Trešdiena, 1. aprīlis Dagne, Dagnis

Ar sapni par operas skatuvi

Ar sapni par operas skatuvi
27.12.2019 18:51

"Kurzemes Vārds"

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas 2. kursa vokālās nodaļas audzēkne Elizabete Katrīna Elere Bērnu un jauniešu dziedāšanas konkursā “Putnu bērni” ieguva galveno balvu. “Iepriekš šajā konkursā biju ieguvusi godalgotas vietas, bet ļoti gribējās iegūt augstāko apbalvojumu. Un izdevās,” priecīga ir E. K. Elere.

“Konkurence bija ļoti spēcīga, kopā 130 dalībnieku. Dauzi bērni bija no Rīgas Doma kora skolas, kur sagatavo spēcīgus mūziķus. Dalībnieki sacentās dažādās vecuma grupās divās kategorijās – estrādes mūzika un akadēmiskā mūzika. Es pārstāvēju akadēmisko dziedāšanu, kur otrajā kārtā tika izvirzīti astoņi dziedoņi, bet uz galveno konkursu tika četri,” stāsta uzvarētāja. Finālā E. K. Elere izpildīja G. F. Hendeļa Kleopatras āriju un Andra Kontauta dziesmu “Jūriņ’ prasa smalku tīklu”. Meitene mācās pie pedagoģes Ievas Dreimanes un sadarbojas ar koncertmeistaru Normundu Kalniņu, kurš konkursā saņēma labākā koncertmeistara titulu. Elizabete atzīst, kā dalība šādos konkursos ārkārtīgi bagātina pieredzi pat tad, ja neizdodas iegūt godalgotas vietas.

Liepājniekiem arī līdz šim bijusi iespēja baudīt dziedātājas sniegumu. Pēdējās uzstāšanās meitenei bijušas valsts svētkos – Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”, arī valsts himnu svētku pasākumā izpildīja tieši Elizabete. Tālāko dzīvi meitene strikti nolēmusi saistīt ar mūziku. Plāno studēt mūziku kādā no akadēmijām, bet vēl nav izlēmusi – Latvijā vai “Erasmus” piedāvātajās apmaiņas programmās. Ja mūziķei šobrīd ļautu izvēlēties nākotnes darbavietu, viņa izvēlētos operu. “Tas būtu vienkārši fantastiski, ja es varētu nodarboties ar akadēmisko mūziku arī turpmāk un nākotnē kāpt uz operas skatuves,” saka pirmās vietas ieguvēja.

 

Foto no LMMD arhīva

Liena – e.k.elerte

Konkursa finālā Elizabete Katrīna Elere izpildīja G. F. Hendeļa Kleopatras āriju un liepājnieka Andra Kontauta dziesmu “Jūriņ’ prasa smalku tīklu”.

 

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli