Pirmdiena, 17. februāris Konstance, Donats

Simona Petrovica: Nevar saprast, cik daudz prieka skolotājiem atnesis ministra solījums

Simona Petrovica: Nevar saprast, cik daudz prieka skolotājiem atnesis ministra solījums
Foto: Egons Zīverts
26.04.2016 07:00

"Kurzemes Vārds"

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis vakar iepazīstināja sociālos partnerus ar ministrijas sagatavoto pedagogu atalgojuma modeli, apgalvojot, ka no septembra pedagogi saņems par 200 līdz 300 eiro vairāk, un solot, ka jaunais pedagogu modelis nav vienreizējs algas pielikums, bet ilgtermiņa risinājums.

Protams, sākumā tāda ziņa iepriecina, taču uzskatu, ka ir jābūt uzmanīgiem. Teorētiski tas izskatās skaisti, bet vispirms jāredz skaidri aprēķini, kā šī alga veidosies, kur un no kādiem līdzekļiem šo naudu iegūs.

Vakar izskanēja ziņa, ka pedagogu darba samaksas modelis paredzēs arī jaunu skolēnu un skolotāju skaita proporciju ieviešanu. Tātad ir jautājums – kā panāks skolēnu skaita palielināšanu? Klases apvienojot, optimizējot? Tātad kāds no skolotājiem ar to zaudēs savu stundu skaitu un līdz ar to arī atalgojumu. Atslēgas vārds šajā runā par proporcijām ir “vidēji”, un pēc iepriekšējās pieredzes zinām, ka tas ir īsts mīnulauks.

Pozitīvi izklausās, ka direktors pats varēs noteikt labākos pedagogus un viņus prēmēt. Bet atkal ir jautājums – vai tā nauda būs paredzēta no valsts līdzekļiem, vai jāatrod no skolas iekšējām rezervēm?

Patiesībā nevar saprast, cik daudz prieka skolotājiem atnesis ministra solījums, kamēr nav redzēti visi dokumenti. Aiz atsevišķiem skaitļiem un pozīcijām ir grūti saskatīt visu algu modeļa būtību, kas patiesībā ir būtiskāka par “pliku” pielikumu.

Simona Petrovica, LIZDA Liepājas arodorganizācijas priekšsēdētāja

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli