Sestdiena, 25. maijs Junora, Anšlavs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nedēļas politikas apskats: Rietumu nespēks tuvina katastrofu

Pasaules sabiedrība, atžirgusi no Ziemassvētku ieaijājošā opija un Jaunā gada salūta apdulluma, saprot, ka brīnumi nav notikuši – pasaules karstajos punktos nekas nav beidzies un tik drīz arī neatrisināsies.

Nedēļas politikas apskats: Rietumu nespēks tuvina katastrofu
Ukrainas vēstnieks Latvijā Anatolijs Kucevols (no labās), Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis un Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola piedalās pasākumā, kurā iepazīstina ar Rīgas atbalsta centra Ukrainas iedzīvotājiem jaunajām telpām. (Foto: Ieva Leiniša/LETA)
Ukrainas vēstnieks Latvijā Anatolijs Kucevols (no labās), Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis un Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola piedalās pasākumā, kurā iepazīstina ar Rīgas atbalsta centra Ukrainas iedzīvotājiem jaunajām telpām. (Foto: Ieva Leiniša/LETA)
09.01.2024 00:15

liepajniekiem.lv

Krievijas armija nenodevās svinību priekiem, bet gan, kā jau tika prognozēts, lidināja dažādu veidu raķetes un lidrobotus pret Ukrainu, graujot ēkas un nogalinot desmitiem iedzīvotāju.

Pirms un pēc gadumijas Putina režīma slepkavas izšāva simtiem nāvējošu bultu, veicot masīvāko un intensīvāko uzbrukumu šī kara gaitā. Kara, kas pēc pusotra mēneša pārsniegs divu gadu slieksni.

Terors – šādu taktiku izvēlējies Putins, izdarot psiholoģisku spiedienu uz ukraiņiem, sējot šaubas par to, vai ir vērts pretoties, vai nav jāatdod daļa no savas valsts teritorijas, ja pēc tam iestātos miers…

Protams, tas ir apmāns, jo tādējādi

Putina vara tikai pieaugs reizē ar apetīti turpināt krāt ieročus, mobilizēt jaunu “lielgabalu gaļu” un soļot tālāk imperiālisma taku.

Taču ne man ir jālemj ukraiņu vietā, galu galā viņi ir tie, kas krīt kaujas laukā, es tikai varu no malas skatīties un apbrīnot viņu drosmi un apņēmību stāvēt pretī pārspēkam. Taču es arī uzskatu, ka miera sarunas šajā brīdī ir sliktākais, kas var notikt ar Ukrainu, Eiropu un pasauli.

Tā būtu demokrātijas ģeopolitiskā kapitulācija terora priekšā.

Pagājušajā nedēļā pazīstamais amerikāņu vēsturnieks, kas specializējas Centrāleiropas un Austrumeiropas, Padomju Savienības tēmā, Timotijs Snaiders intervijā televīzijas kanālā CNN vēlreiz atgādināja, ka Rietumiem ir jāturpina atbalstīt Ukraina karā pret Putinu, jo tikai tā ukraiņi var uzvarēt.

Tieši ASV un Rietumu minstināšanās palīdzības sniegšanā pēdējā laikā, manuprāt, ir vissatraucošākais pašreizējā kara posmā.

Jā, Kremlis savu ekonomiku ir nolicis uz kara sliedēm, jā, spēj pieražot tankus, raķetes un lādiņus, jā, pagaidām tauta – atraitnes, karā bojā gājušo dēlu mātes un tēvi – neuzdrošinās iziet ielās masveida protestos, taču Krievija šādu intensitāti nespēs uzturēt mūžīgi.

Ne tauta spēs paciest “brīvības cīņas”, kas norit kaut kur aiz Krievijas robežas, ne ekonomika pavilkt. Krievijai būs jāpadodas.

Un Putinam nevēlamās lietas var sasummēties – iekšējie, ārējie spiedieni, neveiksmes kara laikā noteiks sakāves dienu. Diemžēl šie paši aspekti attiecināmi arī uz Ukrainu.

Profesors Snaiders uzsver, lai arī daudziem šobrīd šķiet, ka Krievijai iet labi, īstenībā tai klājas slikti, jo agresoru armija zaudē daudz karavīru un tā nespēs šādu plaša mēroga karu izturēt mūžīgi.

Tad viņš televīzijā uzdeva jautājumu: vai Rietumi spēs izturēt? Bet ukraiņi savukārt izturēs, ja tai turpinās piegādāt ieročus pietiekamā daudzumā un kvalitātē, jo līdz šim viņi ir apliecinājuši, ka spēj ātri apgūt un sekmīgi izmantot Rietumu ieročus.

Vēsturnieks pievērsās arī ģeopolitiskiem aspektiem, jo, viņaprāt, palīdzēt Ukrainai ASV un sabiedrotajiem patiesībā būtu daudz lētāk, nekā pēc tam cīnīties ar sekām starptautiskajā politikā. Turklāt, viņaprāt, tas nav ne sarežģīti, ne dārgi, piemēram, nosūtot ieročus, kurus tāpat ASV nelietos.

Palīdzība Ukrainai aizstāvēties izmainīšot vēsturi, pretējā gadījumā vēsture pagriezīsies pa nevēlamu ceļu.

Krievijas sabiedrotie un Ķīna rūpīgi vēro notiekošo. Un Snaiders ļoti konkrēti pasaka: ja Rietumi izvēlēsies neatbalstīt Ukrainu, jārēķinās, ka tas mudinās diktatorus uz konfliktu eskalēšanu.

Piemēram, tas pietuvinās Ķīnas un Taivānas konfliktu, proti, ASV var nākties iesaistīties karā ar Ķīnu. Un tas jau izklausās teju pēc pasaules gala…

Tikmēr Krievija frontē it kā atsevišķās vietās ir pavirzījusies uz priekšu, taču, ciešot milzīgus zaudējumus. Cilvēkus dzen nāvē, tuvojoties Putina pārvēlēšanai, kas Krievijā paredzēta 17. martā – pēc vairāk nekā diviem mēnešiem.

Paredzu, ka līdz tam mēs piedzīvosim interesantus, kaut arī baisus notikumus.

Uzvaras agresoram līdz “vēlēšanām” ir vajadzīgas kā vampīram asinis.

Turklāt par jebkuru cenu. Taču esmu pārliecināts, ka “sveicienus” gatavo arī gan Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieks Zalužnijs, gan Galvenās izlūkošanas pārvaldes vadītājs Budanovs.

Varbūt loloju pārāk lielas cerības, bet man šķiet, ka ap Putina ievēlēšanas laiku kaut kas viņa stingrās rokas sistēmā varētu sabrukt ar visai negaidītām sekām.

Taču nē! Rietumu nespēka turpinājums skaudri iezīmējas vakardienas notikumos, kad Ukraina spēja notriekt mazu daļu no Krievijas palaistajām raķetēm.

Ja tas tā turpināsies, Krievijas nemitīgie uzbrukumi pārvērtīsies par katastrofu.

Iet bojā cilvēki, cieš infrastruktūra, civilie un militārie objekti, nodziest gaisma, kļūst auksti…

Nezinu, vai neveiksmīgā raķešu atvairīšana tiešām saistīta ar munīcijas trūkumu vai Krievijas citādu, viltīgāku taktiku, mēģinot pārsteigt pretgaisa aizsardzības sistēmas. 2024. gads sācies uz visai pesimistiskas nots.

Jā, NATO pagājušajā nedēļā paziņoja, ka palīdzēs dalībvalstīm iegādāties kopumā līdz 1000 raķešu “Patriot”, lai varētu sevi labāk aizsargāt. Tas savukārt varētu palīdzēt atbrīvot savas rezerves, lai sniegtu palīdzību Ukrainai. Līguma summa varētu sasniegt aptuveni piecus miljardus eiro.

Jā, un NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs paziņoja, ka “Krievijas raķešu un bezpilota lidaparātu uzbrukumi Ukrainas civiliedzīvotājiem, pilsētām un ciemiem parāda, cik svarīga ir moderna pretgaisa aizsardzība…”.

Jā, skan lieliski! Tikai – vai šāda atziņa un rīcība teju divus gadus kopš Krievijas agresijas uzskatāma par savlaicīgu? Ja man uzdotu šādu jautājumu, es atbildētu ar vārdiem, kurus nevar publicēt.

Latvijā

Aizvadītās nedēļas nozīmīgākie notikumi

Nesavāc parakstus referendumam par partnerības institūta atcelšanu.

Latvija ir otrā lielākā Krievijas pārtikas produktu importētāja ES.

Banku peļņa pērn 11 mēnešos sasniegusi 657,2 miljonus eiro.

Aizvadītās nedēļas cilvēks uzmanības centrā

Augstākās tiesas tiesneses amatā stājas Sanita Osipova.

Pasaulē

Aizvadītās nedēļas nozīmīgākie notikumi

Krievija ar raķetēm turpina terorizēt Ukrainu.

Izraēlas triecienā Libānā likvidēts viens no “Hamās” līderiem Salehs Aruri.

Zemestrīcē Japānā bojāgājušo skaits pārsniedzis 160.

Aizvadītās nedēļas cilvēks uzmanības centrā

Izturēt šo gadu nozīmē izturēt visu karu, paziņojis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Saistītie raksti

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz