Piektdiena, 3. aprīlis Daira, Dairis, Daiva

Atkritumu poligonā “Ķīvītes” Grobiņas skolēni filmēs materiālu vides filmai

Atkritumu poligonā “Ķīvītes” Grobiņas skolēni filmēs materiālu vides filmai
16.02.2011 10:18

Šodien atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “Liepājas RAS” atkritumu poligonā “Ķīvītes” viesosies Grobiņas ģimnāzijas skolēni, kuri plāno uzņemt filmu par vides saglabāšanu un atkritumu šķirošanas nozīmību, informēja “Liepājas RAS” pārstāve Liene Linde.

Skolēni filmu plāno uzņemt starptautiskajā “Comenius” projektā “Jaunie zinātnieki veido savu pilsētu”.

“Skolēni iepazīsies ar atkritumu ceļu no patērētāja līdz noglabāšanai poligonā. Viņiem būs iespēja redzēt, kā tiek apglabāti atkritumi videi draudzīgā veidā, kā iegūst biogāzi un attīra no atkritumu kalna nākošos notekūdeņus,” informēja Linde.

Viesošanās laikā Grobiņas ģimnāzijas vides aktīvisti filmēs materiālu vides filmai “Lielie mazajiem”, ko pēc tam plānots parādīt Grobiņas un tās apkārtnes skolās, pastāstīja ģimnāzijas skolotāja Indra Kalniņa. Viņa informēja, ka starptautiskais projekts, kurā ir sešas dažādas sekcijas – tostarp vides aizsardzības sekcija – tika sākts pagājušā gada septembrī un ilgs līdz 2012.gada jūlijam.

“Dabas pētnieki arī plāno tikties ar amatpersonām Grobiņas novada vadībā, kas atbild par vides aizsardzību un runāt par to, kā Grobiņu padarīt par zaļāku un videi draudzīgāku pilsētu,” par plānotajām aktivitātēm informēja Kalniņa.

Kā pastāstīja Linde atkritumu poligona darbinieki viesus uzņemot labprāt. Tur viesojušās skolēnu grupas no Liepājas un tuvējās apkārtnes skolām, kā arī interesenti no tālākām Latvijas vietām. Ziemā gan ekskursantu esot mazāk. Poligona apmeklētājiem ir iespēja izspēlēt vides spēli, kura māca apvienot dabai draudzīgu saimniekošanu ar ekonomiku.

LETA

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli