Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Agrita Vītola: Pat uz minūti novēršot uzmanību, bērns var iekrist ūdenī

Ik gadu vasaras mēnešos strauji pieaug nelaimes gadījumu un gūto traumu skaits bērniem. Nelaimes notiek ne tikai pie ūdeņiem un uz ceļiem, bet arī sadzīviskās situācijās, kurās nav padomāts par drošību. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus pārrunāt šīs tēmas ar saviem bērniem.

Agrita Vītola: Pat uz minūti novēršot uzmanību, bērns var iekrist ūdenī
Foto: no personīgā arhīva
02.06.2021 06:00

"Kurzemes Vārds"

Peldēties ieteicams tikai oficiālajās peldvietās (par to liecina zīme ”Peldēties atļauts”). Ja tuvumā nav šādu peldvietu, tad tādās peldvietās, kuru krasts ir lēzens, ar cietu pamatu, bez lielas straumes un atvariem.

Var ļaut rotaļāties ar piepūšamiem peldlīdzekļiem un peldēties tik tālu, cik pieaugušais var labi redzēt un ātri piesteigties palīgā. Visdrošāk būs, ja pieaugušais atradīsies ūdenī starp krastu un dziļumu.

Nodarbojoties ar kādu no ūdens sporta veidiem vai vizinoties ar laivu vai citiem peldlīdzekļiem, bērniem obligāti jāvelk glābšanas vestes.

Piemājas dīķi vai baseini bieži kļūst par traģēdijas iemeslu, tāpēc bērnu nedrīkst atstāt bez pieskatīšanas.

Pat uz minūti novēršot uzmanību, bērns var iekrist ūdenī.

Brīžos, kad notikusi nelaime, nereti ne tikai bērni, bet arī pieaugušie apjūk un nezina, kā pareizi rīkoties. Jāpārrunā ar bērniem rīcība situācijās, kad notikusi nelaime, – kuros gadījumos jāzvana ugunsdzēsējiem glābējiem uz tālruni 112 un kāda informācija jāsniedz piezvanot.

Jāpārrunā iespējamā rīcība situācijās, kad nav pieejams telefons – tad ir jāmeklē tuvākais pieaugušais un jāizstāsta par notikušo.

Bērnam ir jāizskaidro, ka viņam par nelaimes izraisīšanu nedraudēs sods, citādi kritiskā brīdī viņš domās nevis par to, kā izglābties, bet gan par to, kā izvairīties no gaidāmā soda.

Vasarā noteikti būs arī dienas, kas jāpavada mājās bez pieaugušo klātbūtnes. Aicinām vecākus parūpēties, lai bērniem pašiem nav jāgatavo vai jāsilda ēdiens uz plīts, jo, nepareizi darbojoties ar plīti vai aizmirstot ēdienu uz tās un aizskrienot ar draugiem spēlēties, var izcelties ugunsgrēks. Tie bieži izceļas nevis pārgalvības dēļ, bet tieši no bērnu nezināšanas vai neprasmes veikt saimnieciskos darbus.

Pirms uzticēt bērniem patstāvīgi darboties ap plīti vai kādu citu sadzīves tehniku, VUGD ierosina vecākiem kopā ar bērniem to izmēģināt.

Vecākiem būtu jāiemāca bērnus regulāri pavēstīt, kurp viņi nolēmuši doties, ar ko kopā un cik ilgu laiku būs prom.

Ikvienam vecākam būtu jāspēj atbildēt uz jautājumu, kur pašlaik atrodas un ar ko nodarbojas viņa nepilngadīgais bērns.

Tas ir nepieciešams tādēļ, lai gadījumos, ja ir noticis kāds nelaimes gadījums, viņi varētu informēt par bērna atrašanās vietu.

Ja bērni vasaras brīvlaiku pavada pilsētā, aiciniet viņus neizvēlēties pamestas jaunceltnes un ēkas kā pastaigu un rotaļu vietu. Tas var būt ļoti bīstami, jo ir iespējams nokrist no liela augstuma, iekrist bedrē ar būvgružiem, tādējādi gūstot nopietnas veselības problēmas un pat apdraudot savu dzīvību.

Agrita Vītola, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas priekšniece

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz