Piektdiena, 26. aprīlis Rūsiņš, Sandris, Alīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Andrejs Melnalksnis: Katrs korupcijas gadījums mazina sabiedrības uzticību policijai

Andrejs Melnalksnis: Katrs korupcijas gadījums mazina sabiedrības uzticību policijai
22.05.2020 10:17

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

– Korupcija policijā pastāv, lai gan kukuļošanas gadījumu skaits, manuprāt, tomēr samazinās. No vienas puses, tas ir atalgojuma jautājums, jo dažkārt tiek pieķerti pārkāpēji, kuri kukulī dot 500 eiro un vēl lielākas summas, kas ir liels kārdinājums.

Valsts policijai aktīvāk būtu jāīsteno dažādi preventīvie pasākumi, piemēram, uz ceļiem vairāk jāizmanto tehniskie līdzekļi, lai policijas darbiniekiem būtu mazāka saskarsme ar likumpārkāpējiem.

Policijas automašīnas ir aprīkotas ar videonovērošanas kamerām, tāpat iegādātas pie formastērpa piestiprināmas kameras, ko tad vajag arī izmantot. Arī sabiedrība vairāk jāinformē par gadījumiem, kad par kukuļa došanu un ņemšanu cilvēks ir notiesāts – kāds bijušas sankcijas, kāds sods piemērots utt.

Katrs korupcijas gadījums zināmā mērā mazina sabiedrības uzticību policijai un met ēnu uz tiem policijas darbiniekiem, kuri strādā godīgi. Šie gadījumi parāda, ka ir cilvēki, kas nav spējīgi uz godīgumu. Tas viņiem vai nu nav iemācīts ģimenē, vai arī ar šādiem cilvēkiem dienestā nav pietiekami strādājuši viņu priekšnieki, skaidrojot likuma burtu un sekas, kādas var iestāties, pārkāpjot likumu. Priekšnieki nevar vienkārši pateikt: ņemiet mašīnu, strādājiet un dodiet vairāk protokolu! Tad iznāk, ka tā vietā, lai veiktu preventīvo darbu, policisti ir ieinteresēti sastādīt pēc iespējas vairāk protokolu, lai tikai parādītu, cik labi viņi strādā. No tā vajag pilnībā atteikties.

Policistam jāapzinās, ja tiks pieķerts, viņam nāksies zaudēt darbu, dzīvesvietā tiks veikta kratīšana, manta ar tiesas spriedumu var tikt konfiscēta, un, iespējams, būs jāsēž cietumā. No tā visa cietīs arī ģimene un tuvinieki. Tāpēc ir tik svarīgi atcerēties par reputāciju.

Sodi par kukuļošanu šodien ir diezgan bargi. Taču nereti policisti, kas pieķerti likumpārkāpumos, savu vainu neatzīst, un, kamēr notiek izmeklēšana un tiesas process, viņi no dienesta netiek atbrīvoti, proti, viņi turpina strādāt. Savukārt tiesvedības process mēdz būs ļoti ilgstošs, un dažam rodas nesodāmības sajūta, proti, paņēmu kukuli, mani pieķēra, bet es turpinu strādāt. Tas nav normāli, krimināllietas ir jāizmeklē ātrāk. Turklāt svarīgi skaidrot arī pārkāpuma cēloņus: kāpēc policists ņēmis kukulis? Vai nebija naudas, lai pabarotu ģimeni, gribēja nopirkt dārgu automašīnu, izklaidēties, lietot alkoholu vai narkotikas?

Neviens to neskaidro, bet, ja korupcijas cēlonis būtu zināms, iespējams, preventīvo darbu tad varētu veikt labāk.

Andrejs Melnalksnis, Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības vadītāja vietnieks

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz