Trešdiena, 23. septembris Vanda, Veneranda, Venija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Es savos darbos vienmēr nostājos bērnu pusē”

“Es savos darbos vienmēr nostājos bērnu pusē”
20.10.2006 21:56

0

Atslēgvārdi

Šodien Liepājas Leļļu teātris pašus mazākos skatītājus aicinās uz jaunās sezonas pirmizrādi – Māra Putniņa lugas “Trīs traki truši” jauniestudējumu Jāņa Cimermaņa režijā. Lomās būs aktieri Signe Apse, Dace Doroškēvica, Sanita Beļajeva un Oskars Seļivestrovs.  Pagājušo sezonu Liepājas Leļļu teātris pabeidza visai saspringtā gaisotnē, jo, neatrodot kopīgu valodu ar vadītājiem,  aizgāja daži pieredzējuši aktieri. Uzsākot jauno sezonu, stāvoklis ir daudzmaz stabilizējies, lai gan īsā brīdī šeit jau paspējuši atnākt un aiziet vēl viens otrs potenciālais aktieris, kurš nav varējis pats izšķirties, ko vēlas darīt.

Patlaban Leļļu teātra pamatsastāvā ir četri aktieri, viņu starpā arī pilnīgi iesācēji, un pāris pieredzes bagātie uz līguma pamata nāk strādāt atsevišķās izrādēs.
Šādā nebūt ne vieglā situācijā tapis jauniestudējums “Trīs traki truši”. Leļļu teātrim ļoti paveicies, ka šādā brīdī ar aktieriem pie jauniestudējuma strādāja pieredzējis režisors un pedagogs Jānis Cimermanis, kurš pazīstams kā studijas “Avārijas brigāde” leļļu filmu režisors un šobrīd jau uz daudzu pasaules valstu ekrāniem demonstrētās animācijas filmas “Trīs musketieri” viens no autoriem. Kāds ir viņa skatījums uz šā brīža situāciju un iespējām Liepājas Leļļu teātrī?

Kāpēc jūs, animācijas filmu režisors, ķērāties pie šīs ludziņas iestudēšanas?
– Māra Putniņa luga “Trīs truši” nav jauna, tā kādreiz iestudēta arī Rīgā, teātrī “Kabata”. Mani interesē skatītājs, un vispirms mazais skatītājs. Pat tāds, kurš varbūt pat vēl neprot runāt.
Vai tas nav pats grūtākais darbs – radīt saprotamu izrādi mazuļiem?
– Jā, tas ir ļoti grūti, bet arī ļoti interesanti. Dažāda vecuma skatītājiem ir dažāda līmeņa uztvere. Pats mazākais skatītājs tikai atpazīst dzīvnieciņus. Mazliet vecāks bērniņš jau seko, kā trusis bēg un kā vilks viņu ķer, bet nenoķer. Un tad ir nākamais līmenis, kad bērns jau saprot, ka starp tiem dzīvnieciņiem kaut kas savstarpēji notiek. Man nepatīk uzņemt filmu vai iestudēt lugu tikai viena noteikta vecuma skatītāju grupai, es gribu, lai to var skatīties visa ģimene – no mazuļa līdz omītei – un viņiem nebūtu garlaicīgi.
Un kas ir šīs ludziņas atslēga, kas saista visas paaudzes?
Turēties kopā, mīlēt citam citu, neplēsties savā starpā. Jo, redziet, tā ir negācija, tā ir cietsirdības slimība. Pasakas jau nav ļoti gludas, bet pretējā gadījumā tās nebūtu aktuālas, jo, ja nav pretstata, nebūs arī dramaturģijas. Ir jābūt labajam un ļaunajam, lai būtu lūzums. Es savos darbos – filmās un izrādēs – vienmēr nostājos vājāko, tas ir, bērnu pusē.
Jums ir ļoti laba skola – savulaik esat beidzis Valsts leļļu aktieru studiju, Ļeņingradas Valsts teātra, mūzikas un kinematogrāfijas institūtu, strādājis gan Rīgas Kinostudijas leļļu filmu grupā, gan studijā “Dauka”.
– Jā, labā skola ir tas, ko nevar atņemt un kas vienmēr atmaksājas. Pēterburgas jeb toreizējā Ļeņingradas institūtā mums katedras un režijas vadītājs bija fantastisks mākslinieks un pedagogs Mihails Koroļovs. Viņa jau vairs nav, bet šī krievu teātra skola, kurā bija ārprātīgi stingras un plašas prasības, manī ielikusi to, ko es pašreiz izmantoju. Tāpēc tagad man ar šiem jauniešiem ir viegli, jo es zinu, ko un kā no viņiem prasīt. Katram no viņiem ir savs raksturs un savi radziņi, bet kopējā valoda ir jāatrod, lai taptu izrāde. Visgrūtāk iemācīties skatīties uz pasauli ar bērna acīm. Visi jau sapņo spēlēt Hamletu un tamlīdzīgas lomas. Es arī gribēju (sirsnīgi smejas).

*  *  *
Šomēnes, 28.oktobrī, Liepājas mazie skatītāji piedzīvos vēl vienu pirmizrādi – “Eņģeļu pasakas”. To ar Eiropas Savienības fonda “Phare” programmas atbalstu iestudējusi lietuviešu režisore Gintare Radvilavičute un pirmie to vasaras beigās redzēja Latgales puses  bērni.
– Ko vēl Liepājas Leļļu teātris jaunajā sezonā iecerējis piedāvāt saviem mazajiem skatītājiem? Ko teātra direktors Rihards Belte sola?

– Pavisam Liepājas Leļļu teātra repertuārā patlaban ir desmit iestudējumu. Līdz Ziemassvētkiem tiks atjaunota leļļu izrāde “Fuksis un Buksis”, bet pavasarī ar Kultūrkapitāla fonda līdzfinansējumu iestudēs Jura Zvirgzdiņa “Pūķi U-ū”.
Runā, ka tas būs savdabīgs un īpašs iestudējums?
– Negribas jau vēl runāt par to, kas ir tikai ieceru līmenī. Bet katrā ziņā nupat Rīgā parakstīju līgumu ar Valsts kultūrkapitāla fondu par 1800 latiem, kas piešķirti šim iestudējumam. Māris Putniņš solās grāmatu dramatizēt, Jānis Cimermanis – režisēt. Studija” Avārijas brigāde”, iespējams, mums palīdzēs īstenot tādu interesantu ideju kā kustīgās vides attēli uz fona ekrāna, kas būs dekorāciju vietā un radīs dabas un pilsētvides realitātes sajūtu.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz