Trešdiena, 1. maijs Ziedonis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Novada budžets apstiprināts, bet tajā gaidāmas izmaiņas

Šogad visām pašvaldībām budžets samazināts, Dienvidkurzemei – par 740 000 eiro, pēc pašvaldības budžeta plāna 2024. gadam apstiprināšanas norādīja Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols.

Novada budžets apstiprināts, bet tajā gaidāmas izmaiņas
Pirms Dienvidkurzemes novada domes sēdes, kurā pieņēma budžetu, domes priekšsēdētājs Aivars Priedols (vidū) apspriedās ar deputātiem Patriciju Andersoni un Dzintaru Kudumu. (Foto: Egons Zīverts)
Pirms Dienvidkurzemes novada domes sēdes, kurā pieņēma budžetu, domes priekšsēdētājs Aivars Priedols (vidū) apspriedās ar deputātiem Patriciju Andersoni un Dzintaru Kudumu. (Foto: Egons Zīverts)
21.02.2024 05:45

liepajniekiem.lv

Deputāti par prioritārajām jomām noteikuši sabiedriskās infrastruktūras uzlabošanu, izglītības pieejamību, sociālo pakalpojumu nodrošināšanu un resursu pārdomātu lietošanu.

Treknu dzīvošanu nesola

Šogad plānoti 56 319 921 eiro ieņēmumi, 65 993 952 eiro izdevumi; pērnā gada izpilde – 63 006 631 eiro ieņēmumi, 63 549 556 izdevumi.

“Budžeta veidošanā esam ņēmuši vērā pagastu cilvēku vajadzības.

Kad deputāti bija sasniedzami jebkurā diennakts laikā un varēja ar viņiem parunāt, tad arī varēja viņiem savas vajadzības izstāstīt un pārliecināt.

Šodien ne gluži katrā pagastā ir deputāts, bet svarīgi, lai arī mazā ciemā būtu kādi uzlabojumi. Kaut ierīkots gājēju celiņš, apstādījumi vai uzbūvēta uzbrauktuve. Lai cilvēki varētu teikt, ka no novadu apvienošanas ir kāda jēga,” uzskata A. Priedols.

“Šīgada budžets ir tāds, ka tik tikko varam savilkt galus kopā, jo ļoti auguši izdevumi.

Visvairāk žēl, ka nav pietiekami līdzekļu investīcijām, attīstībai. Taču svarīgi, ka pamatfunkcijas tiks nodrošinātas,” budžeta samazinājumu komentēja deputāts Dzintars Kudums.

Dienvidkurzemes pašvaldības budžetā 2024. gadam lielākā izdevumu daļa veltīta izglītībai, teritoriju apsaimniekošanai tiks gandrīz 11 miljoni, bet sociālajai aizsardzībai atvēlēti gandrīz 6 miljoni no izdevumu pīrāga, ap miljonu tērē sabiedriskajai drošībai un kārtībai.

Izglītības nozarei tradicionāli plānoti lielākie izdevumi Dienvidkurzemes novadā – 26 982 711 eiro jeb 41% no pamatbudžeta.

Tas gan nenozīmē treknu dzīvošanu, jo nauda paredzēta iestāžu darbības nodrošināšanai, papildu pakalpojumiem (ēdināšanai, skolēnu pārvadājumu nodrošināšanai, auklēm, asistentiem), remontdarbiem un investīcijām.

Remontiem skolās šogad esot paredzēts divreiz vairāk naudas nekā iepriekšējā gadā.

Eiropas Savienības līdzfinansēto projektu īstenošanai pērn rezervēja 2 485 484 eiro, šogad – 1 235 639 eiro, tātad uz pusi mazāk.

Pašvaldība plāno saņemt līdzfinansējumu septiņiem investīciju projektiem. No tiem finansiāli lielākie ir divi pārbūves projekti Aizputē, tāpat ievērojami līdzekļi rezervēti apgaismojuma infrastruktūras uzlabošanai novadā.

Zvaigžņu vietā dziedās pašdarbnieki

Dienvidkurzemes novada izpilddirektors Uldis Vārna piebilda, ka dažādi apstākļi ietekmē kopējo summu, ko varētu veltīt infrastruktūras uzturēšanai: “Gan auguši aizdevumu kredītprocenti, gan paaugstināta minimālā alga, kas ir papildu slogs pašvaldības budžetam.”

“Tā kā pagājušogad ieņēmām naudu no pārdotiem īpašumiem un bija neapgūtā nauda,

šogad finansējums atvēlēts gan pašvaldības funkciju realizēšanai, gan ceļu sakārtošanai un dažādām attīstības vajadzībām, protams, iespēju robežās,”

savukārt saka domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Raivis Kalējs.

Viņš uzskata, ka budžets ir salāgots, kaut gan izdevumi pieaug un pašvaldībām valsts uzliek arvien vairāk funkciju.

Pašvaldības budžetā šogad 43% plānots iekasēt iedzīvotāju ienākumu nodokļos, 41% kā valsts budžeta transfertus, pārējie ienākumi ir 1-6% robežās.

Dažādu izmaksu sadārdzinājuma dēļ budžetā vēl gada laikā būs nepieciešami grozījumi, un pašvaldībā vērtēs, no kā vēl var atteikties.

Priekšsēdētājs par piemēru minēja izklaides pasākumus. Ja pagājušogad pagastu un pilsētu svētkos varēja uzaicināt populārus māksliniekus, tad šogad būšot jāuzstājas vietējiem pašdarbniekiem.

R. Kalējs informēja, ka šobrīd darba kārtībā ir jautājums par bibliotēku un klientu apkalpošanas centru apvienošanu un darba pārskatīšanu: “Iespējams, kādas bibliotēku funkcijas varētu pārņemt klientu apkalpošanas centri vai bibliotēkas – uzņemties kādas klientu apkalpošanas centra funkcijas.

Īpaši mazos pagastos, kur šobrīd uz pilnu slodzi ir gan bibliotekārs, gan klientu apkalpošanas centra darbinieks, varētu līdzekļus samazināt uz atalgojuma rēķina.”

Cerības uz sausiem pagrabiem

Lielākie šogad plānotie infrastruktūras sakārtošanas būvdarbi, kam piešķirts finansējums, ir 14 dažādos pagastos un pilsētās.

Viens no tiem – lietusūdens kanalizācijas izbūve Liepājas ielas mikrorajonam Priekulē.

“340 041 eiro finansējums ir no dabas resursu nodokļa, un projekts – nozīmīgs, ilgi gaidīts,” pastāstīja Priekules pagasta un Priekules pilsētas apvienības pārvaldes vadītājs Andris Razma, izrādīdams namus un pagalmus, kas jāglābj no slapjuma.

“No deviņām mājām divās ir iekšējā lietusūdens kanalizācija, kas novada ūdeni kanalizācijas tīklā, bet pārējās ēkās tas nokļūst pagrabos,”

viņš paskaidroja.

Liepājas ielas mikrorajonā Priekulē septiņās mājās no deviņām pludo pagrabi. Ēkas bojājas, taču tās remontēt nav jēgas, kamēr neizbūvēs lietusūdens kanalizāciju. Foto: Agrita Maniņa

Projektā pie katras notekcaurules pievienos gūliju – lietusūdens uztvērēju, kas ūdeni ievadīs centrālajā vadā zem zaļās zonas.

Tālāk tas aizplūdīs uz vecajām pilsētas attīrīšanas iekārtām un pie pilsētas novadgrāvjiem, A. Razma izstāstīja ūdens ceļu.

Tagad slapjums, kas no jumtiem notek, iesūcas pagrabos. Iedzīvotāji paši notekām galos pielikuši renes, taču pagrabus no applūšanas tās neglābj.

Bojājas gan pamati, gan visa ēka, apliecināja priekulnieces Henita Riško un Valentīna Medvede, ko sastapām Liepājas ielā.

“Mūsu mājas pagrabā noārdīja starpsienas, jo tās sapuva. Nu tur baseins, var iet peldēt,”

Valentīna puspajokam stāstīja.

Savukārt citā mājā Henitas meitas dzīvoklī siena starp tualeti un koridoru no mitruma metot arvien lielāku kūkumu. “Siena grūst, tapetes plīst, katru gadu jālīmē jaunas,” Henita teica.

Priekulnieces Valentīna Medvede (pa kreisi) un Henita Riško pastāstīja, ka pagraba mitrumu jūt visā mājā, ne tikai 1. stāva dzīvokļos. Kad līst, tad no āra nevar tikt iekšā sausām kājām, jo celiņi remontos ”uzauguši”, ieejas durvis palikušas zemāk un pie tām satek peļķes. Foto: Agrita Maniņa

Šīs mājas apsaimnieko SIA “Priekules nami”, uzņēmuma valdes locekle Arta Brauna sacīja: “Esam priecīgi par projektu, ko jau sen un ilgi gaidījām. Nevar cīnīties ar sekām, ja nav novērsts cēlonis. Lai nebojātos mājas, jāsāk ar to, ka novērš ūdens iekļūšanu pagrabos.”

Kad tas būs panākts, tad arī varēs plānot darbus ēkās. Un Valentīnai Medvedei vairs nebūs jāsaka:

“Katru mēnesi maksājam 20 eiro par apsaimniekošanu, bet ko viņi dara? Neko.”

“Kad lietusūdens kanalizāciju izbūvēs, iedzīvotāji varēs startēt konkursā iekšpagalmu sakārtošanai un saņemt līdzfinansējumu,” A. Razma atklāj nākamos iespējamos soļus.

“Es gribētu, ka iedzīvotāji būtu aktīvāki, dibinātu biedrības, domātu par līdzfinansējuma piesaisti un māju siltināšanu, kā nekā apkures tarifi ceļas.”

Uzziņai

Lielākie kapitālieguldījumi Dienvidkurzemē:

  • energoefektivitātes paaugstināšana ēkā Lielajā ielā 54, Grobiņā  – 1 192 163 eiro;
  • Kalna ielas seguma pārbūve Pāvilostā – 438 551 eiro;
  • apgaismojuma infrastruktūras uzlabošana (ielu apgaismojuma maiņa) Grobiņā, Aizputē un Rokasbirzē, Pāvilostā – 418 478 eiro;
  • laukuma pārbūve Aizputē, Atmodas ielā 15A, – 341 921 eiro;
  • lietusūdens kanalizācijas izbūve Liepājas ielas mikrorajonam Priekulē – 340 041 eiro;
  • parka pārbūve Brīvzemnieka bulvārī 8, Aizputē – 276 962 eiro;
  • grants ielu asfaltēšana Dunalkas, Vecpils, Tadaiķu, Durbes  pagastā un Durbē – 121 200 eiro;
  • lietusūdens atvades sistēmas izbūve Pavasara ielā Aizputē – 167 331 eiro;
  • ūdensvada nomaiņa Rucavas ciemā – 120 000 eiro;
  • ceļa Darbnīcas–Lielkudumi asfaltēšana – 120 000 eiro;
  • Ziemupes centra asfaltēšana – 132 385 eiro;
  • jumta remonts un atjaunošana Kalna ielā 24, Vaiņodes pagastā – 109 955 eiro;
  • Tūrisma informācijas centra atjaunošana Pāvilostā – 100 174 eiro;
  • ūdenstorņa nojaukšana Medzes pagastā – 100 000 eiro.

Kredīti

Pašvaldības aizņēmumi un galvojumi

Aizņēmumu kopsumma 2024. gada sākumā – 20,267 milj. eiro, atmaksājamā summa šogad – 1 909 090 eiro.

Astoņi galvojumu līgumi ar pašvaldības kapitālsabiedrībām un viens studiju kredīta līgums. Kopējā galvojuma neatmaksātā summa gada sākumā – 1 573 554 eiro.

Kopējās parādsaistības gada sākumā – 28,417 milj. eiro.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
  1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
  4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

  1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
  4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
    1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
    2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz