Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

Papildina “sarkano sarakstu” – valstis, kurās Latvijas iedzīvotājus aicina nedoties

Papildina “sarkano sarakstu” – valstis, kurās Latvijas iedzīvotājus aicina nedoties
12.03.2020 16:46

Valsts operatīvā medicīniskā komisija (VOMK) paplašinājusi koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 īpaši skarto valstu sarakstu. Veselības ministrija stingri aicina uz minētajām valstīm nedoties, jo pastāv liels inficēšanās risks. Jāņem vērā arī tas, ka pēc atgriešanās no minētajām valstīm bērnam 14 dienas būs jāpavada mājās karantīnā.

“Sarkanais saraksts”

Eiropa: Itālija, Spānija, Francija, Vācija, Austrija, Šveice, Nīderlande, Lielbritānija, Zviedrija, Norvēģija, Beļģija, Dānija, Grieķija, Islande.

Āzija: Ķīna, Dienvidkoreja, Irāna, Japāna, Singapūra

Ziemeļamerika: ASV

Vienlaikus SPKC un Ārlietu ministrija saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību aicina uz laiku vispār atturēties no braucieniem ārpus Latvijas, izņemot ārkārtas situācijas un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī.

Tāpat Ārlietu ministrija aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību doties uz kādu no “Dzeltenajā sarakstā” iekļautajām valstīm.

“Dzeltenais saraksts”

Apvienotie Arābu Emirāti, Austrālija, Bahreina, Čehija, Ēģipte, Indija, Irāka, Kanāda, Kuveita, Malaizija, Taizeme

Pēdējās diennakts laikā Latvijā veikts 41 laboratoriskais izmeklējums uz “Covid-19”, bet kopumā līdz šim izmeklētas jau 332 personas.

Tikmēr visā pasaulē Covid-19 gadījumu skaits 114 valstīs sasniedzis 118 000, un no šīs slimības miris 4291 cilvēks, liecina Pasaules Veselības organizācijas (PVO) dati.

PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss 11.martā paziņoja, ka jaunā koronavīrusa uzliesmojums sasniedzis globālas pandēmijas līmeni.Līdz šim visiem Latvijā reģistrētajiem Covid-19 pacientiem slimība norit vieglā formā.

Saistītie raksti

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli