Minimāla uzvara un vieta augšup

20.06.2008 20:29

Piektdien Rēzeknē SK “Liepājas metalurgs” futbolisti izcīnīja savu ceturto uzvaru virslīgā šosezon un pacēlās uz turnīra tabulas piekto ailīti. Komandas galvenā trenera pienākumu izpildītājs Vladimirs Osipovs dienu pirms spēles pieļāva, ka metalurgu sastāvā varētu būt vairākas izmaiņas, un tās neizpalika. Tiesa, jaunumu bija maz. Pēc savainojuma izārstēšanas aizsardzībā atgriezās Oskars Kļava, bet Dzintars Zirnis tika pārbīdīts uz vidējo līniju.

Mača aculiecinieki stāstīja, ka liepājnieku spēle kopš Andrejeva došanās atvaļinājumā jeb, precīzāk sakot, atstādināšanas no galvenā trenera amata nav būtiski mainījusies. Tiesa, jāņem vērā, ka “Blāzma” kārtējo reizi darbojās sev ierastākajā stilā – dziļi ierokoties aizsardzībā. Mājiniekiem tas ļāva cerēt uz veiksmi pretuzbrukumos, bet viesiem sagādāja grūtības pārvarēt rēzekniešu aizsardzības bastionus.

Priecē, ka jau ceturtajā mačā pēc kārtas vārtus gūst Kristaps Grebis, kurš vēl pirms dažiem mēnešiem ne ar ko neizcēlās pat mūsējo dublieru rindās, bet nu kļuvis par kluba teju vai vadošo uzbrucēju. Kristaps atzīmējās jau spēles 3.minūtē, bet puslaika atlikušajā daļā laukumā dominēja miegaina cīņa par laukuma centru.

Spēles gaita būtiski nemainījās arī otrajā puslaikā, bet pēc spēles metalurgu treneri pauda viedokli, ka komandas lielākais pluss bija tas, ka spēlētāji darbojušies, kā vīriem pieklājas, – bijusi laba kustība laukumā un cīņa par katru kvadrātmetru, un ar šādu sniegumu nevajadzētu izpalikt arī punktiem turnīra tabulā.

Citu piektdienas spēļu rezultāti: “Dinaburg” – “Jūrmala” 2:2, “Ventspils” – “Daugava” 2:2, “Skonto” – “Vindava” 3:0.

Nākamo spēli “Liepājas metalurgs” aizvadīs sestdien, 28.jūnijā, pulksten 18, kad vienā no sezonas pirmās puses svarīgākajām spēlēm savā laukumā uzņems principiālos sāncenšus – FK “Ventspils” futbolistus.