Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Valerijs Jepiskoposovs: Gatavojoties jaunajam mācību gadam, darāmā netrūkst

Valerijs Jepiskoposovs: Gatavojoties jaunajam mācību gadam, darāmā netrūkst
Foto: www.12vsk.lv
22.08.2013 11:08

Valerijs Jepiskoposovs, Liepājas 12.vidusskolas direktors

Atslēgvārdi

Šonedēļ Izglītības pārvaldes izveidota speciālistu komisija iepazīstas, kā skolas sagatavojušās jaunajam mācību gadam. Komisija viesojās arī mūsu skolā. Jāsaka, ka īpaša uztraukuma nebija, jo tas notiek katru gadu. Izrādījām kabinetus, pastāstījām, kas paveikts, kas vēl būtu nepieciešams. Līdz šim ir sakārtota ventilācijas un apkures sistēma, bet vēl ļoti vajadzētu nostiprināt griestus, nomainīt elektroinstalāciju – vecās lampas rūc, traucē mācību procesā. Ļoti ceru, ka nākamgad saņemsim finanšu līdzekļus, lai turpinātu ēkas rekonstrukciju. Ēka ir ļoti veca, uzcelta 1895.gadā. Lielus remontus šovasar neveicām, tam vienkārši nebija naudas. Ko pašu spēkiem varējām, to arī izdarījām. Agrāk skolas personāls, apkopējas visu krāsoja, taisīja un laboja pašas, tagad mums palīdz simtlatnieki.

Šovasar kabinetos pārsvarā ir veikti nelieli kosmētiskie remonti. Principā telpas ir labā stāvoklī. Jau agrāk par Eiropas naudu sataisījām četrus kabinetus, vienu par saviem līdzekļiem sakārtoja vecāki. Būtiskas pārmaiņas prasītos datorkabinetā, gribētos izbūvēt atsevišķi telpu laborantam, kā tas ir ķīmijas, fizikas un matemātikas klasēs. Taču kopumā jaunajam mācību gadam esam gatavi.

2012.gadā mūsu skolā mācījās 499 skolēni. Šogad būs par aptuveni 40 vairāk. Pirmajā klasē skolas gaitas uzsāks 63 bērni, bet 10.klasē – 38. Ņemot vērā lielo skolēnu pieplūdumu, tieši 10.klasēs, kas starp citu sen nebija pieredzēts, uztraucāmies, vai spēsim nodrošināt attiecīgi labu mācību kvalitāti. Šī iemesla dēļ nolēmām veidot divas klases. Domājam, ka viss būs kārtībā.

Šovasar pie mums no citām skolām atnākusi vesela klase – skolēni no 3.vidusskolas un 7.vidusskolas. Kādēļ tā, grūti spriest. Taču te nav saistības ar dzimstības pieaugumu. Drīzāk paaugstinājusies mūsu skolas popularitāte. Negribas, kā īpaši sevi slavēt. Skaidrs ir tas, ka vecāki ne jau tāpat vien ved šurp savus bērnus, viņi zina, ko dara un kāpēc. Vidusskolā mums ir akcents uz matemātiku un programmēšanu.

Jā, liela problēma ir sporta zāles trūkums. Telpa, kas šobrīd ierīkota kā sporta zāle, nav piemērota sportiskām aktivitātēm, tajā, piemēram, nav iespējams spēlēt basketbolu vai volejbolu. Sākot no septītās klases, bērni dodas uz Olimpisko centru. Problēma kaut daļēji ir atrisināta, par to paldies jāsaka pašvaldībai. Taču baidos no tā, ka reiz vecāku pacietības mērs būs pilns un saņemšu pretenzijas, piemēram, par to, kāpēc viņa bērnam rudenī vai ziemā sliktos laikapstākļos jāmēro ceļš līdz Olimpiskajam centram, kāpēc bērnam jādomā, kā līdz turienei nokļūt. Pagaidām vecāki izturas saprotoši. Zina, ka to darām bērnu labā, lai viņi attīstītos normāli arī fiziski. Taču tā nav problēma tikai mums, arī blakus esošajai 10.vidusskolai un Mākslas un dizaina vidusskolai.

Sākoties jaunajam mācību gadam, priecājos, ka nav nekādu būtisku “pēdējā brīža” reformu. Ir jauninājums attiecībā uz mācību līdzekļiem. Grozījumi Izglītības likumā nosaka, ka skolai jānodrošina bērnus ar mācību līdzekļiem – darba burtnīcām, literatūru utt. Pašvaldība tam ir piešķīrusi vairāk nekā 2700 latus. Vecākiem par savu naudu būs jānodrošina bērniem tikai individuālie mācību līdzekļi un personiskās lietošanas piederumi.

Bet, manuprāt, pārāk biežas reformas izglītības sistēmai traucē. Piemēram, ir bijusi situācija, kad, izpildot kārtējo reformu, esam sagādājuši visus nepieciešamo, it kā mācību process var notikt, bet atkal seko pārmaiņas un vajadzīgs atkal kas pavisam cits. Tā darīt, manuprāt, nav pareizi. Savā ziņā izglītības sistēma ir konservatīva.

Mani uztrauc tas, ka skolās pedagogu kolektīvi nemainās. Cilvēki noveco, bet skolā jābūt “svaigām asinīm”. Pedagogi ir spiesti strādāt līdz 60 gadu vecumam, un tas nav labi. Skolai jābūt dzīvai, kadriem – jāmainās. Taču ja arī būtu jaunie skolotāji, viņiem reāli šobrīd nav kur strādāt. Bērnu skaits Latvijā turpina samazināties. Es, protams, gribētu skolā redzēt jaunus cilvēkus, bet man nav iespējas viņiem piedāvāt slodzi. Pēdējo reizi kolektīvā jaunu skolotāju pieņēmu pirms diviem gadiem. Vakanta vieta šobrīd parādās reti, gadījumā, ja kāds aizbrauc. Ceru, ka no valdības puses tiks pildīts solījums, un piemaksas saņems ne tikai skolotāji, kam ir ceturtais un piektais profesionālās kvalitātes līmenis, bet arī trešais, kāds ir vairākumam. Iepriekš minēto cilvēku ir ļoti maz.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz