Sestdiena, 11. maijs Milda, Karmena, Manfreds

Karašauskam meistarstiķis, “Liepāja” baudāmā futbolā iekļūst kausa pusfinālā

Par “11.lv” Latvijas kausa izcīņas pirmo pusfinālisti kļuva “Liepāja”, kas izbraukumā parādīja kvalitatīvu sniegumu gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, ar 3:1 pārliecinoši pieveicot Jūrmalas “Spartaku”. Uzvaras vārtus kurzemnieku labā ar ļoti skaistu soda sitienu guva Artūrs Karašausks.

21.10.2020 16:21

Pēdējās četrās abu komandu savstarpējās spēlēs kopā tika gūti 19 vārti, arī šodien vienībām jau no pirmajām minūtēm nekautrējoties piekopt uz uzbrukumu tendētu futbolu. Pirmajā puslaikā krietni vairāk bīstamu epizožu pie pretinieku vārtiem izveidoja liepājnieki, kuri bieži uzbrukumā devās pa kreiso malu, spēlējot caur līderi Artūru Karašausku.

Mača rezultātu kurzemnieki atklāja jau 16. minūtē, kad pēc tālas piespēles no centra zonas Ņikitu Bērenfeldu noskrēja Eduards Tīdenbergs, kurš vienatnē apspēlēja arī “Spartaka” vārtsargu Dāvi Ošu – 1:0 “Liepāja”. Neilgi pēc tam liepājnieki varēja dubultot savu pārsvaru, taču Ošs spēja atvairīt bīstamu Dodo raidījumu ar galvu. Pēcāk cīņas gaita nedaudz palēninājās, “Spartakam” nespējot lauzt “Liepājas” disciplinēto aizsardzību. Vēl viens moments bija Karašauskam, kurš pēc komandas biedra centrējuma puslaika beigās nespēja sagrupēties un vienatnē izpildīt precīzu sitienu ar galvu.

Pēc pārtraukuma aktivizējās mājinieki, otrā puslaika ievadā no labas pozīcijas garām sitot Kirilo Drišļukam, savukārt citā epizodē “Liepājas” aizsargam Marko Simičam izmisīgi bloķējot “Spartaka” snaipera Nemaņas Belakoviča raidījumu. Pretējā laukuma pusē teicams soda sitiens padevās Karašauskam, kurš aptuveni no 22-23 metru attāluma trāpīja tieši kreisajā augšējā stūrī, neatstājot vārtsargam Ošam nekādas cerības glābt jūrmalniekus – 2:0 “Liepāja”.

Turpinājumā abu komandu vārtsargiem bija jāiesaistās spēlē pēc Romāna Mickeviča (Spartaks) un Valērija Harbačika (Liepāja) sitieniem. Tieši uz maiņu laukumā nākušais baltkrievs Harbačiks bija tas, kurš 85. minūtē pārvilka svtru jebkādai atlikušajai intrigai, “Liepājas” pretuzbrukumu pēc Dodo piespēles noslēdzot ar sitienu tukšos vārtos – 3:0.

Kompensācijas laikā goda vārtus jūrmalnieku labā guva horvāts Leons Šipošs (1:3), taču tas bija viss uz ko mājinieki šodien bija spējīgi.

Jūrmalas “Spartaks” – “Liepāja” 1:3 (0:1)

Vārti: Šipošs 90`+1 – Tīdenbergs 16`, Karašausks 59`, Harbačiks 85`.
Spartaks: D. Ošs – Bērenfelds, Žarskis, Bulvītis, Abdullahi, Drišļuks, Dross, Smits, Opara, Mickevičs, Belakovičs.
Liepāja: Ribka – Jurkovskis, Keitā, Simičs, Jahaja, Ķigurs, Joksimovičs, Bjarozkis, Tīdenbergs, Karašausks, Dodo.