Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Baiba Dadzīte: Naudu krāšu zeķē!

Baiba Dadzīte: Naudu krāšu zeķē!
01.12.2011 11:21

Atslēgvārdi

Uzzinot par visām nebūšanām ap “Krājbanku”, protams, nopriecājos, ka ne es, ne arī kāds no maniem ģimenes locekļiem vai radiniekiem nav šīs bankas klients. Piedzīvot tādu spriedzi – prātā varēja sajukt jau tad, kad bija jānoskatās uz tām milzīgajām patiešām izmisušu cilvēku rindām pie bankomātiem un bankām…

Tāpat jutu līdzi bankas klientiem, arī darbiniekiem, kuri ne pie kā nav vainīgi, un apbrīnoju viņu pacietību.

Man un manam radu, draugu pulkam ir tāda īpašība, ka naudu uzreiz neiztērējam, bet krājam, tā teikt, nebaltākām dienām. Man ir algas konts vienā bankā, bet citā bankā pārskaitu noteiktu naudas summu – savus iekrājumus no papildus darbiem. Protams, summa nav desmitos vai simtos tūkstošos latu, taču tā man ir liela nauda. Varu pateikt godīgi – gan no viena, gan otra konta naudu noņēmu, lai nav lieki kreņķi, jo nu vairs uzticēties nevar nekam un nevienam. Līdz ar visām šīm padarīšanām, jēdzieni “uzticība” un “uzticēšanās” manā un arī citu cilvēku izpratnē mainījis savu nozīmi. Arī pret reklāmām, kur tiek cildināti šie abi jēdzieni, izturos ar daudz lielāku skepsi.

Kā jau jebkurai problēmai, tai ir ķēdes reakcija. Piemēram, pirmajās dienās, pēc paziņojuma par “Krājbankas” krahu, un vēl līdz šim brīdim citās bankās stāv cilvēku rindas, meklējot uzticību citur. Savukārt citiem uzticība arī pret citām bankām ir mazinājusies – viņiem tagad šķiet drošāk naudu turēt pie sevis. Katram gadījumam. Un cilvēki nopietni piedomā pie tā, vai vienas bankas aiziešana nebūtībā neradīs vēl kādus blakus efektus. Kā teica kāds mans paziņa, noņemot naudu no konta, “ja naudu pazaudēšu vai man to nozags, zināšu, ka pats pie tā esmu vainīgs”.

Rezultāts – cilvēki sāk naudu krāt un turēt, nepārspīlējot, zeķē, kas noglabāta visdziļākajā un vistumšākajā mājas kaktā vai skapī zem palagiem un segām. Citi smejoties apsver domu naudu ielikt burkā, aprakt dārzā, noteiktā soļu skaita attālumā no mājas sliekšņa… Joki paliek joki, taču personīgi man un arī maniem tuvākajiem tagad tik tiešām tā šķiet drošāk, jo vai var izslēgt varbūtību, iespēju, ka kaut kas tamlīdzīgs nenotiek arī ar citām finanšu iestādēm? Iespējams, tā ir psiholoģiskā ietekme no dažādiem pēdējā laika notikumiem, taču “Krājbankas” nepatikšanas arī bija pēkšņas un neviens to neparedzēja.

Krājot naudu zeķē, mēs atgriežamies senākos laikos, kad nauda bija pie mums un paļāvāmies tikai un vienīgi uz sevi un sajūtu, ka esmu noglabājis naudu tur, kur ir drošāk – pie sevis.

Baiba Dadzīte

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz