Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uztrauc aizsargājamo teritoriju nākotne

Uztrauc aizsargājamo teritoriju nākotne
16.03.2013 07:00

Atslēgvārdi

“Latvijas Valsts meži” nesen pabeiguši kopšanas cirti Bernātu dabas parkā. Pēc Dabas aizsardzības pārvaldes vecākā valsts vides inspektora Andra Maisiņa domām, tā nav veikta pietiekami saudzīgi.

 

Viņaprāt, Valsts meži” nav pildījuši dotos solījumus iedzīvotājiem, kas pērn izteica bažas par to, vai darbi tiks veikti, neaizmirstot, ka tā ir īpaši aizsargājama dabas teritorija. 

“Man liekas, viņi strādāja tāpat kā jebkurā citā cirsmā. Neņemot vērā, ka tā ir īpaši aizsargājama dabas teritorija,” pēc pāris veiktajām pārbaudēm Bernātu mežā secinājis Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes Reģionālās administrācijas vecākais valsts vides inspektors A. Maisiņš. Komentējot, vai darbības veiktas saudzīgi, akciju sabiedrības “Latvijas Valsts meži” Dienvidkurzemes mežsaimniecības izpilddirektors Olafs Jākobsons saka: “Pilnīgi noteikti. Skatījāmies ar abām acīm un ne tikai. No mežsaimniecības un dabas kultūras viedokļa viss ir super.”

A. Maisiņš norāda: likums noteic, ka, veicot kopšanas cirti, noteiktā platībā jāatstāj sausie jeb nokaltušie koki. Tas tiek darīts, lai tajos varētu vairoties mizgrauži, kas ir barība dzeņveidīgajiem putniem. Vaicāts, vai nokaltušie koki mežā ir atstāti, O. Jākobsons atbild: ja tādi vispār bijuši, tad tur arī palikuši.  Tomēr, pēc A. Maisiņa domām, darbus būtu bijis jāveic saudzīgāk. “Pēc tikšanās Nīcā viņi teica, ka brauks ar vieglāku tehniku. Tā viņi solīja, bet strādāja ar tiem pašiem harvesteriem kā citur,” apgalvo inspektors. To, ka tie tik tiešām izmantoti, O. Jākobsons apstiprina.

Pēc A. Maisiņa domām, smagās darba tehnikas dēļ nelabvēlīgu ietekmi uz vidi radīs treilēšanas ceļi. “Pa kāpu augšām ir braukuši, kāpu nogāzēs ceļi ietaisīti. Savā laikā, kad Papē to darīja, tad daudzās tādās vietās sāka veidoties zemes, kāpu erozija. Zemsedze tiek aizskalota, un kāpa tajā vietā izskalota,” postošo ietekmi uzsver A. Maisiņš. Kāpēc tas ir slikti? “Erozijas ietekmē kāpas tiek pūstas iekšā sauszemē. Šeit varbūt, tā kā mežs apkārt, tik graujošas ietekmes nebūs, bet katrā ziņā labi tas nav,” skaidro dabas pētnieks.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 16. marta numurā.


#kvards-20130316-06#

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz