Trešdiena, 23. septembris Vanda, Veneranda, Venija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Daudzveidīgā un daudzkrāsainā jūra

Daudzveidīgā un daudzkrāsainā jūra
27.08.2007 20:11

0

Atslēgvārdi

Jūra – saulrietā iekrāsota sārta, ar bangojošiem viļņiem, rāma. Pludmale – kaili vientuļa, pilna ar saulē nobrūninātiem cilvēkiem. Kāpas ar vientuļiem vēja noliektiem krūmiem un pret sauli saslietiem grīšļiem. Osta ar krāsainiem kuģiem. Mols. Visas šīs mūspusei raksturīgās ainavas varēja vienuviet skatīt sestdien Liepājas muzeja dārzā, kur bija izstādīti plenērā “Liepājas marīna” radītie darbi. Viens otrs no māksliniekiem bija tvēris arī citas mūspuses ainas, gleznās pavīdēja pa kādam koka namiņam vai Karostas ainai. Izstādē vadīja romantiska noskaņa – spēlēja klusināta mūzika, rosījās mākslinieki – gan plenēra dalībnieki, gan tie otas brāļi un māsas, kuri šovasar nebija atraduši laiku, lai visu nedēļa būtu kopā un gleznotu jūru Liepājā, Papē, Pāvilostā.

Visu dienu muzeja dārza nāca mākslas pazinēji un vienkārši cienītāji.

Viens no plenēristiem – mākslinieks Jurijs Griguļs no Kaļiņingradas slavēja rīkotājus Ingu un Aivaru Kleinus par sarūpētajiem labajiem, komfortablajiem darba apstākļiem un sacīja daudz labu vārdu par atsaucīgajiem cilvēkiem. Viņš uzsvēra:

– Izstādē valda brīnišķīga mākslas un mūzikas harmonija.

Plenērā šogad piedalījās trīsdesmit gleznotāju no Latvijas dažādām vietām, to starpā ne tikai mūsējie, bet arī Rīgas un Rēzeknes mākslinieki, kā arī divi Krievijas pārstāvji.

­– Ja es neesmu citur, tad esmu šeit! – tā savu piedalīšanos motivēja Kleinu rīkoto plenēru ilggadējais dalībnieks mākslinieks Aldis Kļaviņš. Viņš nedēļas laikā bija paguvis radīt sešas gleznas. Pats sacīja, ka gadījušies tādi skaisti mākoņi, tāpēc jūras skati izdevušies piesātināti un krāsās bagāti. Liepājas mākslinieks, Liepājas Pedagoģijas akadēmijas profesors šovasar piedalījies vairākos plenēros, ne tikai Liepājā, bet arī Lietuvā un Zviedrijā.

Katra tāda reize ir atšķirīga, bet katra dod savu pieredzi, ieskatu citu mākslinieku darbā, raisās diskusijas par mākslu un tās mācīšanu, paver jaunas iespējas, – pastāstīja Aldis Kļaviņš. Māksliniekam pēc piedalīšanās plenērā “Šauļu Monmartras republika” ir piedāvājums rudenī rīkot savu personālizstādi šajā pilsētā.

Rīgas māksliniece Maija Bērziņa dažādos plenēros piedalās kopš 1985.gada. Liepājā bijusi vairākkārt, viņa atzina, ka nedēļa bijusi piesātināta, un viņai ir prieks par to, ka bijusi dota iespēja gan pagleznot, gan atpūsties. Viņa pastāstīja, ka gleznojot galvenais ir dabūt uz audekla īsto noskaņu. Viņa savus darbus mēdzot pabeigt uzreiz tieši dabā, lai nezaudētu to pirmreizību, nevis daudz labot un pielabot.

Atkalatgriešanos Liepājā piedzīvojusi Maskavas māksliniece Marina Afanasjeva, kura tagad daudz strādājot arī Londonā.

– Gribēju atbraukt arī iepriekšējās reizēs, bet man nedeva vīzu, – paskaidroja gleznotāja. Viņa plenēra laikā paguvusi radīt vairākas ar pasteļkrāsām gleznotas noskaņu ainavas. Tieši M.Afanasjevas tvertās jūras malas noskaņas, to skaitā arī smilts ar gliemežiem, piesaistīja viena no apmeklētājiem – svētceļotāja no Jeruzalemes – atzinību, jo viņš, nākot kājām no Palangas uz Liepāju, pārpārēm izbaudījis jūras malas skatus.

Līdzās pieredzējušiem māksliniekiem strādāja arī jaunie. Viena no tiem bija Olena Kažoka, mākslas studente no Rīgas. Viņa pastāstīja, ka tāda iespēja – būt kopā ar profesionāļiem, redzēt viņu darba stilu – ir ļoti vērtīga. Jaunā māksliniece savus darbus radījusi pasteļtoņus, jo ietekmējusies no Monē un Gogēna. 

Ka māksliniekiem ir vajadzīgi un nepieciešami šādi plenēri, atzina visi dalībnieki – gan pieredzējušie, kuri var salīdzināt darbam dotos apstākļus, gan jaunie, kuri, strādājot kopā, var ielūkoties profesionāļu darba virtuvē. Kā teica Jurijs Griguļs, saliekot plenērā radītos darbus vienkopus, var redzēt tik daudzus, dažādus un atšķirīgus skatus uz jūru. Savukārt citi dalībnieki uzsvēra labo organizatorisko līmeni, jo viss bijis pakārtots darbam.

Plenēra nobeigumā bija ne tikai izstāde, bet arī paveiktā vērtējums. Šoreiz mākslinieku veikumu noteica trīs nominācijās. Pēc visu darbu apskates skatītāji lika sarkanu punktiņu pie tās jūras, kura raisījusi visvairāk emociju, un viena otra glezna līdz ar to pārklājās ar sārtu punktu virteni. Šogad savu gleznu un tās autoru izvēlējās arī kolēģi un sponsori. Apmeklētāji visvairāk bija nopunktojuši liepājnieka Andra Millera gleznotos jūras skatus, bet profesionāļu atzinība šogad tika jaunajai māksliniecei Alisei Mediņai, kura plenērā piedalījās pirmo reizi. Bet sponsori atzīmēja viena no ilggadējiem dalībniekiem – rīdzinieka Valda Ķikuta – gleznas.

Plenērā tapušie darbi tagad aizceļojuši kur kurais, bet daļa no tiem palikusi Liepājā, jo tos saņēma plenēra atbalstītāji, arī ģenerālsponsors – pilsētas Kultūras pārvalde.

Daina Meistere,
“Kurzemes Vārds”

Mākslinieks Valdis Ķikuts Liepājas muzeja dārzā meklē vietu, kur izlikt savus plenēra darbus.

Alise Mediņa ir priecīga par izdevušos nedēļu.

Tieši gleznotāja Andra Millera jūra skatītājiem patika visvairāk.

Māksliniece Maija Bērziņa un viņas darbi.

Tik daudz jūru vienuviet neatstāja emocionāli vienaldzīgus muzeja dārza apmeklētājus.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz