Svētdiena, 21. aprīlis Marģers, Anastasija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nedēļas politikas apskats: Kad karaļi ir pliki, bet dāmas nogurušas

Teju divus gadus pēc Krievijas pilna mēroga noziedzīga uzbrukuma Ukrainai šīs valsts prezidents Volodimirs Zelenskis uzskata, ka frontē izveidojusies pata situācija. Taču nevar noliegt, ka Krievijas karaspēks gūst nelielus panākumus.

Nedēļas politikas apskats: Kad karaļi ir pliki, bet dāmas nogurušas
Pagājušajā nedēļā Rīgā notika konference "Russia's War on Children" ("Krievijas karš pret bērniem"), kurā piedalījās arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. (Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja)
Pagājušajā nedēļā Rīgā notika konference "Russia's War on Children" ("Krievijas karš pret bērniem"), kurā piedalījās arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. (Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja)
06.02.2024 00:10

liepajniekiem.lv

Ukraina izjūt Rietumu nespēju pietiekamā skaitā piegādāt modernus militāri tehniskos līdzekļus, lādiņus, lidmašīnas (kad mēs beidzot ieraudzīsim Ukrainas armijas arsenālā apsolītās F-16?!), tālākas darbības raķetes, un Krievija, izmantojot pārspēku bruņutehnikas un cilvēku masā, lēnām spiežas dziļāk svešā zemē.

Stratēģiskā Avdijivkas pilsēta Doneckas apgabalā diemžēl jau teju ir ieņemta.

Ukraiņiem savukārt ir zināmi panākumi krievu kara flotes terorizēšanā, jo aizvadītajā nedēļā pa burbuli aizgāja vēl viens militārais peldlīdzeklis – raķešu kuteris.

To, starp citu, ar jūras droniem nogremdēja izcili meistarīgi.

Pirmās divas peldošās sprāgstlaivas trāpīja kuģa dzenskrūvē, apturot kutera manevrētspēju, trešā un ceturtā ietriecās korpusa vidū vienā punktā, uzlaižot gaisā ielādētās raķetes, piektais un sestais peldošais drons, kuri arī tuvojās, varēja vairs vienīgi filmēt apokaliptiskus skatus.

Vērojams nogurums abās pusēs.

Paturpinot šaha terminoloģijā, vairums bandinieku un vērtīgāku figūru ir apkautas, karaļi palikuši diezgan pliki, bet spēcīgākās figūras – dāmas, ir pagurušas, lai spētu dot izšķirošus triecienus.

Pagājušajā nedēļā pastiprinājās runas par to, ka starp Zelenski un Ukrainas armijas virspavēlnieku Zalužniju ir nesaskaņas. Būtībā tas vairs šaubas nerada – ir.

Jau nedēļas sākumā vairāki redzami Ukrainas žurnālisti, piemēram, Butusovs, Cimbaļuks un Ukrainas “Telegram” kanāli vēstīja, ka Zalužnijs ir atstādināts no amata.

Acīmredzams apstiprinājums tam ir Zelenska administrācijas klusēšana, nevis šādu baumu noraidīšana. Bija gan neskaidrs soctīklu vēstījums, ka “tā nav taisnība”, nekonkretizējot tieši – kas nav taisnība?

Viena ticama versija, ka Zalužnijam tika ieteikts atstāt amatu un vietā piedāvāts cits, bet viņš tam nav piekritis. Tas nozīmē, ka viņa noņemšana vai atkāpšanās ir laika jautājums.

Ja konflikts abu Ukrainā populārāko vīru starpā ir taisnība, tad vienīgais iemesls, kādēļ prezidents nav izšķīries par bīstamo soli, ir tieši Zalužnija lielās popularitātes aspekts.

Bet vārda “bīstamais” jēga var dažādi attiekties gan uz fronti, gan Ukrainas iekšpolitiku.

Acīm redzami, ka Zelenskis grib komandiera nomaiņu, bet, latviski sakot, raustās.

Iespējams, ne jau Zalužnijs ir vainīgs, ka ukraiņi nespēja atkarot teritorijas iepriekšējās ofensīvas periodā, bet gan resursu – cilvēku un militāro līdzekļu – trūkums. Bet varbūt tomēr arī viņam ir jāuzņemas atbildība.

Jūtams, ka Zelenskis ir straujāks un bezbailīgāks, Zalužnijs – prātīgāks un pragmatiskāks. Vai prezidents militārajā ziņā gribēja redzēt avantūriskāku pieeju? Tāda varbūt piemīt Ukrainas Galvenās izlūkošanas pārvaldes priekšniekam Kirilo Budanovam.

Viņš arī minēts kā viens no kandidātiem, kas varētu stāties Zalužnija vietā. Tiesa, Budanova stils var būt arī ukraiņiem riskants.

Viņš, starp citu, aizvadītajā nedēļā laikrakstam “The Telegraph” paziņoja, ka Ukrainas armija pavasarī sāks jaunu pretuzbrukumu. Līdz tam laikam pašreizējā Krievijas ofensīva būšot izsmēlusi sevi, un tad nākšot ukraiņu kārta. Ukraina šobrīd ir pārgājusi uz aktīvu aizsardzību un būvē spēcīgus nocietinājumus.

Grūti tiešām saprast, no Latvijas pozīcijām raugoties, kad valstis no mums uz Rietumiem beidzot apjautīs, ar cik traku “krievu lāci” ir darīšana?

Sāk izplēnēt pēdējās cerības, ka kaut kas var notikt pašā Krievijas iekšienē. Visas protestu izpausmes tiek nocirstas saknē.

Jā, kaut kas nesen saviļņojās Baškortostānā… Kaut kādi individuāli, neorganizēti izgājieni ik pa laikam parādās no cilvēkiem, kas bailes pazaudējuši. Bet vairums Krievijas sabiedrības ir nozombēta un peld kā pelēka, duļķaina upe.

Krievijas opozīcijas žurnālists Igors Jakovenko Krievijas sabiedrību nosauca neglaimojoši: aitas, kas balso par šašlikiem un tiem, kas tos pagatavo…

Un tieši tas notiks arī gaidāmajās Krievijas prezidenta “vēlēšanās”, kad diktatora amatā tiks “pārvēlēts” Vladimirs Putins.

Nesen televīzijā redzēju ielu intervijas Krievijā, kurās ļaudis izsakās par savas valsts prezidentu un to, kas, viņuprāt, nav īsti labi.

Teju visi aptaujātie uzskata, ka Putins ir īstais prezidents un ka viņu atbalsta, tiesa, daži reizē arī runā, ka būtu labi, ja tēvi, brāļi un dēli atgrieztos mājās no frontes…

Vai apzīmējums “aitas” šajā sakarā nav precīzs?

Atgriežoties pie Rietumiem un palīdzības Ukrainai, ir arī labi signāli. Ar iebaidīšanu Eiropa piespieda Ungārijas premjeru Orbānu nolikt malā destruktīvo politiku balsojumā par 50 miljardu eiro atvēlēšanu Ukrainai.

Viltība ar informācijas izplatīšanu par to, ka Eiropas Savienība varētu ekonomiski bloķēt Ungāriju (kā tad – es gribētu redzēt, kā ES varētu pret kādu no dalībvalstīm vērsties ar ekonomiskas blokādes metodēm!…), nostrādāja.

Tāpat publiskajā telpā pēdējā laikā vairākkārt izskanējis, ka

iespējams bruņots konflikts starp Krieviju un NATO.

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš aģentūrai LETA vakar paudis, ka tas pamatā ir vērsts uz Rietumu sabiedrībām un to mobilizēšanu, jo tās “sāk pagurt” no Ukrainas atbalstīšanas.

Vairāki Rietumvalstu līderi un augsta ranga NATO militārpersonas ir izteikušas prognozes, ka ir iespējams Krievijas uzbrukums kādai NATO valstij vairāku gadu perspektīvā.

Komentējot šos izteikumus, Kalniņš uzsvēra, ka viņš tādām prognozēm nepiekrīt un neuzskata par vajadzīgu šādi biedēt cilvēkus.

Man savukārt liekas, ja Rietumi citādi nesaprot potenciālos draudus, tad labāk tos biedēt vienā laidā līdz pat Ukrainas uzvarai. 

Latvijā

Aizvadītās nedēļas nozīmīgākie notikumi

“Latvijas Pasts” ziņo, ka ir nolēmis apturēt plašo nodaļu slēgšanas plānu.

Korupcijas uztveres indeksā Latvijas rādītājs nedaudz uzlabojies.

Latvijas EP deputāte Tatjana Ždanoka apsūdzēta par sakariem ar Krievijas izlūkdienestiem.

Aizvadītās nedēļas cilvēks uzmanības centrā

Valdība apstiprina Baibu Šmiti-Roķi VID ģenerāldirektores amatā.

Pasaulē

Aizvadītās nedēļas nozīmīgākie notikumi

Visas 27 ES dalībvalstis apstiprina palīdzību 50 miljardu eiro Ukrainai.

Frontē Ukrainā Krievijas karaspēks gūst nelielus panākumus.

Pastiprinās runas par Ukrainas armijas virspavēlnieka Valērija Zalužnija nomaiņu.

Aizvadītās nedēļas cilvēks uzmanības centrā

Teilore Svifta ceturto reizi saņem “Grammy” balvu par gada labāko albumu.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz