Kamešs beidzot gūst vārtus, Latvijai katastrofāls sniegums aizsardzībā

16.10.2019 04:34

Latvijas futbola izlase Beerševā piedzīvoja astoto zaudējumu “Euro 2020” atlases ciklā, šoreiz ar 1:3 (1:3) piekāpjoties Izraēlai. Par pirmo vārtu guvēju Latvijai astoņās kvalifikācijas spēlēs kļuva Vladimirs Kamešs.

Saļīdzinot ar iepriekšējo “Euro 2020” cikla spēli pret Poliju, Slaviša Stojanovičs veica sešas izmaiņas Latvijas valstsvienības sākumsastāvā. Ja pret Poliju starta vienpadsmitniekā bija Andris Vaņins, Vitālijs Maksimenko, Kaspars Dubra, Ritvars Rugins, Oļegs Laizāns un Deniss Rakels, tad pret Izraēlu viņu vietā nāca Pāvels Šteinbors, Antonijs Černomordijs, Raivis Jurkovskis, Igors Tarasovs, Roberts Savaļnieks un Vladimirs Kamešs.

Lielisku sniegumu vārtos demonstrēja Pāvels Šteinbors, atvairot desmit no 13 sitieniem vārtu rāmī. Kopumā Izraēla pa pretinieku vārtiem raidīja 29 sitienus, kamēr Latvija – septiņus (divi vārtu rāmī). Mājinieku futbolisti pārāki bija arī bumbas kontrolē (63%:37%), bet vairāk stūra sitienu izdarīja Latvija (13:10).

Līdzīgi kā iepriekšējās spēlēs, Latvijas izlase diezgan agri ielaida vārtus. 16. minūtē pēc Tāleba Tavathas reida gar kreiso malu un piespēles soda laukumā pirmais pie bumbas tika “Sevilla” uzbrucējs Muaniss Daburs, atklājot spēles rezultātu.

Turpinājumā Izraēla demolēja viesu aizsardzību, kas nesa augļus – 2:0 savas izlases labā panākot Eranam Zehavi. Iepriekšējā abu izlašu spēlē Rīgā Ķīnās augstākajā līgā spēlējošais uzbrucējs guva “hat-trick”, un pirms šīs spēles ar desmit vārtiem bija rezultatīvākais starp visiem spēlētājiem “Euro 2020” atlases ciklā.

Turpinājumā pēc vairākiem Izraēlas reidiem Latvijas valstsvienības fanus 40. minūtē iepriecināja Vladimirs Kamešs, kurš kļuva par pirmo vārtu guvēju izlases rindās šajā atlases ciklā. Pēdējo piespēli vārtu autoram atdeva Vladislavs Gutkovskis, kurš pievērsa divu Izraēlas spēlētāju uzmanību, kamēr Kamešs bija nepieskatīts soda laukumā un iesita otro golu izlases rindās.

Bet Latvijas valstsvienības prieki bija īsi, jo divas minūtes vēlāk savus otros vārtus šajā spēlē guva Daburs. Izraēlas uzbrucējs bija atstāts pilnīgā vienatnē un pārceļot bumbu pāri Šteinboram, panāca 3:1 mājinieku labā.

Otrajā puslaikā Izraēla turpināja veidot bīstamus momentus, tomēr pa kādai iespējai gūt vārtus bija arī Latvijai. 86. minūtē Jāni Ikaunieku nomainīja Daniels Ontužāns. Minhenes “Bayern” sistēmā esošajam pussargam tā bija otrā spēle izlasē.

Izraēla – Latvija 3:1 (3:1)

Vārti: Daburs 16′ 42′ Zehavi 26′ – Kamešs 40′
Brīdinājumi: Gleizers – Ošs, Ikaunieks, Černomordijs
Izraēla: Marciano, Dasa, Gleizers, Taha, Tavatha (Menačems 78′), Abd Elhamids, Bitons, Natho, Saba (Elmakajess 76′), Daburs (Vaismans 84′), Zehavi.
Latvija: Šteinbors, Savaļnieks, Černomordijs, Ošs, Jagodinskis, Jurkovskis, Tarasovs, Ķigurs (Laizāns 68′), Kamešs (D. Ikaunieks 78′), Gutkovskis, J.Ikaunieks (Ontužāns 86′).