Piektdiena, 24. janvāris Krišs, Eglons, Ksenija, Egle

Uzmanību, slīd!

Uzmanību, slīd!
Foto: Egons Zīverts
10.01.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

”Vēl jau īsti nekas nav bijis, kas no rīta sasnidzis, vakarā nokusis, un jārēķinās, ka cilvēki tomēr lielākoties strādā un nevar skriet no darba uz mājām dienas vidū tīrīt ietvi. Pirmo reizi īsti slidens bija tikai vakarvakarā,” vakar, tas ir, 9. janvārī ”Kurzemes Vārdam” sacīja Pašvaldības policijas pārstāvis Kaspars Vārpiņš.

Līdz ar to pilsētas kārtībsargiem statistikas par sastādītajiem protokoliem nekopto ietvju dēļ nav, jo ”lielākās problēmas vēl tikai būs” – saka K. Vārpiņš.

Tomēr ietves ir slidenas jau tagad. Liepājas reģionālās slimnīcas traumpunktā pēc palīdzības jau ir vērsušies uz slidenām ietvēm krituši un traumas guvuši cilvēki.

Otrdien ap pulksten trijiem pēcpusdienā mitrums uz ietvēm sāka piesalt, bet vakarā neviens vien gājējs šķendējās, mājās ejot pīles gaitā, baidoties pakrist uz svaigā ledus vietās, kur sētnieks cītīgi strādājis no rīta. Arī vakar trotuāri zem plāna sniega paladziņa dažviet slēpa ledu. ”Mazās ieliņas ir vissliktākās, nav tīrīts, un man visu laiku ir bail paslīdēt,” neslēpa J. Dubelšteina ielā satiktais seniors Juris Barkanovs. 

”Panākt, ka ziemā būs pilnīgi melnas un neslidenas ietves – tā jau nekad nebūs. Panākt, ka ik pēc stundas kāds tīrīs, arī ir stipri nereāli. Apledojums jau var izveidoties pat desmit minūšu laikā,” teic Liepājas pašvaldības izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš, jautāts, vai pašvaldības administrācijā ir kādreiz pārrunāta iespēja kaut ko mainīt trotuāru kopšanas kārtībā, ja reiz katru ziemu problēmas ar slidenajām ietvēm atkārtojas. No sarunas ar D. Jēriņu noprotams, ka runāts par problēmu ir, bet neko kardināli mainīt neviens arī negatavojas: ”Varbūt pilsētai vajadzētu uzņemties tīrīšanu? Tā ir finansiāla lieta. Tad visdrīzāk būs jāpaaugstina nodokļi. Bet, ja jau ietves ar smiltiņu ir pakaisītas, tad apledojums nav tik liels. Namu pārvaldniekiem, apsaimniekošanas biedrībām ir jāseko līdzi savu sētnieku darbam, ja sētnieks nedara, kas vajadzīgs, viņš jānomaina.”

Pirms diviem gadiem Liepājas dome pieņēma papildinājumu noteikumos par dzīvokļu pabalstiem, nosakot, ka maznodrošinātie un trūcīgie viendzīvokļu māju īpašnieki var saņemt materiālu palīdzību arī mājas piegulošās teritorijas kopšanai, apstiprinātais normatīvais nepārsniedzamais maksājums par to ir 22,50 eiro. Šis arī ir solis pretī tam, lai ietves būtu labāk sakoptas. Sociālā dienesta vadītāja Linda Krasovska informēja, ka iespēju iegūt atbalstu mājas piegulošās teritorijas kopšanai līdz šim liepājnieki jau ir izmantojuši.

”Jārēķinās, ka piejūras klimatā apstākļi mainās ļoti strauji,” teic pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, ”tā nebūs, ka spēsim reaģēt, lai vienmēr viss būtu nodrošināts ideāli. Ir pilsētas, kur to dara (t. i., ietves tīra) pašvaldības, bet Liepājai tās būtu ļoti lielas izmaksas. Mēs cenšamies darīt tā, lai ir labi. Bet te ir jāliek otra puse pretī – cilvēkam, izejot no mājām, ir jādomā, ko vilkt kājās, lai tik ļoti neslīdētu. Tas ir tāpat, kā ziemā mēs nevaram braukt ar vasaras riepām. 

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 10. janvāra numurā.

#kvards-20190110-10#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)