Ceturtdiena, 1. decembris Emanuels, Arnolds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Divu veidu borščs un viena stipra draudzība. Liepājā aizvadīta ukraiņu ēdienu gatavošanas meistarklase

Vislabāk boršču var pasargāt, to apēdot. Tā skan sena ukraiņu tautas gudrība. Arī pie mums saka: kas vēderā, tas drošībā. Tā nu abu tautu draudzības pasākumā Liepājā – ukraiņu ēdienu gatavošanas meistarklasē – divi katli boršča nonāca absolūtā drošībā kopā ar tikko ceptām pampuškām un speķa smēriņu.

Divu veidu borščs un viena stipra draudzība. Liepājā aizvadīta ukraiņu ēdienu gatavošanas meistarklase
Nataļja kopā ar māmiņu Aksanu griež dārzeņus borščam. "Mājās tieši tādu gatavojām, ar kāpostiem," viņas priecājas. Dzīvojot Liepājā, ģimenē gatavojot ierastos ēdienus – vareņikus, pīrādziņus, pankūkas, pelmeņus. (Foto: Egons Zīverts)
Nataļja kopā ar māmiņu Aksanu griež dārzeņus borščam. "Mājās tieši tādu gatavojām, ar kāpostiem," viņas priecājas. Dzīvojot Liepājā, ģimenē gatavojot ierastos ēdienus – vareņikus, pīrādziņus, pankūkas, pelmeņus. (Foto: Egons Zīverts)
18.11.2022 06:00

liepajniekiem.lv

Pietrūkst sava ēdiena

Sadraudzības veidošana starp liepājniekiem un Liepājas un Rīgas ukraiņiem notika Liepājas Valsts tehnikuma mājīgajā virtuvē un ēdamzālē.

Visas vietas meistarklasē bija aizpildītas, boršča talkā pie galdiem sēdēja gan vietējie ļaudis, gan ukraiņi, kas šeit raduši patvērumu no Krievijas izraisītā kara.

Pasākumu rīkoja “Liepājas – Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027” komanda.

Pie pannām, katliem un cepeškrāsnīm – pavāres no mājas virtuves “Borščs”, kas kopš aprīļa kā labdarības organizācija atvērta Rīgas centrā, Ģertrūdes ielā 6.

Kopā ar pavārēm Tatjanu, Nataļju, Allu un Jūliju pa virtuvi rosās Ģirts Slaviņš – ukraiņu virtuves idejas autors un īstenotājs. “Viss sākās ar “Tviterkonvoju”, kurā arī es braucu un dzinu džipus uz Ukrainu.

Ceļā domāju, ka Latvijā nav nevienas vietas, kur baudīt ukraiņu ēdienus. Bēgļu vidū taču būs kāds pavārs, jātaisa ukraiņu virtuve!

Trīs telefona zvani, un es biju dabūjis restorāna “Stockpot” telpas un ukraiņus, atpakaļceļa vairs nebija,” viņš stāsta.

Cilvēku atsaucība uzreiz bijusi milzīga. Virtuve arī bez maksas ēdina bēgļus Rīgas autoostā. “Tie, kuri paliek ilgāk, pēc tam nāk pie mums ēst. Viņiem šeit pietrūkst sava ēdiena. Trīsreiz nedēļā vedam ēdienu uz slimnīcām karavīriem, kuri ļoti lūdzas pēc sava ēdiena,” atklāj Ģirts.

Iespējams, Liepājā vajadzētu ukraiņu virtuves filiāli, jo arī te starp bēgļiem varētu atrasties pavāri, spriež Ģ. Slaviņš. Taču galvenais – telpas, kurām jābūt gatavām, jo šis nav bizness, lai ieguldītu līdzekļus remontā un aprīkojumā.

“Borščs” sākās ar trim darbiniecēm, tagad strādā 13 ukraiņi. Ēdienkarti maina, oktobra piedāvājumā bija Kijivas kotlete ar maltu gaļu, soļanka ar sešiem gaļas veidiem, kazaku gulašs no liellopa gaļas, zivs un desertā sirņiki un strūdele. Novembrī arī baudāms gulašs un soļanka, atgriezies vegānais borščs (klasiskais ir ēdienkartē visu laiku!), gatavo aknas, vistu un lasi.

UNESCO ir atzinusi boršču par sargājamu un svarīgu Ukrainas un reizē arī pasaules līmeņa kultūrvēsturisku mantojumu. Foto: Egons Zīverts

Ģ. Slaviņa iemīļots ēdiens esot griķu kotletes – grečankas. Tipiskas Ukrainai, bet svešākas mums ir sātīga Rietumukrainas zupa bogračs un kukurūzas biezputra.

Bet kur tad speķis? Izrādās, Latvijā speķa jeb salo nav, nopirkt nevar. Pieejamo speķi ukrainietes samaļ kopā ar ķiplokiem un citām garšvielām, pagatavojot smēriņu. Cūkai jau speķis aug arī šeit, taču būtiska esot gaļas sagatavošana, noturēšana pēc lopa nokaušanas, kas esot vesela zinātne.

Jaungadā būs galerts

Liepājnieki Renārs, Aldis un Aivita nolēmuši atnākt iepazīties ar ukraiņiem un paēst boršču. Esot izdevies ļoti garšīgi. Ko iemācījās? “Ēst!” – ar platu ē atbild Renārs. Aivita noteikti mājās mēģināšot vārīt. “Ir gatavots, internetā ir dažādas receptes, bet šis ir autentiskais,” viņa saka.

Ukrainu viņi atbalstot ar ziedojumiem cilvēkiem un dzīvnieku patversmēm.

Tādu boršču kā dzimtenē pusgadu nebija ēdušas Nataļja un viņas māmiņa Aksana. Viņas atbraukušas no Luhanskas apgabala Rubižnes pilsētas un joprojām ir laimīgas, ka šeit nešauj un nespridzina.

“Mēs tur dzīvojām pirmajā frontes līnijā 33 dienas. Ar grūtībām izdevās tikt projām. Esam ļoti priecīgas, ka nokļuvām tieši Latvijā.

Šeit ir laipni cilvēki, kas mūs uzņem kā savējos. Jūs esat diža valsts – maza, bet ar lielu sirdi. Zemu paklanāmies Latvijai,” saka Nataļja. Aksana piebilst: “Jūsu himna vienmēr atbalsosies mūsu sirdīs.”

Ģimenei pārtrūkuši sakari ar tuviniekiem Ukrainā, jo apšaudes notiek bez mitas. Vecie cilvēki nevēloties aizbraukt. Vectētiņam ir insults, viņš vienkārši neizturētu ceļu.

Viņas domājot, ka nāksies palikt šeit, jo viņu māja Rubižnē ir sabombardēta. Noīrējušas dzīvokli un uzreiz pieteikušās valodas kursos. “Ja tu dzīvo Latvijā un neproti latviešu valodu, tā ir necieņa pret valsti,” uzsver Nataļja.

Maizītes pampuškas jāēd siltas kopā ar boršču. Meistarklasē to gatavošanā spēkus izmēģināja bērni, ņemot talkā vecākus. Foto: Egons Zīverts

Aksana ir darba meklējumos, jo valodu vēl tik labi nezinot. “Es biju animatore – bērnu pasākumu vadītāja. Taču šeit bērni nesaprot krieviski,” viņa saka.

Nataļja studē universitātē Ukrainā, bet jaunākā māsa Ruslana iestājusies Liepājas Universitātē, kur pasniedzēji esot saprotoši un visu viņai pārtulko.

“Māsa jau paspēja kļūt pat Latvijas čempioni kikboksā!” lepojas Nataļja. “Viņa 17 gadu vecumā ir sporta meistare, gatava pārstāvēt Latviju.”

Irina un Viktors ar meitiņu Karīnu atzīst, ka borščs izvārīts gards, bet neierasts, jo veģetārais. “Un ar sēnēm pirmo reizi ēdam. Sēnes mums garšo, bet tās cepam un ēdam ar kartupeļiem,” stāsta Irina.

Ģimene Hersonas apgabalā dzīvoja ciematā astoņus kilometrus no Kahovkas. Dzīve tur bijusi ļoti smaga, krievi visu okupējuši.

Sarunas brīdī viņi Liepājā aizvadījuši divas nedēļas, pašvaldība ierādījusi dzīvesvietu nesen izremontētajās telpās Siļķu ielā. “Es jau atradu darbu, došos uz būvobjektu. Esmu celtnieks, traktorists, šoferis, daudz ko varu darīt,” priecājas Viktors. “Nesēdēsim tāpat vien. Mēs esam pieraduši strādāt,” viņu papildina Irina, kura ir pavāre un pārdevēja. “Tieši par to runājām, ka jāsāk boršču vārīt. Karīna jau mācās 7. vidusskolā.

Kopmītnē satikušies ar bēgļiem no Harkivas, Krimas, Zaporižjas, Irina ar Viktoru jauniegūtos draugus jau aicina galertu ēst. Uz jauno gadu viņiem vienmēr galdā esot galerts un siļķe kažokā.

Receptes

Vegānais borščs

Liepājniekus un šeit mītošos ukraiņus pie darba liek “Boršča” šefpavāre Tatjana Verbavaja. Dažās stundās klasisko zupu uzvārīt nevar, liellopa gaļas buljons vien jāvāra trīs stundas. Tāpēc top vegānais borščs, gaļas zupa jau gatava un to visi dabū līdzi uz mājām.

Tā kā katra ukraiņu saimniece gatavojot citādi, ar precīzu recepti viņas nedalās.

Nomizo, nomazgā un sagriež sīpolus, ķiplokus, burkānus, bietes, papriku, kāpostus, kartupeļus. Izņemot kāpostus un kartupeļus, katru dārzeņu veidu atsevišķi apcep augu eļļā.

Lai zupa bez gaļas būtu sātīgāka, šoreiz pievieno arī apceptas sēnes un konservētas pupiņas. Boršča garšu papildina tomāti savā sulā un tomātu pasta.

Vegānais borščs vārās 20–25 minūtes. Ēd ar krējumu un noteikti pārkaisa zaļumus.

Pampuškas

Gatavo rauga mīklu: 1:1 piens ar ūdeni, uz litru šķidruma ņem 100 gramus dzīvā rauga, ap 100 g cukura un 50 g sāls. Sagatavo ieraugu, kad tas sāk celties, jauc iekšā miltus, kamēr mīkla nelīp pie rokām.

Rokas ierīvē ar augu eļļu un ņem mīklas piciņas apmēram 50–60 g. Izgatavo mazus rausīšus, kārtīgi izviļā. To darot, iekšpusē mīkla savērpjas un iegulstas slāņos kā kārtainā mīkla.

Mazās maizītes uz plāts saliek cieši kopā, cep gaiši brūnas. Siltas atdala citu no citas un apmērcē maisījumā no ķiploka, sāls, pipariem, svaigiem zaļumiem un augu eļļas uz pusēm ar ūdeni.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz