Otrdiena, 16. aprīlis Mintauts, Alfs, Bernadeta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Romāns Andrijauskas: Cilvēki nepadomā, ka tieši viņu rīcība varētu būt iemesls nelaimei

Romāns Andrijauskas: Cilvēki nepadomā, ka tieši viņu rīcība varētu būt iemesls nelaimei
Foto: liepajniekiem.lv
06.08.2018 11:51

liepajniekiem.lv

Sausā un karstā laika dēļ šogad jau ilgstoši ir paaugstināta ugunsbīstamība, tomēr sociālajos tīklos un citviet netrūkst informācijas par to, ka ļaudis, iespējams, uzmanās kurināt ugunskurus, tomēr tādas atrakcijas kā papīra laternas un dažādas sveces uzskata par pieņemamām.

Ugunsbīstamais periods nozīmē to, ka ir paaugstināta ugunsbīstamība. Ir palielināts risks, ka ātri var uzliesmot visi materiāli, kas viegli aizdegas. Ja ir avots, kas var izraisīt aizdegšanos. Ja daba ir mitra un zaļa, tad situācija nav tik bīstama. Bet šobrīd tā nav, viss mežos, pļavās u.c. ir ļoti sauss un var aizdegties no vismazākās dzirksteles.

Nopietni un postoši piemēri ir ne vien Latvijā, bet daudzviet Eiropā un pasaulē. Talsu pusē ugunsnelaimi, kas ir ļoti plaša – izdeguši vairāk nekā 100 hektāri –, joprojām nav izdevies nodzēst. Kūdras atradnes vietās kūdras slānis ir ļoti mainīgs, daudzslāņains un var sasniegt pat vairākus metrus. Līdz ar to gruzdēšanas intensitāte, ilgums un apjoms nav aprēķināms. Dzēšana ir ļoti darbietilpīga un prasa lielus resursus.

Domāju, ka cilvēki apzinās ugunsbīstamības riskus, bet vienmēr pieļauj, ka tieši viņu rīcība – darbība vai bezdarbība – neizraisīs ugunsgrēku. Nepadomā, ka tieši viņu rīcība varētu būt iemesls nelaimei.

Ja cilvēks šajā laikā tomēr nolemj kurināt ugunskuru, viņam vairāk nekā par 100 procentiem jāpārliecinās, ka viņa darbība, izmantojot uguni, neizraisīs ugunsgrēku. Tā kā 100 procentus nekad nevar dot, tāpēc lūgums vispār izvairīties no atklātas uguns izmantošanas.

Tas attiecas ne vien uz ugunskuru kurināšanu, bet arī uz pirotehnikas izmantošanu, dažādu lidojošu priekšmetu lietošanu, tāpat grilu kurināšanu utt. Ir jāapzinās, ka jebkura šāda darbība var izraisīt ugunsgrēku.

Nebūtu lieki piedomāt arī par braukšanu pa pļavām un meža celiņiem ar transportlīdzekļiem, kuriem ir iekšdedzes dzinēji. Īpaši ar traktortehniku, kam nav uzstādīti dzirksteļu slāpētāji. Jo arī tas var izraisīt degšanu.

Tāpat šajā laikā riska faktors ir smēķētāji. Ejot pļavās, mežos un citās vietās, kur ir paaugstināts ugunsgrēka izcelšanās risks, ir jāizvairās smēķēšanas vai stipri jāpārliecinās, ka nelaime nevarētu notikt. Īpaši par ugunsdrošību jāpārliecinās tiem smēķētājiem, kuri izmanto sērkociņus. Jo mēs nekad nevaram būt pilnībā pārliecināti, ka sērkociņš patiešām ir nodzisis.

Romāns Andrijauskas, VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandiera vietnieks

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz