Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Normunda Kalniņa teātrim atdotā sirds

“Peldu pa straumi un cenšos visu paspēt,” pirms svētku koncerta “Mājupceļš” mēģinājuma Liepājas teātrī saka Normunds Kalniņš. Tā viņa decembri aizrit jau ilgus gadus. Vai šāds laiks pirms Ziemassvētkiem nepadara par Grinču? Noteikti ne! “Es cenšos dāvāt cilvēkiem Ziemassvētkus, bet Grinčs tos zog,” skaidro koncerta muzikālais vadītājs.

Normunda Kalniņa teātrim atdotā sirds
Foto: Viļņa Bulava zīmējums
Foto: Viļņa Bulava zīmējums
15.12.2023 00:20

liepajniekiem.lv

Pie eglītes nedzied

Teātris ir viņa otrais darbs, pamatdarbs ir Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā, kur šai laikā notiek eksāmeni.

“Tad nu es cenšos izdzīvot, paspēt visu izdarīt skolā un sagatavot koncertu. Man jau tā gatavošana notiek pirms tam, tagad tikai puzlīti saliekam. Katrs izdara savu mājasdarbu, un tad mums skatuve ir četras dienas astoņiem mēģinājumiem.

Visu sirdi ielieku teātrī, šai koncertā, jo tas ir gada lielais mērķis,”

uzskata Normunds.

Mūzikas skolotājs teātrī nokļuva tālajos laikos, kad direktors bija Ivars Lūsis. “Taisīju mūziku “Sniegbaltītes skolai”, sekoja “Skroderdienas Silmačos”, bet tad pagāju malā no teātra. Pēc tam viss atsākās ar “Gaismiņām” Dzintras Orbas vadībā, ansamblim bija koncerti teātrī Ziemassvētku laikā. Tad jau Herberts Laukšteins iedibināja Ziemassvētku koncertu tradīciju, sākām kopā,” atminas N. Kalniņš.

Uz šiem koncertiem cilvēki izpērk biļetes, pat nezinot, kas tur būs. “Beidzamos gados sniegs Liepājā ir redzams, taču bija laiks, kad tā vispār nebija, un uz skatuves šo sajūtu varēja dabūt.

Ir izveidojusies tradīcija, cilvēki zina, ka viņiem jānāk uz teātri vismaz reizi gadā – uz šo koncertu,”

lielo popularitāti skaidro Normunds.

Nav tādas dziesmas, kas koncertā skanētu katru gadu, to kopējais skaits noteikti esot pāri simtam. Vienas vismīļākās Normundam neesot.

“Mājās pie eglītes nedziedam. Esmu tā noskrējies pa Ziemassvētku koncertiem, ka mājās patīk klusums. Tas attiecas arī uz klausāmo mūziku. Nezinu, vai tas ir vecums, bet man Latvijas Radio 1 interesē. Labāk iegūt informāciju, braucot mājās, jo mūzika darba pienākumos jāklausās daudz. Kad vairāk jāstrādā, mūzika neatlaiž arī naktī, nevar atpūsties,” viņš atzīst.

Kā Šveices kabatas nazis

Koncerta režisori un dalībnieki mainās, taču N. Kalniņš paliek vienmēr. “Režisors nāk ar savu ideju, viņam jau kādas dziesmas ir padomā, es tās apaudzēju ar savām idejām. Ja kāda nepatīk, saku, tomēr vienmēr cenšos uzklausīt režisora vēlmes.

Aktieru izvēle katrai dziesmai notiek kopā ar režisoru. Slodzes cenšos sadalīt vienādi, lai nebūtu viens solists un pārējie tikai piedzied. Protams, ņemam dziedošos aktierus, jo gribu, lai skan kvalitatīvi, dziedam uz balsīm,” viņš pastāsta.

Normundam prieks par jaunā aktierkursa puišiem, ka ienākušas spēcīgas augstās balsis, jo tenoru iepriekš trūka.

Lai cik steidzīgi būtu Liepājas aktieri, uzzinot, ka vaicāšu par Normundu, uzreiz laiks atrodas. Karīna Tatarinova stāsta, ka viņš esot tāds klusais ūdens. “Dara, rosās, un beigās ir krutas aranžijas, lieliskas dziesmas.

Viņu var salīdzināt ar ērgli, kas lidojumā izskatās skaisti, un smagumu neredz.

Normunda darbs ir laikietilpīgs, grūts un skrupulozs. Kad tas viss sāk skanēt, tad ir tā – ahh! Domāju, ka viņš ļoti daudz atdod sevi, savu veselību, lai tā būtu. Tā ir kalpošana mākslai, mūzikai,” saka aktrise.

“Saistībā ar mūziku Normunds var visu,” apgalvo Sandis Pēcis. “Viņš ir kā Šveices kabatas nazis.”

Ar tādu darba rūķi kā Normunds esot viegli strādāt. “Var pilnībā paļauties, kad orķestri vada Norča. Ja aizej šķībi, orķestris piebalsos. Ja izlaid takti, noķers, Visu laiku esi drošās rokās,” uzsver aktieris.

Tam piekrīt arī Artūrs Irbe: “Lai arī cik mēs šķībi dziedātu vai kāds būtu neapmierināts ar mūziku, viņš vienmēr attiecas ar vēsu prātu, ir ļoti mierīgs.”

K. Tatarinova papildina, ka Normunds par kļūdām baroties tikai klusiņām un maigi.

No Kalna uz Norčiku

Koncerta “Mājupceļš” režisori Maiju Kalniņu ar N. Kalniņu vieno gan silta draudzība, gan daudzie brīnišķīgie muzikālie projekti.

“Satiku viņu tur, kur daudzus īpašus cilvēkus esmu satikusi, – Mārtiņa Freimaņa pasaulē, kad Normunds bija grupas “Tumsa” taustiņinstrumentālists.

Viņam bija gari mati un iesauka Kalns.

Mūzikas klubā “Pablo” es vadīju studentu pasākumu “Kā māku, tā maunu”. Kad Kalns tur ieradās pirmajā reizē, man vajadzēja pierakstīt visiem vārdus, uzvārdus. Notika mēģinājums, es prasīju: “Kā tev uzvārds?” Viņš kaut ko teica, es nesadzirdēju un prasīju vēlreiz. “Kalniņš! Vai tad tik grūts uzvārds?” – “Nē, nav, man tieši tāds pats,” tāda bijusi iepazīšanās.

Ciešāka sadarbība gan ballītēs, gan mākslas projektos, gan cilvēciskā draudzībā savijusies pēc Mārtiņa aiziešanas Mūžībā.

“Dažreiz ir pārpratumi. Tie, kas nav liepājnieki, domā, ka Normunds ir mans brālis vai vīrs. Tagad viņš vairs nav Kalns, bet Norčiks, Normundiņš. Arī nevaru iedomāties Liepājas kultūras dzīvi kopumā bez Normunda, kurš ir tik atsaucīgs dažādām idejām.

Reizēm domāju par to, vai viņam ir māka pateikt kādam projektam “nē”, jo uz viņa ļoti daudz kas turas.

Gribas viņu pasaudzēt. Viņš mums visiem ir liela bagātība un vērtība. Tik sirsnīgs, bezgala jauks un talantīgs, profesionāls un atbildīgs. Skaidrs ir viens: ja projektā ir Kalniņš, viss būs kārtībā ar mūziku,” pastāsta Maija.

Normunda meita Hanna mācās čella spēli, beigs bērnu mūzikas skolu. Dēls Edžus spēlē klavieres.

“Man ir sajūta, ka viņam būs grūta izvēle, šķiet, kopē mani – būs jāizvēlas starp matemātiku un mūziku. Vēl jau trīs gadi laika domāt līdz 9. klases beigām. Es viņu nevilku uz klavieru spēlēšanu. Hannu ievilku mūzikas skolā, tad domāju, puikam nelikšu neko. Bet viņš vienu vakaru saka – tēti, gribu spēlēt klavieres!” viņš izstāsta.

Vecākā meita Laura jau pieaugusi un iet savus ceļus nesaistīti ar mūziku.

Normunda vecāki strādāja mūzikas skolā.” Es tur grozījos, kad biju maziņš, bija loģiski sākt mācīties.

Tāpat tur bumbulēju savu brīvo laiku, tad labāk spēlēt.

Pats neatceros, bet mamma stāsta, ka sākumā esot spēlējis vijoli,” atceras Normunds.

Viņa ģimenes māja atrodas laukos, no turienes 15 minūtēs var nokļūt Liepājas centrā. “Ziemā, paldies Dievam, nav nekas ārā jādara. Kad ir ziemas miers, tad arī var nebūt mājās no rīta līdz vakaram.

No pavasara līdz rudenim ļoti labprāt rušinos pa lauku darbiem. Pēc vasaras ir īpaši grūti atgriezties pilsētā, tad mainās ritms. Taču tāds ir cikls. Pienāk pavasaris, tikko saulīte vairāk uzspīd, meklējam podiņus, kuros dēstīt tomātu stādiņus, sēkliņas sēt un priecāties par katru asniņu, kurš izlien,” atklāj N. Kalniņš.

Vizītkarte

Normunds Kalniņš

 • Dzimis 1975. gada 25. jūnijā Liepājā.
 • Pabeidzis Liepājas 1. vidusskolu, E. Melngaiļa Liepājas mūzikas koledžu un Liepājas Pedagoģisko institūtu.
 • LMMDV audzēkņu koncertmeistars.
 • Liepājas teātra muzikālais vadītājs.
 • Pianists, vokālais pedagogs un aranžētājs.
 • Sieva Andra, bērni Laura, Hanna, Edžus.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz