Sestdiena, 20. aprīlis Mirta, Ziedīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Edīte Tettere: “Vecāki, laižot bērnu skolā, apliecina, ka viņam nav slimības pazīmju”

Edīte Tettere: “Vecāki, laižot bērnu skolā, apliecina, ka viņam nav slimības pazīmju”
09.09.2020 06:00

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

    Ir sācies rudens, kad biežāk sastopamies ar saaukstēšanos un dažādām sezonālām slimībām. Vecāki ir neziņā, ko darīt, ja bērnam ir saaukstēšanās simptomi, – vai uz skolu drīkst doties, un kādā gadījumā jāveic Covid-19 tests.

Pirmkārt, vispirms ir jāzvana ģimenes ārstam. Tikai ģimenes ārsts ir tas, kuram izstāsta simptomus. Mediķis pēc stāstītās informācijas izanalizē, kā pareizāk rīkoties. Ja ārsts uzskatīs, ka ir simptomi, kas prasīs papildu izmeklēšanu, tad viņš uz tiem nosūtīs. Tai skaitā arī uz Covid-19 testu. Tā ir mediķa kompetence. Ja ģimenes ārsts nolemj, ka bērnam ir jāpaliek mājās, tad bērnam attiecīgi tiek rakstīta ārsta zīme skolai, kā arī vecākiem līdz bērnu 14 gadu vecumam ir tiesības ņemt slimības lapu.

Pēc izārstēšanās, ja ģimenes ārsts apliecina, ka bērns ir vesels, viņš var doties uz skolu. Covid-19 tests nav obligāts. Tāpēc ārsts raksta apliecinājumu, ka bērnam nav slimības pazīmju, taču jebkuram Latvijas iedzīvotājam ir iespēja bez maksas veikt Covid-19 testu. Mēs to nevaram padarīt obligātu, bet gan rekomendēt. Lēmumus par obligāto testu var pieņemt augstākā valsts vara, bet, ja tas tā notiktu, mēs noteikti saskartos ar tiesu darbiem, jo cilvēkus nevar piespiest veikt testus. Labākais, ko valsts var izdarīt, nodrošināt iespēju cilvēkiem testēties bez maksas.

Vecāki arī, laižot bērnu skolā, apliecina, ka viņam nav slimības pazīmju, ka nav bijis kontaktā ar kādu atbraukušo no ārzemēm vai pats bijis ārzemēs. Lielā mērā tā ir arī paļaušanās uz vecāku godaprātu. Bet tā tas ir bijis vienmēr, arī pirms Covid-19 slimības – vienmēr atradās kāds, kurš savu bērnu tomēr palaida uz skolu ar saaukstēšanās pazīmēm, tādējādi pakļaujot riskam apkārtējos. Tāpēc pirms skolas atsākšanās mēs izsūtījām preses relīzes, kurās uzrunājām vecākus.

Šajā ieteikumā mēs rekomendējām vecākiem paturēt bērnus mājās, ja ir kādi saslimšanas simptomi. Būtu vēlams ģimenē pašiem apspriesties un savlaicīgi saprast, kā pareizi organizēt savu ikdienu, ja bērns saslimst, – vai kāds no vecākiem ņem slimības lapu, vai zvana vecmāmiņām, vai rodas kāds cits risinājums. Lai nepakļautu sevi liekam riskam, ir jāievēro distancēšanās, jādezinficē rokas, mazāk veikalos jāaiztiek produkti ar rokām, jāizvairās no publisko pasākumu apmeklēšanas un jābūt uzmanīgiem.

Edīte Tettere, Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz