Sestdiena, 4. jūlijs Sandis, Uldis, Ulvis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mūzikas skolā notiekošo turpina vērtēt vecāki un ministrija

Mūzikas skolā notiekošo turpina vērtēt vecāki un ministrija
Foto: publicitātes
14.01.2020 07:00

Agnese Kuplēna

"Kurzemes Vārds"

“Man patiešām ir svarīgi, lai par mūsu mūzikas skolu cilvēki zinātu un runātu labu, bet ar nosacījumu, ka tas tā ir, nevis visus negludumus rūpīgi noslēpjot,” uzskata Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņa māmiņa Santa. Viņa norāda, ka pēc pedagogu Iritas Kalējas un Jāņa Ivuškāna aiziešanas no darba visas neskaidrības nav kliedētas un vecākus uztraucot Melngaiļskolas bigbenda un “Junioru benda” nākotne.

Primārais – audzēkņu izglītošana

Santa priecājoties, ka audzēkņu vecāki ātri sasaukuši sapulci, lai iegūtu informāciju. “Tomēr administrācijas sniegtais situācijas raksturojums ar skaistajiem paldies vārdiem pedagogiem un laba vēlējumiem tālākam ceļam atgādināja vien milzīgu farsu. Tāpat es nevaru atbalstīt uzskatu, “lai tikai nenotiktu publiska veļas mazgāšana”. LMMDV nav privāts uzņēmums, tā ir skola, kur darbības principiem jābūt skaidriem tiem, kas ir šīs skolas uzturētāji, proti, sabiedrībai, vecākiem, audzēkņiem,” saka satrauktā mamma.

LMMDV direktore Inga Auziņa norāda, ka vecāki un administrācija esot vienojušies – turpmāk jebkuru jautājumu un neskaidrību gadījumā uzreiz būšot diskusija. Skolas vadība esot gatava atkārtoti tikties ar audzēkņiem un viņu vecākiem, līdz šim gan šāda interese neesot izrādīta. “Abi darbinieki uzteica darba attiecības, tas ir viņu personīgais lēmums, ne skolas iniciatīva,” saka direktore.

Santa cer, ka ar laiku normalizēsies stundu grafiki, taču šobrīd mācību priekšmeti tiekot pakļauti jaunā viespasniedzēja un bigbenda vadītāja Denisa Paškeviča nodarbību laikiem, tāpēc visiem neesot zināms stundu saraksts. “Mani neuztrauc tas, ka D. Paškevičs nedzīvo Liepājā. Svarīgi ir, vai šis darbs kļūs māksliniekam par sirdslietu. Pretējā gadījumā man ir grūti iztēloties nopietnu progresu Melngaiļskolas bigbendam, bet jo īpaši junioriem,” viņa norāda. Māmiņa aizdomājusies par problēmu, ka sadarbība ar viespedagogiem bieži pārtrūkst tieši attāluma, intereses mazināšanās vai citu apstākļu dēļ.

I.Auziņa ir pārliecināta, ka D. Paškevičs tikšot galā ar visiem uzdevumiem: “Mākslinieks piedāvājumu vadīt bigbendu un “Junioru bendu” uzņēma ar patiesu interesi un lielu atbildību. Primārais mācību kolektīvos ir audzēkņu izglītošana. LMMDV administrācija ir pārliecināta, ka šis process turpināsies.” D. Paškevičs esot pieņēmis darbu ar identisku atalgojumu, kāds šajā amatā bijis Jānim Ivuškānam.

“Nav iespējams produktīvi strādāt”

Skolotāja un projektu vadītāja I. Kalēja “Kurzemes Vārdam” izklāsta savus aiziešanas iemeslus: “Mikroklimats skolā ir novests tik tālu, ka mēs visi cits uz citu skatāmies ar aizdomām. Tādā atmosfērā nav iespējams produktīvi strādāt. Intrigas un meli no visām pusēm. Tas mani radoši iztukšoja, ” viņa atzīstas. ” Pret sevi jau ilgāku laiku izjutu gan aizmuguriski, gan klātienē veiktas negatīvas, apmelojošas darbības, kuras uzskatu par nepamatotu savas reputācijas graušanu. Esmu aicinājusi mani nevainot darbībās, ko neesmu veikusi. Sarunas gandrīz vienmēr beidzās ar sapratni, bet attieksme uz pozitīvo pusi nav mainījusies.” Viņa uzskata, ka vārda brīvība skolā ir ierobežota, nosacījumi vai noteikumi ne vienmēr ir vienlīdzīgi visiem, uz daudzām lietām reakcija esot novēlota.

Pēc vairāku pedagogu vēstules Kultūras ministrijai par, viņuprāt, netaisnīgu darba apmaksu ministrija uzdeva Latvijas Nacionālajam kultūras centram (LNKC) veikt pārbaudi LMMDV par pedagogu atalgojumu. LNKC “Kurzemes Vārdam” sniegs pārbaudes rezultātus, kad tie būs izanalizēti.

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājai Kristīnei Niedrei-Latherei, sadarbojoties ar LMMDV kā mākslas un mūzikas kompetenču centru, ir bijusi saskare arī ar pedagogiem I. Kalēju un J. Ivuškānu. “Neslēpšu savu nepatīkamo pārsteigumu par notiekošo. Tieši šie cilvēki skolas vārdu iznesa starptautiskā mērogā. Daudzi projekti līdz viņiem Liepājā nebija noritējuši, bet šobrīd vairāki jau iedzīvojušies mūsu kultūras dzīvē. Varu par šo situāciju spriest arī kā mamma, jo mani bērni apmeklē mūzikas skolu,” viņa saka.

Izglītības pārvaldes vadītāja uzskata, ka administrācijai vairāki skolā notiekošie procesi būtu jāpārvērtē: “Domāju, ka nevietā ir atsaukties uz it kā radošo personu emocionālu lēmumu. Sakaitētā situācija skolā ir veidojusies vairāku gadu garumā. Domāju, ka šie signāli administrācijai bija jāuztver jau pašā sākumā. Manuprāt, šis konflikts būtu jāizrunā un jācenšas panākt, lai labi speciālisti atgrieztos atpakaļ darbā.”

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz