Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Muzejā gads aizrit simtgades zīmē

Liepājas muzejs šogad atzīmēs 100 gadu jubileju. Svinību sakarā neizpaliek “pūra lādes vēdināšana” jeb lepošanās ar gadu gaitā uzkrāto.

Muzejā gads aizrit simtgades zīmē
Jānis Sudmalis plenērā ap 1960. gadu. (Foto: no Liepājas muzeja arhīva)
Jānis Sudmalis plenērā ap 1960. gadu. (Foto: no Liepājas muzeja arhīva)
29.02.2024 09:30

Ligita Kupčus-Apēna, "Kurzemes Vārds"

"3K"

Bija skatāma ziemas noskaņās veidotā Liepājas muzeja krājuma mākslas darbu kolekcijas izstāde “Ziemas impresijas”.

Patlaban eksponētas muzeja dibinātāja un ilggadējā direktora Jāņa Sudmaļa (1887–1984) gleznas. Turpinājumā gaidāmi vēl muzejam zīmīgi notikumi.

Māksla – viens no pilastriem

Muzeja mazajā izstāžu zālē ir eksponētas 45 J. Sudmaļa gleznas. Idilliskas lauku ainavas, ikdienas ritējums lauku sētās un pilsētas ielās, arī pilsētas industriālais pulss Liepājas ostā un ražotnēs.

“Izstādē Jāni Sudmali iepazīstam kā gleznotāju,”

svinīgajā atklāšanā sacīja muzeja direktore Dace Kārkla, izsakot pateicību Sudmaļu ģimenei, kas pirms dažiem gadiem muzejam pasniedza dāvinājumu – daļu no J. Sudmaļa gleznoto darbu kolekcijas.

“Kaut kas ir glabājies muzejā jau iepriekš, bet tas, kas ir skatāms izstādē, līdz šim plašāk nav bijis izlikts apskatei. Līdz ar to šī ir iespēja ieraudzīt viņa mazāk zināmos darbus. Izstāde lieliski atklāj Jāņa Sudmaļa veikumu, parāda kādā žanrā un kādai glezniecības manierei viņš bija pievērsies,” norādīja D. Kārkla.

Mākslinieks gleznojis reālisma un impresionisma, vēlāk galvenokārt stingra reālisma tradīcijās ieturētas ainavas, klusās dabas un portretus.

J. Sudmaļa dzīve balstījās uz trim pilastriem, bez mākslas bija arī vēsture un pedagoģija.

Runājot par vēsturi, muzeja pagrabstāvā veidotā ekspozīcija par Dienvidkurzemes etnogrāfiju bijusi iespējama, tieši pateicoties J. Sudmalim, uzsvēra D. Kārkla.

Foto: Egons Zīverts

“Viņš ir savācis vienu no lielākajām un daudzpusīgākajām etnogrāfijas kolekcijām valstī. Ir izglābtas ļoti daudzas Dienvidkurzemes etnogrāfijas liecības.

Tādēļ mēs šodien varam rādīt Dienvidkurzemes tautastērpus, stāstīt par Dienvidkurzemes iedzīvotāju sadzīvi 19., 20. gadsimtā,”

priecājās D. Kārkla.

Un iekārtotā ekspozīcija “Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs” ir sava veida piemineklis pirmajam muzeja direktoram, viņa vākums kalpojis par ekspozīcijas pamatu.

Muzeja rīcībā ir arī ievērojama J. Sudmaļa uzņemto fotogrāfiju kolekcija.

Skaistais vienkāršās lietās

J. Sudmalis bijis klāt ne tikai pie Liepājas muzeja dibināšanas 1924. gadā, bet arī Liepājas mākslas skolas, sākotnēji – Liepājas mākslas amatniecības skolas, veidošanas.

Kad Liepājas muzeju 1924. gada novembrī dibināja, kopumā bijis pusotrs tūkstotis priekšmetu, kas veidojis krājumu. Foto: Egons Zīverts

Izstādes svinīgajā atklāšanā gleznotājs, pedagogs Aldis Kļaviņš par personīgi iepazīto J. Sudmali stāstīja: “Tiešām ļoti inteliģents cilvēks. Savās attiecībās ar cilvēkiem vienmēr delikāts. Patīkams sarunās.”

Arī A. Kļaviņš ievērojis, ka J. Sudmaļa interešu loks bija plašs. “Nevaru spriest par viņa kā pedagoga devumu, bet kopumā Liepājas mākslas dzīvē tanī laikā, kad dibinājās Liepājas daiļamatniecības vidusskola, viņam bija liela nozīme.

Viņam bija ne tikai etnogrāfijas vācēja īpašības, tāpat viņam bija svarīgi, ka cilvēki nodarbojas ar mākslu.

No audzēkņiem sagaidīja profesionalitāti, nevainojamu izpildi.” A. Kļaviņa ieskatā, J. Sudmalis darījis visu, lai Liepājā plauktu māksla.

Foto: Egons Zīverts

Svinīgajā brīdī klātesošs bija arī J. Sudmaļa mazdēls, “Kurzemes Vārda” žurnālists Andris Sudmalis. Aicināts dalīties savās atmiņās par vectēvu, viņš ar nožēlu atzina, ka to ir maz, jo pats bijis vien sešus gadus vecs, kad vectēvs devies mūžībā.

“Mirkļi, mazās epizodes ir nedaudzas, bet uzskatu, ka ļoti spilgtas,”

viņš vērtēja.

Piemēram, kā vectēvs paņēmis viņu, mazu ķiparu, sev līdzi gājienā uz pilsētu, vectēva atteikšanās no palīdzības ikdienas darbos pat mūža nogalē, jau simts gadu vecumam tuvojoties. Arī ikdienas rituāli, sākot no auzu pārslu putras brokastīs, kā arī vectēva koka tupeļu klaudzēšana, kāpjot uz mājas otro stāvu.

Tāpat A. Sudmalim zināma leģenda par to, kā vectēvs nosargājis, neļāvis izvest daļu muzeja kolekcijas kara laikā. Par izstāžu zālē apskatāmo, vectēva atstāto mantojumu

A. Sudmalis sacīja:

“Žēl, ka man nav bijusi iespēja daudz vairāk komunicēt ar viņu vispirms jau kā ar savu vectēvu, kā arī izrunāties ar viņu par mākslu un novadpētniecību.

Subjektīvi spriežot par vectēva profesionālo daudzpusību, domāju, ka viņš skaisto saskatīja gan dabā, gan pilsētvidē, gan šķietami vienkāršās lietās, kā cimdi, to raksti. Un to nodevis tālāk. Manuprāt, tas ir brīnišķīgi.”

Vectēva godināšana muzejā ar viņam veltītas izstādes iekārtošanu Sudmaļu saimei kārtējo reizi deva iemeslu atcerēties par J. Sudmali, pārrunāt viņa atstāto mantojumu, viņa personību, spilgtākās atmiņas, kas dzimtas jaunākajai paaudzei par savu senci allaž atklāj ko jaunu.

Senās liecības nav aizmirstas

Liepājas muzejs ir viens no lielākajiem J. Sudmaļa veikumiem, izstādes atklāšanā atgādināja D. Kārkla. Ar viņa savāktajām kolekcijām joprojām tiek strādāts, tās tiek papildinātas.

Kad muzeju 1924. gada 30. novembrī dibināja, zem viena jumta – bijušās 8. latviešu pamatskolas ēkā Alejas (tagad Čakstes) laukumā – apvienoja četru biedrību krājumus: Kurzemes Muzeja biedrības, Vācu Liepājas senatnes pētīšanas biedrības, Liepājas Latviešu mākslas veicināšanas biedrības un Skolotāju arodbiedrības.

Foto: Egons Zīverts

Laikam ritot, stabilākā no četrām muzejā mītošajām biedrībām bija Kurzemes Muzeja biedrība, par kuras mantzini bija ievēlēts J. Sudmalis, taču arī pārējās biedrības cieši sadarbojās ar muzeju.

J. Sudmalis, mainoties amata nosaukumiem – mantzinis, vadītājs, pārzinis, direktors –, turpināja muzeju vadīt līdz 1958. gadam.

J. Sudmalis Kurzemes Muzeja biedrības krājumus veidoja atbilstoši tās uzdevumiem – Liepājas vēstures un Dienvidkurzemes etnogrāfijas mantojuma vākšana un saglabāšana.

Viņš bija vairāku novitāšu iniciators, neatlaidīgs Dienvidkurzemes apceļotājs, gan fotografējot šajā novadā vēl dzīvo vēsturi, gan iegūstot muzejam tās liecības.

Liepājas muzeja galvenā krājuma glabātāja Antra Brakše “Kurzemes Vārdam” stāsta, ka liecības ar daudzu gadu vēsturi ir gan izliktas apskatei, integrējot ekspozīcijās, gan arī, protams, glabājas apslēptas cilvēku acīm – bagātīgajā krājumā.

Vācu Liepājas senatnes pētīšanas biedrības mantu uzskaites “grāmata”. Foto: Egons Zīverts

“Senās lietas mēs arī atsevišķi nenodalām, katra glabājas attiecīgajā kolekcijā: etnogrāfija, dokumenti, dārgmetāli, keramika, ieroči utt.

Jā, liecības ir saglabājušās dažādas,”

teic A. Brakše.

Viņa redakcijai izrāda mazu daļu no tā visa: saktas, vainagus, kausus, galvassegas… Izrādās, ka ilgstoši priekšmets nemaz nevar atrasties izlikts ekspozīcijā. Jo uz to ietekmi atstāj gaisma, apmeklētāji ar savu klātbūtni.

“Tāpēc mēs, piemēram, pilsētas tiesībām uztaisījām kopiju, oriģinālu ielikām krājumā,” atklāj A. Brakše.

Kas ir lielākie vēstures liecību ienaidnieki? “Audumam – kodes, kokam – ķirmji, papīram – mitrums, metāls savukārt apsūbē vai uzmetas patina,” uzskaita muzeja pārstāve.

Uzziņai

Liepājas muzejs

Viens no lielākajiem novadu muzejiem Latvijā, nozīmīgs nacionālās kultūras mantojuma glabātājs un popularizētājs.

Dibināts 1924. gada 30. novembrī, taču pirmie centieni izveidot Liepājā muzeju saistās ar 19. gadsimta astoņdesmitajiem gadiem.

1935. gadā Liepājas pašvaldība muzejam iegādājās Kacenelsonu dzimtas savrupnamu Kūrmājas prospektā 16.

1937. gada 9. maijā pēc paveiktajiem remontdarbiem Liepājas muzeju svinīgi atklāja apmeklētājiem.

1939. gadā muzejs no Kurzemes Muzeja biedrības aprūpes pārgāja pilsētas pašvaldības pārziņā, Jānis Sudmalis kļuva par tā direktoru.

Muzeja ekspozīcijas šodien iepazīstina ar Liepājas un Dienvidkurzemes pagātni, koktēlnieka Miķeļa Pankoka dzīvi un mākslu. Glabā unikālus arheoloģiskos priekšmetus un nozīmīgāko etnogrāfisko priekšmetu kolekciju Kurzemē.

Muzejā atrodas izstāžu zāles, kur regulāri skatāmas jaunas mākslas izstādes.

Pašlaik muzeja krājumā ir vairāk nekā 130 000 muzeja priekšmetu.

Avots: Liepājas muzejs

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
  1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
  4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

  1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
  4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
    1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
    2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz