Piektdiena, 23. oktobris Daina, Dainida, Dainis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Festivāla “Zelta maska” izrādes būs redzamas arī Liepājā

Festivāla “Zelta maska” izrādes būs redzamas arī Liepājā
29.05.2007 10:01

0

Atslēgvārdi

Šodien ar Pjotra Fomenko darbnīcas (Maskava) izrādi Trīs māsas sākas pirmais teātra festivāls Zelta maska Latvijā, kura laikā līdz pat 11. jūnijam Rīgā un Liepājā tiks rādītas Krievijā tapušās dažādu žanru izrādes – gan dramatiskā, gan leļļu teātra iestudējumi, kā arī baleta un modernās dejas izrādes. Pateicoties 2005. gadā SIA ART Forte un Krievijas nacionālā teātra festivāla Zelta maska parakstītajam sadarbības līgumam, pērnajā rudenī tika īstenots pirmais festivāla Zelta maska Latvijā projekts Labākās Krievijas izrādes, kad skatītājiem tika piedāvātas trīs izrādes.

Šodien sākas lielais festivāls, kura programmā ietvertas kopumā deviņas izrādes, taču vairākas no tām tiks rādītas divas reizes. Kā festivāla atklāšanai veltītajā preses konferencē uzsvēra Zelta maskas starptautisko projektu direktore Tamāra Arapova, festivāla programma veidota ļoti pārdomāti, piedāvājot patiesi labas izrādes. Bet Krievijas Federācijas Kultūras un kinematogrāfijas federālās aģentūras vadītājs Mihails Švidkojs piebilda, ka festivāls Latvijā būs pat vērienīgāks par to, kas bija Igaunijā.

Pēc atklāšanas izrādes – Fomenko Trīs māsām, kas atzīta par 2006. gada labāko lielās formas dramatisko izrādi Krievijā – kārta būs Jekaterinburgas teātra Provinces dejas mūsdienu horeogrāfijas vakaram, kura laikā tiks rādīti divi Tatjanas Baganovas uzvedumi – Lidojumi tējas laikā un Kāziņas (Latvijas Nacionālajā teātrī 31. maijā, Liepājas teātrī 2. jūnijā). Pirmais iestudējums bija nominēts Zelta maskai, bet Kāziņas 2000. gadā saņēma balvu par labāko baletmeistara/horeogrāfa darbu. Oļega Tabakova teātrisstudija ar pagājušās sezonas iestudējumu Stāsts par septiņiem pakārtajiem (kurā spēlē Latvijā dzimusī un kādu laiciņu Rīgas Krievu teātrim piederīgā Jana Sekste), kas šopavasar saņēma Kritiķu balvu, Dailes teātrī viesosies 1. un 2. jūnijā, bet 3. un 4. jūnijā Dailes teātra Mazajā zālē Omskas Drāmas teātris rādīs savu pagājušajā gadā žūrijas speciālbalvu saņēmušo Jūlijas jaunkundzi. 5. jūnijā Liepājas teātrī un 8. jūnijā Rīgas Krievu teātrī būs iespējams noskatīties Maskavas Teātra mākslas studijas izrādi Marienbāde, kas ir Šolom-Aleihema romāna vēstulēs iestudējums jeb sajukums 37 vēstulēs, 12 mīlestības zīmītēs un 47 telegrammās. 6. un 7. jūnijs būs leļļu teātra dienas, jo mūsu Leļļu teātrī viesosies Sanktpēterburgas teātris Klaiņojošais sunītis ar izrādi Neglītais pīlēns, turklāt 7. jūnija izrāde būs labdarības – par labāko mākslinieka darbu leļļu teātrī pērn balvu saņēmušo izrādi būs iespēja noskatīties bērnunamu audzēkņiem. Pēc tam vakarā arī iecerēts Sanktpēterburgas un Latvijas Leļļu teātra aktieru apaļais galds.

Taču 7. jūnija vakarā otru uz Latviju atvesto izrādi – Spēlmaņi – piedāvās Maskavas Teātra mākslas studija. Sergeja Ženovača veiktais N. Gogoļa darba iestudējums pirmizrādi piedzīvoja tikai šā gada aprīlī. Festivāls noslēgsies ar divām Borisa Eifmana Baleta teātra Annas Kareņinas izrādēm – titillomā Marija Abašova, kuras veikums pērn novērtēts ar Zelta masku.

Līdztekus Krievijas izrāžu parādei festivāla izglītojošās programmas ietvaros iecerētas tikšanās ar iestudējumu autoriem, kā arī notiks meistarklases (T. Baganovas meistarklase par mūsdienu horeogrāfiju Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā 30. maijā, Borisa Eifmana meistarklase LNO 11. jūnijā.)

Bet šovakar Dailes teātrī – Trīs māsas. 2004. gadā tapis iestudējums, ko kritiķi savās atsauksmēs tolaik nodēvējuši par labāko šīs Čehova lugas iestudējumu Maskavā, kurā, starp citu, uz skatuves ir pats Čehovs.

Kad kļuva zināms, ka Fomenko strādā pie šā iestudējuma, teātra kuluāros jokojuši, ka trupā ar tik spēcīgu aktrišu sastāvu māsu ir divreiz vairāk nekā Čehovam. Izrādē piedalās Fomenko aktieru vecākā paaudze – GITIS kurss, no kura tad arī vēlāk tika izveidots teātris. Galvenajās lomās šīs “vecās gvardes” prīmas: Mašu un Irinu spēlē dvīņumāsas Poļina un Ksenija Kutepovas, Olgu – Gaļina Tjuņina, Natašu – Madlēna Džabrailova.

Šajā iestudējumā Fomenko rokraksts ir nemainīgs – mundrums, žirgtums, vieglums, spēle, ātrs skats gar maskas malu, kas pat ne uz sekundi nesaplūst ar seju. “Čehova muzikālās frāzes Fomenko aktrišu izpildījumā patiesi iegūst vērtīgu perlamutra mirdzumu. Vārdi gandrīz kļūst par dzīvām būtnēm, un katrai gribas pieskarties. Kā runā! Kā elpo šīs sievietes! Pēc Fomenko Čehova māsu valdzinājums un noslēpums nav ne valodu zināšanās, ne viņu skaistumā, bet šajā talantā dzīvot (Ņezavisimaja gazeta). Dina Godera (Gazeta) raksta, ka Fomenko Trīs māsas ir paraugizrāde skolēniem, kas sāk mācīties Čehovu, un to viņa apgalvojot ar cieņu, jo jau sen gaidījusi izrādi, kas pusaudzim pierādītu, ka Čehovs – tā nav garlaicība. Kaut arī viņas mīļākais Trīs māsu iestudējums esot Kristofa Martālera versija, kurā darbība noris tādā kā veco ļaužu pansionātā un māsas – vēl gana stipras vecenītes. Savukārt Marina Zaijonca (Itogi) šo uzskata par pēdējo gadu desmitu labāko Čehova iestudējumu. “Fomenko Čehovs izdevies jauns, bez poētiskiem izskaistinājumiem, bez it kā zobu sāpju raisītās smeldzes un roku lauzīšanas ciešanās.” Jo Fomenko laužot ierasto iestudēšanas kanonu, kas paredz, ka dzīve ir nežēlīga, māsas cieš, un, jo vairāk viņas cieš, jo skaidrāk redzams dramatisms. Fomenko dramatisms ir slēpts, viņa izrāde – vīrišķīga un gandrīz jautra, līksma.

Informācija par festivāla Zelta maska Latvijā izrādēm iegūstama www.goldenmask.lv.

Līvija Dūmiņa,
“Neatkarīgā rīta avīze”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz