Piektdiena, 24. janvāris Krišs, Eglons, Ksenija, Egle

Politologs: Latvijas deputātiem EP būtu jāveido vienots kodols ar citām Austrumeiropas valstīm

Politologs: Latvijas deputātiem EP būtu jāveido vienots kodols ar citām Austrumeiropas valstīm
Foto: LETA
26.05.2019 11:38

LETA

Eiropas Parlamentā (EP) no Latvijas ievēlētajiem deputātiem būtu jāveido vienota sadarbība ar citām Austrumeiropas valstīm, aģentūrai LETA pauda politologs Kārlis Daukšts.

Runājot par Latvijas deputātu iespējām pārstāvēt valsti Eiropas Savienībā (ES), politologs pauda viedokli, ka pašmāju politiķiem būtu jāstrādā cieši kopā ar Baltijas valstu delegātiem un citām Austrumeiropas valstīm. Viņaprāt, šīm valstīm ir jāveido vienota pārstāvniecība un jāstrādā vienotā kodolā, lai stingri paustu savus uzskatus un nepieciešamības. “Nedrīkst strādāt tikai lokāli un domāt tikai par savām problēmām. Ir jāiet kopējs virziens, lai mēs nedalītos attīstītajās un neattīstītajās valstīs,” viedokli pauda eksperts.

Daukšts sacīja, ka, lai gan jau sākotnēji nebija gaidāma ievērojama iedzīvotāju aktivitāte vēlēšanās, tā vienalga esot samērā pesimistiska, jo, neraugoties uz plašo piedāvājumu, nevienai no partijām nav sevišķi izdevies iekustināt vēlētājus.

Viņaprāt, vēlētāji savu izvēli balstījuši, nevis ņemot vērā ES kopējās vērtības, bet gan lūkojoties uz iekšpolitiskajiem notikumiem. “Iedzīvotājos ir liela skepse par Latvijas iespējām ietekmēt ES lēmumus, tādēļ arī aktivitāte ir tik zema,” sprieda eksperts.

Lai radušos situāciju mainītu, Daukšta ieskatā, ir jāmainās “filozofijai” visas Eiropas mērogā, ne tikai iekšpolitiski. “Šīs vēlēšanas visās Eiropas valstīs izvirzīs vienu jautājumu – par Eiropas jaunu restartu, par jaunu filozofiju – kā strādāt tālāk. Tas arī varētu mainīt vēlētāju aktivitāti,” teica Daukšts.

Taujāts, vai vēlēšanu rezultāti atnesuši kādus pārsteigumus, politologs atbildēja noraidoši, paužot, ka latviešu vēlētāji ir samērā “nosacīti un konservatīvi” un atbalsta politiķus, kurus jau pazīst.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)