Piektdiena, 26. aprīlis Rūsiņš, Sandris, Alīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jānis Grīnbergs: Pareiza un savlaicīga rīcība var glābt cilvēku dzīvības

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ik dienu saņem izsaukumus uz ceļu satiksmes negadījumiem. Lai izglābtu cietušos, reizēm izšķirošas ir sekundes, taču diemžēl dienests saskaras ar cilvēku nezināšanu un neizpratni par pareizu rīcību šādos gadījumos.

Jānis Grīnbergs: Pareiza un savlaicīga rīcība var glābt cilvēku dzīvības
Foto: Publicitātes
28.09.2022 06:00

"Kurzemes Vārds"

Šī gada astoņos mēnešos ugunsdzēsēji glābēji ceļu satiksmes negadījumu seku likvidēšanas darbos lielākoties savākuši uz brauktuves izlijušu šķidrumu un sakārtojuši ceļu, lai novērstu apdraudējumu citiem satiksmes dalībniekiem un pēc iespējas ātrāk atjaunotu satiksmi.

Diemžēl saskaramies ar iedzīvotāju nezināšanu par pareizu rīcību šādās situācijās un nereti arī bezatbildību, kas kavē operatīvas palīdzības sniegšanu negadījumā iesaistītajiem.

Biežākā kļūda ir tā, ka iedzīvotāji, redzot ceļu satiksmes negadījumu, neapstājas un tikai pēc kāda laika pieņem lēmumu piezvanīt uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu tālruņa numuru 112. Tomēr šāds zvans ir novēlots, un zvanītājs nespēj sniegt visu nepieciešamo informāciju – precīzu notikuma vietu, cietušo skaitu un stāvokli, iespējamo vielas noplūdi u.c., kas ļautu operatīvajiem dienestiem reaģēt ar situācijai atbilstošiem resursiem.

Neapstāšanās avārijas vietā arī noved pie tā, ka vairākos gadījumos mūs izsauc uz notikumiem, kas ir bijuši jau pirms kāda laika – automašīna atrodas ceļa malā, tā nekavē satiksmi, nav cietušo un nenotiek noplūde. Līdz ar to ugunsdzēsēju glābēju palīdzība nav nepieciešama.

Ja aculiecinieks būtu apstājies un šos faktus konstatējis, tad operatīvie dienesti netiktu nosūtīti uz šo notikumu, tādējādi, iespējams, kādam citam cilvēkam, kas atrodas patiesi bīstamā situācijā, liedzot operatīvi saņemt palīdzību.

Arī tendence filmēt un fotografēt negadījumus nemazinās. Redzot, ka negadījuma vietā sapulcējušies skatītāji, cilvēkiem liekas, ka kāds noteikti jau ir piezvanījis un ziņojis par notikušo.

Diemžēl ik pa laikam saskaramies ar situāciju, ka aculiecinieki filmē, fotografē un komentē avāriju, bet par operatīvo dienestu informēšanu neviens nav iedomājies.

Ja negadījumā ir cietušie, tad savlaicīga palīdzības nesaņemšana var beigties traģiski. Tāpēc vienmēr ir svarīgi nekavējoties piezvanīt uz tālruņa numuru 112. Pēc tam labāk cietušajiem sniegt emocionālu atbalstu, nevis filmēt un fotografēt.

VUGD aicina iedzīvotājus, redzot ceļu satiksmes negadījumu, apstāties, novērtēt situāciju un, ja nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, nekavējoties zvanīt uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu tālruņa numuru 112. Pareiza un savlaicīga rīcība var glābt cilvēku dzīvības!

2021. gadā2022. gada 8 mēnešos
ReģionsIzsaukumu skaitsTajos izglābti cilvēkiTajos izcelti bojāgājušieIzsaukumu skaitsTajos izglābti cilvēkiTajos izcelti bojāgājušie
Kurzemē11813127852
Zemgalē16328794158
Latgalē14922994133
Vidzemē13322686197
Rīgā un Rīgas reģionā3466411224368
Kopā Latvijā909149455768828

Jānis Grīnbergs, VUGD Operatīvās vadības pārvaldes priekšnieks

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz