Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Krāšņā un vērienīgā svētku gājienā piedalās ap 2000 dalībnieku

Krāšņā un vērienīgā svētku gājienā piedalās ap 2000 dalībnieku
Foto: Ruslans Šuļga
04.06.2016 21:44

liepajniekiem.lv

Ar mažoretēm un un apvienoto Liepājas Bērnu un jaunatnes centra un Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas pūtēju orķestri “Liepāja” priekšgalā, sestdien, 4.jūnijā, norisinājās krāšņs un dalībnieku skaita ziņā vērienīgs gājiens, kurā piedalījās Bērnu un jaunatnes centra deju kolektīvi, dejotāji no dažādām mūsu pilsētas izglītības iestādēm, deju studijām un viesi no tuvējiem novadiem.

Tautisko deju jauniešu deju kolektīva “Spārni” pārstāve Alise Vilumsone, uzrunāta neilgi pirms gājiena sākuma, atzina, ka iekšēji izjūt saviļņojumu. “Jo šis man personīgi ir pirmais gājiens kā dejotājai,” viņa paskaidroja, ka tautiskās dejas sākusi dejot aptuveni pirms pusgada. “Tas man vienmēr bijis nepiepildīts sapnis, ko gribējies īstenot,” smaidot sacīja jauniete, kura līdz šim sevi vairāk bija realizējusi mūzikā. Vaicāta, vai “Spārni” gājienā mēģinās kaut kā izcelties starp pārējiem, Alise atteica, ka tas neesot viņu mērķis. “Galvenais ir noķert īsto sajūtu un atmosfēru.”

Dejotājiem gājienā bija pievienojušies arī teātra festivāla “Spēlēsim te-ātri” dalībnieki, kas īpaši izcēlās ar saviem skatuves tērpiem un līdzpaņemto izrāžu atribūtiku. Kopumā gājienā, kas virzījās pa Lielo ielu un Peldu ielu uz stadionu “Daugava”, piedalījās ap 2000 bērnu un jauniešu. No vērienīgā skata cilvēki pārsteigti ielās apstājās, lai gājiena dalībniekus pavadītu ar smaidu. Uz brīdi pilsētas centrā tika paralizēta satiksme, apstājās autovadītāji, satiksmes autobusi, tramvaji.

Gājiens noslēdzās stadionā “Daugava”, un tā dalībnieki piedalījās Agra Daņileviča režisētā deju lielkoncertā, kas norisinājās “Ģimenes svētku” ietvaros.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli