Piektdiena, 3. aprīlis Daira, Dairis, Daiva

Aicina dāvināt prieku

Aicina dāvināt prieku
Foto: Andris Gertsons
22.11.2018 07:03

"Kurzemes Vārds"

Ziemupes Ziemassvētku vecītis un Rūķupes rūķi aicina iesaistīties labdarības akcijā “Piepildīsim lielo dāvanu maisu”, kas šogad notiks jau piekto gadu. Sarūpētās dāvanas tiks nogādātas Kurzemes reģiona ģimenēm un vientuļajiem cilvēkiem.

Akcijas rīkotāju, biedrības “Ziemupīte” pārstāve Daina Vanaga norāda, lai iesaistītos akcijā, nozīme nav naudas ieguldījumam, bet labajām domām, sirds siltumam un vēlmei iepriecināt. Lielajā dāvanu maisā īpaši noder pārtikas produkti (dārza labumi, rīsi, milti vai citi virtuvē noderīgi pārtikas produkti un našķi), gultas veļa, dvieļi, apavi (īpaši bērniem), apģērbs ziemai, interesantas grāmatas, spēles, kas rosina domāt un darīt, skolas piederumi. Akcijas organizatoru lūgums ir nedāvināt mīkstās rotaļlietas, kā arī apdomāt, vai sagatavotais ir kas tāds, kas iepriecinātu arī pašu, – nevajadzētu atbrīvoties no vecām, saplīsušām vai netīrām mantām. Tā kā dāvanu pakas rūķi komplektē pēc to adresātu mazas izpētes, lūgums tās nesaiņot dāvanu papīros, izņemot gadījumus, ja tie ir caurspīdīgi. Drīkst ievietot dāvanu maisiņos vai kastēs, lai tās var ērti aplūkot un sagrupēt. “Visas dāvanas ar Ziemassvētku vecīša Motivācijas brigādes gādību aizceļos pie tām Kurzemes reģiona ģimenēm un vientuļajiem cilvēkiem, kuriem nav iespēju tās saņemt no saviem mīļajiem. Kā arī pie tām ģimenēm, kuras ir pelnījušas iepriecinājumu, jo drosmīgi tiek ar visu pašas galā, nesūdzas un tur godā darba tikumu.”

D. Vanaga stāsta, ka dāvanas gatavo pirmsskolas izglītības iestāžu grupiņas, klases, kolektīvi un individuālie ziedotāji: “Aicinājumu esam izsūtījuši medijiem, publicējuši savos sociālo tīklu profilos un izsūtījuši arī uz novadiem. Pēc rosības spriežot, esam sadzirdēti.”

Lēmums par ziedojumu saņēmējiem tiek pieņemts, sadarbojoties ar konkrēto pilsētu un novadu sociālajiem darbiniekiem. “Citādi tas būtu ļoti subjektīvs skatījums,” piebilst D. Vanaga, “mūsu izvēle attiecībā uz vietu katru gadu mainās – viens no rosinošajiem faktoriem ir tas, ka braucam ciemos tur, no kurienes pie mums ir atceļojušas dāvanas vai paši esam bijuši pēc sagatavotajām dāvanām.” Kopumā četru gadu laikā izdevies īpašu svētku, sirsnības un mīļuma sajūtu uzburt 143 ģimenēm, vientuļajiem cilvēkiem un pensionāriem Pāvilostas, Rucavas un Kandavas novadā, Blīdenē, Ventspilī, Kuldīgā un citur Latvijā. Piemēram, pagājušā gadā tika iepriecinātas 12 ģimenes Kandavā, 5 ģimenes Blīdenē un 10 – Ventspilī.

Ja dāvanas tiek sagatavotas kolektīvi, to savākšanu iespējams pieteikt līdz 2. decembrim, zvanot pa tālruni 29400470 vai rakstot uz e-pastu [email protected]. Savukārt no 9. decembra dāvanas var personiski nogādāt Rūķupē, Ziemupes jūrmalā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli