Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Dodo ar diviem vārtiem nokārto “Liepājas” uzvaru pār “Mettu”

“Optibet” futbola Virslīgas trešā apļa pirmajā spēlē “Liepāja” savā laukumā ar pieciem jauniem senegāliešiem sastāvā apspēlēja “Mettu” , bet par vārtu guvumiem parūpējās komandas veterāni – vienus guva Tīdenbergs, pēc kura piespēlēm divas reizes izcēlās Dodo.

25.06.2023 18:05

sportacentrs.com/LETA

Tā kā komandu spēle pašā sezonas sākumā tika atcelta laika apstākļu un laukuma neapmierinošā stāvokļa dēļ, šī bija tikai otrā abu vienīgu tikšanās. Arī pirmā spēle risinājās Liepājā un noslēdzās 1:1, bet šoreiz vārtu guvumu bija krietni vairāk.

Otrajā puslaikā vien komandām no centra bija jāsāk četras reizes, bet pie sava devītā panākuma tomēr tika ”Liepāja” – 3:2.

Liepājnieki, sākoties vasaras pārejas periodam, papildināja komandu ar uzreiz pieciem Senegālas spēlētājiem un arī vairākiem vietējiem futbolistiem.

Ja viss Āfrikas kvintets jau šajā mačā devās laukumā, turklāt starta sastāvā, tad no Latvijas futbolistiem tāds bija tikai viens – vēl nesenais tukumnieks Roberts Meļķis.

Vārtu drošību pamatīgi pārbūvētajā starta sastāvā Tamazs Pertija uzticēja Vladislavam Lazarevam, bet leģionārs Luka Sanikidze palika rezervē.

”Mettai” bija jāiztiek ne vien bez diskvalificētajiem spēlētājiem Daniila Činājeva un Mikus Vasiļevska, bet arī galvenā trenera Andra Riherta, kuram pēc iepriekšējās kārtas mača (0:6 pret RFS) tāpat tika piespriesta vienas spēles diskvalifikācija.

Maču komandas iesāka izlūkošanas tempā, tomēr bumba vairāk atradās pie mājiniekiem, kas pirmo reizi tā pa īstam Jāņa Beka modrību pārbaudīja 18. minūtē, kad no distances sita Meļķis.

Pēc dažām minūtēm rīdzinieki atbildēja ar asu pretuzbrukumu un Artjoma Puzirevska sitienu. Lazarevs atvairīja bumbu pāri vārtiem, sekoja stūra sitiena un bīstams sitiens ar galvu, bet arī šoreiz bumba lidoja virs mērķa.

Viena nulle uz rezultāta tablo tika nodzēsta 30. minūtē, kad rupji kļūdījās viesu aizsardzība, mēģinot sarūpēt aizmuguri Dodo. Epizode tomēr beidzās ar brazīlieša nonākšanu aci pret aci ar Beku un precīzu sitienu vārtos – 1:0!

Nekādi vētraini notikumu pēc pirmajiem vārtiem laukumā nesekoja un rezultāts līdz pārtraukumam nemainījās.

Toties jau ar pirmo izspēli otrajā puslaikā ”Metta” panāca izlīdzinājumu, apstulbinot vēl maču īsti neatsākušos mājiniekus.

Lukass Vapne ar tālu piespēli nogādāja bumbu soda laukumā Bruno Melnim, kurš apsteidza aizsargu un uzreiz no gaisa sita garām Lazarevam – 1:1.

53. minūtē rīdzinieki vēlreiz pārsteidza ”Liepājas” jauno aizsardzības līniju, Puzirevskis sita garām Lazarevam, bet no tukšiem vārtiem bumba tomēr izsita jaunpienācējs Mams Tins.

”Metta” uzbrukumā darbojās aktīvāk nekā pirmajā puslaikā, taču 67. minūtē vadībā atkal izvirzījās mājinieki.

Šoreiz ar teicamu piespēli izcēlās Kucija, bet soda laukumā veiklākais izrādījās pirmo vārtu asistents Eduards Tīdenbergs, savācot bumu un pārceļot to pāri Bekam – 2:1.

Vien dažas minūtes vēlāk vēlreiz nostrādāja Tīdenberga un Dodo saikne, turklāt tieši tādā pašā veidā, kā pirmajā vārtu guvumā – Edu piespēlēja, Dodo sita un panāca jau 3:1!

Tā vien likās, ka ”Liepāja” droši stūrē panākuma virzienā, tomēr 85. minūtē ”Metta” pamanījās vienu vārtus atgūt.

Vapne no soda sitiena pa zemi raidīja bumbu vārtu virzienā, sekoja vairāki rikošeti, bumba nonāca pie Kristapa Kerša, kurš trieca to vārtos zem pārliktņa.

Lai arī ar rezultāta nosargāšanu liepājniekiem neklājās pārāk viegli, arī pie ļoti labām vārtu gūšanas iespējām sāncenšus viņu nelaida, galu galā tomēr svinot laimīgu uzvaru 3:2.

Liepāja – Metta 3:2 (1:0)

Vārti: Dodo 30’, 75’, Tīdenbergs 67’ – Melnis 46’, Keršis 85’
Brīdinājumi: Kucia – Ruhadze, Kirklis
Liepāja: Lazarevs, Staničs (Gilmors 59’), Sanē, Tins, Fajs, Tīdenbergs, Meļķis (Kļuškins 53’), Diali, Kucia (Māte 76’), Diavs (Grjaznovs 76’), Dodo
Metta: Beks, Kirklis, Uldriķis, Keršis, Ruhadze, Sovs (Zants 73’), Puzirevskis, Vapne, Melnis, Rēķis (Vienties 59’), Šibass (Vilnis 88’)
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Golubevs