Svētdiena, 3. marts Tālavs, Tālis, Marts
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Masaju lietus alkas lietainajā Liepājā

Diskusija ar vides aktīvisti kenijieti Anitu Soinu pēc latviešu veidotās dokumentālās filmas par klimata pārmaiņu negatīvo ietekmi Kenijā “Ūdens ir dzīvība” seansa “Pegaza pagalmā” liepājniekiem ļāva labāk saprast, kā viņu rīcība var ietekmēt dzīvi otrā pasaules malā.

Masaju lietus alkas lietainajā Liepājā
“Kenijā ir tik daudz skaistu vietu un tik dažādi stāsti!” ar smaidu sacīja Anita Soina, kas skatītājus aicināja kādreiz apmeklēt Keniju. Viņa uzsvēra, ka filmā tika parādītas tikai divas konkrētas kopienas un viena no visām problēmām un tas neatspoguļo visu lielo valsti. (Foto: Egons Zīverts)
“Kenijā ir tik daudz skaistu vietu un tik dažādi stāsti!” ar smaidu sacīja Anita Soina, kas skatītājus aicināja kādreiz apmeklēt Keniju. Viņa uzsvēra, ka filmā tika parādītas tikai divas konkrētas kopienas un viena no visām problēmām un tas neatspoguļo visu lielo valsti. (Foto: Egons Zīverts)
24.10.2023 00:05

liepajniekiem.lv

Divi stāsti par Keniju

Anita uzsvēra, ka mēs visi esam saistīti un atkarīgi cits no cita. Viņa pauda pārliecību: “Jūsu rīcība šeit var atspoguļoties arī citu cilvēku dzīvēs. Tāpat klimata pārmaiņas ietekmē arī Eiropu.”

Liepājā demonstrētā divdaļīgā filmu seansa galvenais mērķis bija izglītot un likt aizdomāties par klimata pārmaiņu ietekmi un sekām.

Kamēr Liepājā aiz loga lija un uz ielām veidojās peļķes, tikmēr filma “Masaju stāsts jeb lietu gaidot” atainoja Kenijas masaju tautas dzīves apstākļus sausuma periodā, kad lietus nebija lijis vairākus gadus.

Šajā situācijā masaji nespēj nodrošināt izdzīvošanai nepieciešamo, jo, izžūstot upēm, iet bojā arī lopi, kas ir šīs kopienas galvenais iztikas avots.

Savukārt filma “Koraļļus glābjot” bija iedvesmojošs koraļļu rifu atjaunošanas stāsts, kas vērsa uzmanība uz Vasini salu Kenijas piekrastē.

Sala ir ļoti skaista, tur dzīvo aptuveni 3000 cilvēku, bet valda milzu nabadzība un nekad nav bijis elektrības.

Galvenā ļaužu nodarbe ir audzēt koraļļu stādus, kurus nirstot iestāda okeānā, lai pievilinātu zivis, jo tas ir Vasini salas izdzīvošanas pamats. Šis process ir ilgs, jaunie stādījumi ir jāuzmana un bieži jāapčubina.

Diskusijas dalībnieki neformālajā daļā Anitai atzina, ka masaju cilts dzīve likusi par daudz ko aizdomāties, filma aizkustinājusi. Bet kenijiete smaidot pateicās, ka Latvijā ir satikusi tikai jaukus un saprotošus cilvēkus, kas izteikuši savu atbalstu un komplimentus par to, ko viņa dara.

No viesošanās mūsu valstī viņai visvairāk atmiņā palikšot ēdiens. “Nevaru atcerēties visus nosaukumus, bet man visvairāk garšoja latviešu maize un kvass,” par pirmajiem iespaidiem padalījās vides aktīviste.

Diemžēl viņai nebija atvēlēts laiks, lai kārtīgi iepazītu Liepāju, bet jauniete atzina, ka plāno aizbraukt vismaz līdz pludmalei.

Gatavi cīnīties par labāku dzīvi

23 gadus vecā kenijiete jau piecus gadus ir vides aktīviste un īpaši pievērsusies klimata pārmaiņu tematikai.

“Es šobrīd darbojos divās organizācijās, viena fokusējas uz masaju izglītību, bet otra nodarbojas tieši ar klimata jautājumiem un cenšas sasniegt jauniešus un iedrošināt viņus runāt par šo problēmu,” pastāstīja Anita.

Viņa arī nekautrējās pieminēt, ka pašai nav formālas izglītības. “Es visu esmu apguvusi pašmācības ceļā – internetā un dažādās konferencēs,” teica jauniete.

Anita pēc filmas seansa vērsa skatītāju uzmanību, ka tajā atainotā masaju kopienas dzīve un mājas varētu šķist nabadzīgas un sliktas, bet tā nemaz nav.

“Šādu māju veidošana ir mūsu kultūra, tāpat kā mūsu garā ir būt pozitīviem un nezaudēt cerību,”

skaidroja kenijiete.

“Gribējām filmā atainot patieso situāciju un vēlamies palīdzēt cilvēkiem saskatīt, kā planētas iznīcināšana vienā pasaules malā var ietekmēt pilnīgi nesaistītu reģionu un izraisīt klimata netaisnību,” viņa turpina.

Bieži vien jaunie kenijieši izvēlas migrēt uz Eiropu, lai iegūtu izglītību. Pēc tam daļa atgriežas savā dzimtajā zemē, lai kļūtu par skolotājiem, kopienas vai valsts līderiem un veicinātu tālāku attīstību.

Anita uzskata, ka dažreiz ir jāpamet mājas, lai vēlāk tās uzlabotu.

Aktīviste uzsvēra, ka, neraugoties uz dzīves apstākļiem Kenijā, masaji nav tikai bezpalīdzīgi upuri, bet gan cīnītāji.

“Mēs cits citu mācām, jautājam – ko mēs varam darīt? Mācāmies lauksaimniecību, jo līdz šim mūsu galvenais iztikas avots bija piens un gaļa. Varam arī pievērst sev uzmanību, stāstot pasaulei, ka ne tikai sēžam uz raudam, saskaroties ar izaicinājumiem, bet gan cīnāmies par savām dzīvībām,” pārliecinoši stāstīja jauniete.

Sagraut stereotipus

Vides filmu scenārija autore Ingrīda Strazdiņa, kas ir arī “Zaļās brīvības” biedrības pārstāve, pastāstīja, ka katra filma tapusi nedēļas laikā, tomēr viss process kopā no idejas līdz rezultātam gan bijis daudz garāks – gandrīz divi gadi.

Visilgāko laiku prasījusi brauciena plānošana. “Nevar tā vienkārši aizbraukt un teikt, ka mēs te tagad filmēsim. Viss bija kārtīgi jāizplāno. Jāizdomā, kurš stāsts atbilstu mūsu specifiskajai interesei par klimata taisnīgumu.

Tāpat bija jāatrod arī kāds, kas mums to visu pastāstīs un parādīs tās vietas, kur tūristi netiek,”

paskaidroja I. Strazdiņa.

Viņa jau iepriekš bija veidojusi filmu par Ganu un šoreiz bija noskaņojusies braukt uz Etiopiju. “Līdz Kenijai nonācām ilga un padziļināta pētījuma gaitā. Un tad ar vienas organizācijas palīdzību sazinājāmies ar Anitu Soinu, kurai ir dotības par šo tēmu runāt publiski, un viņa mums palīdzēja tur uz vietas,” Ingrīda paskaidroja.

Kad viņakopā ar filmēšanas komandu devās uz Keniju, bijusi diezgan pārliecināta par savām zināšanām saistībā ar dzīves kvalitāti Āfrikas valstīs, tomēr, esot tur, arī Ingrīdu izdevies pārsteigt.

“Nekad nebiju aizdomājusies, pie kā noved nabadzība, ka tieši tādēļ notiek, piemēram, ļoti jauno meiteņu izprecināšana. Un ģimene pat īsti nav vainojama, jo arī vienkārši mēģina izdzīvot.

Kad kādreiz runāja par to, ka precas jauni, domāju – 15 vai 14 gadi. Izrādās, ka arī 12 vai 9 gadus vecas meitenes to piedzīvo,”

Ingrīda atklāja vienu no šokējošākajiem brīžiem. Sapratusi arī, līdz kam var novest bads.

“Gribējām parādīt, ka klimata pārmaiņas ir īstas un ka kenijiešiem tā pirms tam nebija norma. Lietus sezonās bija plūstošas upes un zaļi dārzi. Viņi spēja izturēt sausuma periodu līdz nākamajai lietus sezonai, bet tagad viņiem ir jauna dzīves realitāte. To, man šķiet, filma parādīja ļoti skaidri,” paskaidroja I. Strazdiņa.

Anitai eiropieši jautājuši, vai Āfrikā cilvēki guļ kokos. “Protams, arī viņiem ir savi uzskati par mums – zinu, ka daži domā, ka pie mums ir tik auksts kā Arktikā,” Ingrīda uzsver, ka tikai ar šādiem izglītojošiem pasākumiem, filmām un diskusijām var lauzt dažādus stereotipus un vairot cilvēku sapratni.

I. Strazdiņa pieminēja, ka cilvēki, kas grib dzīvot labi, ir visur.

“Nav jau tā, ka mums tagad viss jāmet pie malas un jāskrien kāds glābt, bet tagad mēs vairāk varam novērtēt to, kas mums ir dots,

nevis tikai sēdēt un čīkstēt,” uzsvēra vides aktīviste.

Organizācijas “Zaļā brīvība” pārstāve atklāja arī, ka grupai top jaunas filmas par dzīvi Āfrikā. Šoreiz stāsti būšot par Zimbabvi un vairāk fokusēsies uz cilvēku konfliktu ar dzīvniekiem.

Filmēšanas komanda uz nākamo valsti dosies novembrī, bet filmas pirmizrāde tiek plānota nākampavasar.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz