Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājai ar Lejaskurzemes novadu būs jāveido kopīgas iestādes izglītībā un jānodrošina kopēja atkritumu apsaimniekošana

Liepājai ar Lejaskurzemes novadu būs jāveido kopīgas iestādes izglītībā un jānodrošina kopēja atkritumu apsaimniekošana
Foto: Egons Zīverts
10.03.2020 09:32

LETA

Saeimā ir iesniegti priekšlikumi, lai noteiktu, ka Liepājai ar Lejaskurzemes novadu, Daugavpils pilsētai ar novadu un Rēzeknei ar novadu būs jāveido kopīgas iestādes izglītībā, teritorijas plānošana un jānodrošina kopēja atkritumu apsaimniekošana, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

Kā vēstīts, ja līdz šim Latvijā par lielajām jeb republikas pilsētām tika uzskatītas deviņas pilsētas, tad līdz ar administratīvi teritoriālo reformu paredzēts par tādām dēvēt tikai piecas – Rīgu, Daugavpili, Jūrmalu, Liepāju un Rēzekni. Vairāki parlamentārieši piedāvājuši saglabāt plašāku lielo pilsētu sarakstu, tajā ietverot arī Jēkabpili, Jelgavu, Valmieru un Ventspili, tomēr ierosinājumi nav atbalstīt.

Kā atgādināja Pūce, valdība sākotnēji piedāvāja paredzēt, ka visas pilsētas veido kopā ar lauku teritoriju, izņemot Rīgu un Jūrmalu, kas ir “ļoti īpatnēja pilsēta ar citu struktūru”. “Faktiski es joprojām uzskatu, ka tas ir pats labākais variants,” viņš atzina.

“Man vairāk sirds sāp nevis par jelgavniekiem vai ventspilniekiem, manuprāt, viņiem ir labāks variants šobrīd Saeimā izskatīšanā, bet par liepājniekiem, daugavpiliešiem un rēzekniešiem, kuriem ir nodalīta pilsēta no lauku teritorijas, un gan lauku teritorijai, gan pilsētas teritorijai attīstības plānošana, tālākā attīstība būs stipri ierobežota,” sacīja ministrs.

Skaidrojot, kādēļ ir pieņemts šāds lēmums, Pūce sacīja, ka, veidojot valdību, partijas vienojās, ka visus lēmumus par administratīvi teritoriāli reformu pieņems uz vienprātības principa. “Tātad bija jāvienojas un ir trīs izņēmumi no šī vispārējā likuma,” teica Pūce.

Vienlaikus, viņš atklāja – lai kompensētu šo izņēmumu, Saeimā ir iesniegti priekšlikumi, ar kuriem tiks noteikts Liepājai ar Lejaskurzemes novadu, Daugavpils pilsētai ar novadu un Rēzeknei ar novadu būs jāveido kopīgas iestādes izglītībā, teritorijas plānošana un jānodrošina kopēja atkritumu apsaimniekošana. Pēc viņa paustā, tādējādi faktiski tiktu mazināta “nosacīti sakot, atsevišķās pastāvēšanas pievilcība”.

Pārvaicāts, vai pareizi saprotams, ka pat, ja risinājums nav optimāli labs iedzīvotājiem, tas vienalga tiek piedāvāts, jo tāda ir politiskā vienošanās, ministrs apgalvoja, ka nebūtu piekritis veidot novadus, ja tie nevarētu nodrošināt visu pašvaldības funkciju realizāciju.

“Tā kā visi šie izveidotie novadi var nodrošināt un īstenot pašvaldībām noteikto funkciju realizāciju, tad tādu novadu izveide ir iespējama. Vai varēja būt labāk – jā, varēja, bet politika, citējot Vinstonu Čērčilu, ir iespējamā māksla. Tas, kas ir iespējams, par to arī vienojās,” komentēja Pūce.

Norādīts, ka daudziem ir iebildumi, ka bez lielās pilsētas statusa būs ierobežotas iespējas apgūt Eiropas Savienības fondu līdzekļus, Pūce uzsvēra, ka daudzi neiebilst un tā esot daļas Zaļo un zemnieku savienības pārstāvju nostāja, turklāt tā neesot taisnība.

Ir runa par pilsētvides prioritāti kohēzijas fonda līdzekļos un arī šajā periodā tā tika apgūta gan tā sauktajās lielajās pilsētās jeb republikas pilsētās, gan arī vecajos rajona centros un citās pilsētās, viņš teica. “Nebūs tā, ka līdzekļi būs pieejami tikai Rīgai, Liepājai, Daugavpilij un Rēzeknei,” viņš uzsvēra.

Turklāt paredzēts, ka šajā periodā beigs iezīmēt kvotas, kad katram pienācās savs iezīmēts valsts naudas apjoms, bet tiks organizēts konkurss. “Tā kā katrs varēs konkurēt un, kurš būs spēcīgāks, tam būs labāk. Un, piemēram, jelgavnieku vietā es nemaz neuztrauktos (..),” sacīja ministrs.

Kā vēstīts, Saeima šodien plkst.10 jau trešajā sēdē turpinās skatīt administratīvi teritoriālās reformas likumprojektu, kura vērtēšana deputātu strīdu un debašu dēļ ir pamatīgi ieilgusi.

Pagājušajā nedēļā parlaments likumprojektu skatīja 5. un 6.martā. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs prognozē, ka reformas likumprojekta izskatīšana otrajā lasījumā šonedēļ vēl varētu nenoslēgties.

Debates par šo jautājumu līdz šim bijušas gan saturiskas, ka gan arī emocionālas un saasinātas. Pēc koalīcijas deputātu lēmumiem divas reizes tika samazināts debašu laiks, kam sekoja opozīcijas vairāki iesniegumi par pārtraukuma izsludināšanu sēdei. Tomēr vēlāk daļa koalīcijas atbalstīja atgriešanos pie sākotnējā debašu laika samazinājuma – trīs minūtēm deputāta pirmajā uzstāšanās reizē par katru no priekšlikumiem. Opozīcija norādīja, ka panākts kompromiss, un 6.marta pēcpusdienā debates norisinājās mierīgā gaisotnē.

Līdz šim debates noslēgušās par 44 no 316 otrajā lasījumā iesniegtajiem priekšlikumiem. Deputāti vēl nav nonākuši pie to priekšlikumu skatīšanas, kas paredz lemt par konkrētu novadu saglabāšanu vai citādāku novada robežu noteikšanu, nekā paredz atbildīgajā komisijā atbalstītā ATR likumprojekta redakcija.

Izskatot likumprojektu, Saeima jau ir atbalstījusi republikas pilsētu pārdēvēšanu par lielajām pilsētām. Tāpat atbalstīts, ka administratīvās teritorijas un to administratīvos centrus, kā arī novada teritoriālās vienības – novada pilsētas un novada pagastus – noteiks parlaments likuma pielikumā.

Reformas likumprojekts paredz līdzšinējo 119 vietējo pašvaldību vietā izveidot 40 pašvaldības.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz