvadītās nedēļas nogalē, tagad R.Jurjāna domas saistās ar iecerēto pirmo Liepājas pludmales futbola čempionāta rīkošanu, un šajā sakarā visi interesenti, kuri vēlas piedalīties pilsētas meistarsacīkstēs tiek aicināti zvanīt pa tālruni: 2 977 1682.