Piektdiena, 10. jūlijs Lija, Olīvija, Olivers
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ingrīda Lūre: Kāpēc mīlētais mājdzīvnieks būtu labāks par cepures pušķim nogalināto?

Ingrīda Lūre: Kāpēc mīlētais mājdzīvnieks būtu labāks par cepures pušķim nogalināto?
Foto: No personīgā arhīva
17.12.2018 07:18

liepajniekiem.lv

Kļūstot par biedrības “Dzīvnieku brīvība” biedru, esmu aicināta dalīties ar savu viedokli dzīvnieku aizsardzības jautājumā.

Mūsdienu cilvēku uztrauc ētiskais jautājums par dzīvnieku aizsardzību. Apzinoties cietsirdību pret dzīvniekiem un vides piesārņotības sekas, arvien vairāk pasaulē tiek aizliegts audzēt kažokzvērus industriālos nolūkos, izmantot dzīvniekus izklaides industrijā, kā arī tiek uzlaboti dzīvošanas apstākļi pārtikai paredzēto dzīvnieku labturībai. Piemēram, kažokzvēru audzēšana aizliegta vai ierobežota tādās valstīs kā Austrijā, Lielbritānijā, Horvātijā, Bosnijā, Hercegovinā, Nīderlandē, Norvēģijā, Slovēnijā, Čehijā, Norvēģijā, Luksemburgā, Šveicē, vairākās Vācijas federālajās zemēs un citās valstīs.

Ir skaidri redzams, ka pasaulē pieaug informētība par to, kādas ciešanas sagādājam dzīvniekam, bieži vien vieglprātīgu, egoistisku vēlmju dēļ.

Šoreiz nerunāšu par jautājumu būt vai nebūt veģetārietim, valkāt ādas apavus funkcionālam nolūkam vai nē. Uzskatu, ka tas ir katra cilvēka ziņā.

Jāpaiet ilgam laikam, lai sabiedrība spētu mainīt savus uzskatus, varbūt jānomainās paaudzēm. Svarīgi, lai mēs prastu izvērtēt, kas tiešām būtu tas svarīgais un neaizvietojamais, kas liktu mums izmantot dzīvnieku resursus.

Nekad neesmu domājusi, ka cilvēks tikai tāpēc, ka viņam ir labāk attīstītas smadzenes, būtu pārāks par dzīvnieku esības ziņā. Mēs visi – dzīvās būtnes esam viena radītāja radīti, vai tas būtu visums vai Dievs. Mums visiem vienādi dota iespēja būt šai pasaulē. Ikviena dzīva būtne vēlas un ir pelnījusi nodzīvot sev doto laiku cieņpilni un pēc iespējas kvalitatīvāk. Pēc zinātnieku pētījumiem dzīvnieki, tāpat kā cilvēki, spēj just sāpes, bēdas, bailes, pieķeršanos… Uzskatu, ka cilvēkam nav dota tāda vaļa atņemt dzīvniekam dzīvību un izmantot dabas resursus bez attaisnojoša mērķa.

Dzīve ir dzīve ar visiem tās skarbajiem likumiem. Dabā ir paredzēts, ka lai izdzīvotu citam jānogalina citu. Lai izdzīvotu! Neapšaubāmi, lai izdzīvotu dabā plosās savi likumi. Tā daba to paredzējusi, un mums atliek vien samierināties.

Tomēr, rodas jautājums, vai mums – humānām, saprātīgi domājošām būtnēm – tiešām vajadzīgs nogalināt, lai pagreznotos ar kažokādas apkaklītēm, atslēgu piekariņiem, spēļu mantiņām, cepuru pušķiem? Katrai šai ”skaistajai” lietiņai apakšā slēpjas cietsirdība, bezgalīgas mokas, ciešanas un asinis. Domāju, ka daudzi cilvēki līdz tam nav aizdomājušies, ka ar katru nopirkto kažokādu tiek veicināta vardarbība pret vidi un dzīvniekiem. Apzinoties to, šīs greznumlietas nemaz neliekas skaistas un estētiskas.

Liktos ļoti dīvaini, ja mēs sava mīluļa kaķa vai četrkājainā drauga pūkaino kažociņu noskatītu sev jaunai apkaklei. Kāpēc mīlētais mājdzīvnieks būtu labāks par cepures pušķim nogalināto?

Laikam ejot, der novērtēt šī laikmeta vajadzības un prioritātes. Gribētos izvērtēt, vai tiešām mūsdienās, lai sasildītos, vajadzīgas kažokādas? Nedzīvojam taču Antarktīdā.

Vai tiešām mūsdienās varētu likties izklaidējošs cirks, kurā tiek spīdzināti dzīvnieki dresūrā? Slepeni uzņemti video ir pierādījums tam, kādas ir cirka aizkulises, ko izcieš izklaides dzīvnieks. Vai kādam tas varētu likties smieklīgi un izklaidējoši?

Svarīgi, ka bērnam jau no mazotnes ieaudzinām just cieņu un mīlestību pret dzīvnieku, būt sociāli atbildīgam. Mazs bērns nesaprot, ka spēlējoties ar dabīgās kažokādas rotaļlietu viņš īstenībā spēlējas ar dzīvību, cirka lācītis nepilda trikus tāpēc, ka viņš to vēlas, bet tiek mocīts, spīdzināts, pielietojot nežēlīgas metodes.

Es ticu, ka cilvēce kļūst humānāka, ka nākotnes cilvēks arvien vairāk izpratīs šo problēmu un rīkosies atbildīgi. Mēs nedrīkstam būt par pasaules nogalinātājiem, vides un visa dzīvā iznīcinātājiem.

Nevēloties sevi saistīt ar cietsirdību pret dzīvnieku, audzinot jauno modes paaudzi, ne velti tādi pasaules noteicošie zīmoli kā Channel, Gucci, Burberry, Michael Kors, Armani, Tommy Hilfiger, Yoox, Hugo Boss, Ralph Lauren, Stella McCarney, Net-a-porter, Calvin Klain, Tom Ford, Versace u.c. atteikušies no kažokādu izmantošanas apģērbu industrijā.

Pateicoties progresīvām tehnoloģijām, alternatīvs piedāvājums apģērba tirdzniecībā ir tik daudzpusīgs un bieži vien paliek grūti atšķirt dabīgu ādu no mākslīgas.

Ikviens cilvēks kaut vai ar mazumiņu var piedalīties dzīvnieku aizstāvībā. Kaut vai nenopērkot dabīgās kažokādas izstrādājumus nevajadzīgām greznumlietām. Kaut vai aizdomājoties un nedaudz ierobežojot savu ego un patērēšanas kāri.

Ingrīda Lūre, biedrības “Dzīvnieku brīvība” biedre

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz