Ceturtdiena, 2. jūlijs Lauma, Ilvars, Halina
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Riteni no jauna neizgudrosi, bet…”

“Riteni no jauna neizgudrosi, bet…”
22.08.2012 11:38

“Tas joprojām ir velosipēds. Pedāļi ir jāmin,” nokāpjot no ērtā transportlīdzekļa, smaidot saka viens no elektrovelosipēdu ieviesējiem Liepājā Neils Kalniņš. Viņš kopā ar savu partneri Arti Dauginu trešdien finišēja promenādē, pieveicot 250 kilometru garu ceļu no Rīgas līdz Liepājai, lai prezentētu neparasto divriteni.

“Ir prieks un lepnums,” neslēpj Kurzemes biznesa inkubatora vadītājs Vilis Brūveris par ideju, ko “varam stāstīt un rādīt visai pasaulei”. Arī Liepājas mērs Uldis Sesks pēc tam, kad izmēģināts elektroritenis, atzina, ka pilsētai tas ir kārtējais izaicinājums un liela lieta, jo kas tāds ir pirmo reizi Baltijas valstīs. Ērto braucamo notestēja arī Polijas pilsētas Elblongas mērs Gžegožs Novačiks, kurš šodien viesojās Liepājā. Ar tik inovatīvu riteni viņš braucis pirmo reizi.

Daugins stāsta, ka uz šiem velosipēdiem piekusis dibens, ne kājas. “Var ērti sēdēt un baudīt,” saka A.Daugins, velosipēda prezentācijas pasākumā uzskaitot priekšrocības. “Brīžiem pat salām, vilkām papildus apģērbus.” Ripojuši ar ātrumu līdz 30 kilometriem stundā un ātrāk. No Rīgas līdz Liepājai braukuši cauri Jūrmalai, Kandavai, Kuldīgai un Aizputei. “Gribējām parādīt, ka tas viss ir īsts. Un cilvēku atsaucība bija liela. Uz ceļa mūs sveicināja, autovadītāji pīpināja. Domāju, ka šī lieta aizies, un mums tas ir svarīgi, jo neesam izdomājuši veidu, kā paprasīt cilvēkiem naudu. Tas ir forši,” par realizēto ideju prieku neslēpj N.Kalniņš.

Šobrīd Liepājas reģionālā tūrisma informācijas birojam iznomāšanai nodotie firmas “Agogs” divriteņi ir ražoti Čehijā, taču nākotnē iecerēts tos ražot tepat Liepājā. Tas varētu realizēties pēc diviem gadiem. Pagaidām iznomāt varēs divus velosipēdus. Jo, kā paskaidroja A.Daugins, sezona iet uz beigām, tūlīt būs tos jāieziemo. Taču, kā papildināja N.Kalniņš, “esam ļoti elastīgi. Ja būs vajadzīgs vēl, riteņu skaitu palielināt nav problēmu. Tas ir tikai dažu dienu jautājums.” Septembrī būs pieejams cits velo modelis – “Mountain bike”, kas būs jaudīgāks par pilsētas variantu.

Jāatzīmē, ka līdz svētdienai, 26.augustam, ikviens interesents elektrovelosipēdus var izmēģināt bez maksas. “Gribam parādīt kādas ir elektrotehnoloģijas priekšrocības, izdevumi, ienākumi utt.,” testu nepieciešamību skaidro A.Daugins. No nākamās nedēļas minimālais laiks, uz kādu varēs iznomāt šo neparasto braucamrīku, ir trīs stundas, un tas maksās sešus latus. N.Kalniņš piebilst, ka no nākamā gada būs iespējams šos velosipēdus iznomāt pat uz vairākiem mēnešiem, un, ja cilvēkam būs vēlme, varēs arī to galu galā iegādāties savā īpašumā, piemaksājot atlikušo riteņa vērtību, kas kopā ir 800 lati. Vēl nākamgad plānots velosipēdus aprīkot ar planšetdatoriem, kas darbosies kā ceļveži un gidi pa Liepāju un apkārtni. Tāpat būs īpaša drošības sistēma, lai “brīdī, kad kādam radīsies doma to vest neceļos, redzētu, kur tas notiek”.

“Tos nav tik viegli salauzt. Par to ražotājs ir daudz domājis. Var nokrist uz sāniem un nekas netiks sabojāts, elektriskās daļas sargā atsitēji. Ir ļoti talantīgi jāpieiet, lai riteni kaut kādā veidā sabeigtu,” stāsta N.Kalniņš, runājot par velosipēdu izturību. Ja ritenis tiks iemērkts ūdenī, drošības sistēma atslēgs elektropadevi, un tālāk būs jābrauc kā ar parastu riteni, minot pedāļus. Brauciena laikā no Rīgas uz Liepāju piedzīvots arī kāds nepatīkams atgadījums – pie ceļa zīmes “Grobiņa” viens ritenis izlaidis gaisu. “Tā kā arī šiem riteņiem gadās tas pats, kas parastajiem,” smaidot sacīja A.Daugins.

Velo maratons vienam cilvēkam izmaksājis 35 santīmus, pastāsta N.Kalniņš, norādot uz ekonomiskajiem ieguvumiem, lietojot elektrovelosipēdu. Vienas baterijas izlāde izmaksājot septiņus santīmus. “Šobrīd degviela maksā latu par litru. Par šo summu ar elektrovelosipēdu var braukt desmit dienas. Manuprāt, tas ir būtiskākais punkts par ko būtu vērts aizdomāties. Nē, es nesaku, ka mašīnas tagad vajadzētu aizstāt ar riteņiem. Taču izmantojot pareizo transporta vienību reizēs, kad kaut kur dodamies, ir reāls ieguvums. Mēs taču visus ēdienu arī neēdam ar karoti,” salīdzina N.Kalniņš. Viņaprāt, elektrovelosipēds sevi var atpelnīt četru piecu gadu laikā. Vienā reizē uzlādētu bateriju var nobraukt vairāk nekā 60 kilometrus. N.Kalniņš stāsta, ka uzlāde ir tikpat vienkārša kā mobilajam telefonam – iespraud rozetē un viss.

Jāatzīmē, ka uzņēmums “Blue Shoke Taxi”, zem kā ir zimols “Blue Shock Bike”, nākotnē plāno radīt arī apģērbu līniju velosipēdistiem “Blue Shock Fashion”.  

Uzziņai

Elektrisko velosipēdu izmēģinājuma braucieni – pie Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja Rožu laukumā:
– 23. un 24.augustā no pulksten 9 līdz 19,
– 25.augustā no pulksten 10 līdz 18,
– 26.augustā no pulksten 10 līdz 15.

Publicitātes foto
Sagaidīšanas pasākumā un velosipēdu prezentācijā piedalījās arī Polijas pilsētas Elblongas mērs, kurš veltīja pozitīvus vārdus transportlīdzeklim: “Man vēl nav bijusi iespēja braukt ar tik inovatīvu velosipēdu”.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz