Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Mūzikas skolā notiekošo turpina vērtēt vecāki un ministrija

Mūzikas skolā notiekošo turpina vērtēt vecāki un ministrija
Foto: publicitātes
14.01.2020 07:00

Agnese Kuplēna

"Kurzemes Vārds"

“Man patiešām ir svarīgi, lai par mūsu mūzikas skolu cilvēki zinātu un runātu labu, bet ar nosacījumu, ka tas tā ir, nevis visus negludumus rūpīgi noslēpjot,” uzskata Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņa māmiņa Santa. Viņa norāda, ka pēc pedagogu Iritas Kalējas un Jāņa Ivuškāna aiziešanas no darba visas neskaidrības nav kliedētas un vecākus uztraucot Melngaiļskolas bigbenda un “Junioru benda” nākotne.

Primārais – audzēkņu izglītošana

Santa priecājoties, ka audzēkņu vecāki ātri sasaukuši sapulci, lai iegūtu informāciju. “Tomēr administrācijas sniegtais situācijas raksturojums ar skaistajiem paldies vārdiem pedagogiem un laba vēlējumiem tālākam ceļam atgādināja vien milzīgu farsu. Tāpat es nevaru atbalstīt uzskatu, “lai tikai nenotiktu publiska veļas mazgāšana”. LMMDV nav privāts uzņēmums, tā ir skola, kur darbības principiem jābūt skaidriem tiem, kas ir šīs skolas uzturētāji, proti, sabiedrībai, vecākiem, audzēkņiem,” saka satrauktā mamma.

LMMDV direktore Inga Auziņa norāda, ka vecāki un administrācija esot vienojušies – turpmāk jebkuru jautājumu un neskaidrību gadījumā uzreiz būšot diskusija. Skolas vadība esot gatava atkārtoti tikties ar audzēkņiem un viņu vecākiem, līdz šim gan šāda interese neesot izrādīta. “Abi darbinieki uzteica darba attiecības, tas ir viņu personīgais lēmums, ne skolas iniciatīva,” saka direktore.

Santa cer, ka ar laiku normalizēsies stundu grafiki, taču šobrīd mācību priekšmeti tiekot pakļauti jaunā viespasniedzēja un bigbenda vadītāja Denisa Paškeviča nodarbību laikiem, tāpēc visiem neesot zināms stundu saraksts. “Mani neuztrauc tas, ka D. Paškevičs nedzīvo Liepājā. Svarīgi ir, vai šis darbs kļūs māksliniekam par sirdslietu. Pretējā gadījumā man ir grūti iztēloties nopietnu progresu Melngaiļskolas bigbendam, bet jo īpaši junioriem,” viņa norāda. Māmiņa aizdomājusies par problēmu, ka sadarbība ar viespedagogiem bieži pārtrūkst tieši attāluma, intereses mazināšanās vai citu apstākļu dēļ.

I.Auziņa ir pārliecināta, ka D. Paškevičs tikšot galā ar visiem uzdevumiem: “Mākslinieks piedāvājumu vadīt bigbendu un “Junioru bendu” uzņēma ar patiesu interesi un lielu atbildību. Primārais mācību kolektīvos ir audzēkņu izglītošana. LMMDV administrācija ir pārliecināta, ka šis process turpināsies.” D. Paškevičs esot pieņēmis darbu ar identisku atalgojumu, kāds šajā amatā bijis Jānim Ivuškānam.

“Nav iespējams produktīvi strādāt”

Skolotāja un projektu vadītāja I. Kalēja “Kurzemes Vārdam” izklāsta savus aiziešanas iemeslus: “Mikroklimats skolā ir novests tik tālu, ka mēs visi cits uz citu skatāmies ar aizdomām. Tādā atmosfērā nav iespējams produktīvi strādāt. Intrigas un meli no visām pusēm. Tas mani radoši iztukšoja, ” viņa atzīstas. ” Pret sevi jau ilgāku laiku izjutu gan aizmuguriski, gan klātienē veiktas negatīvas, apmelojošas darbības, kuras uzskatu par nepamatotu savas reputācijas graušanu. Esmu aicinājusi mani nevainot darbībās, ko neesmu veikusi. Sarunas gandrīz vienmēr beidzās ar sapratni, bet attieksme uz pozitīvo pusi nav mainījusies.” Viņa uzskata, ka vārda brīvība skolā ir ierobežota, nosacījumi vai noteikumi ne vienmēr ir vienlīdzīgi visiem, uz daudzām lietām reakcija esot novēlota.

Pēc vairāku pedagogu vēstules Kultūras ministrijai par, viņuprāt, netaisnīgu darba apmaksu ministrija uzdeva Latvijas Nacionālajam kultūras centram (LNKC) veikt pārbaudi LMMDV par pedagogu atalgojumu. LNKC “Kurzemes Vārdam” sniegs pārbaudes rezultātus, kad tie būs izanalizēti.

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājai Kristīnei Niedrei-Latherei, sadarbojoties ar LMMDV kā mākslas un mūzikas kompetenču centru, ir bijusi saskare arī ar pedagogiem I. Kalēju un J. Ivuškānu. “Neslēpšu savu nepatīkamo pārsteigumu par notiekošo. Tieši šie cilvēki skolas vārdu iznesa starptautiskā mērogā. Daudzi projekti līdz viņiem Liepājā nebija noritējuši, bet šobrīd vairāki jau iedzīvojušies mūsu kultūras dzīvē. Varu par šo situāciju spriest arī kā mamma, jo mani bērni apmeklē mūzikas skolu,” viņa saka.

Izglītības pārvaldes vadītāja uzskata, ka administrācijai vairāki skolā notiekošie procesi būtu jāpārvērtē: “Domāju, ka nevietā ir atsaukties uz it kā radošo personu emocionālu lēmumu. Sakaitētā situācija skolā ir veidojusies vairāku gadu garumā. Domāju, ka šie signāli administrācijai bija jāuztver jau pašā sākumā. Manuprāt, šis konflikts būtu jāizrunā un jācenšas panākt, lai labi speciālisti atgrieztos atpakaļ darbā.”

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli