Piektdiena, 3. aprīlis Daira, Dairis, Daiva

Ieviesti divi jauni pabalsti un palielināts ienākumu līmenis pārtikas pabalsta saņemšanai

Ieviesti divi jauni pabalsti un palielināts ienākumu līmenis pārtikas pabalsta saņemšanai
Foto: liepajniekiem.lv
05.01.2017 09:24

liepajniekiem.lv

No ceturtdienas, 5. janvāra, stājušies spēkā Liepājas domes saistošie noteikumi, kas paredz ieviest divus jaunus sociālos pabalstus un palielināt ienākumu līmeni pārtikas pabalsta saņemšanai, lai palīdzību ārkārtas krīzes situācijas varētu sniegt plašākam iedzīvotāju lokam, informē Liepājas Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

8. decembrī Liepājas domes sēdē tika apstiprināti jauni saistošie noteikumi ”Par pabalstu aizgādnībā esošo pilngadīgo personu aizgādņiem” un ”Par pabalstu personu apliecinoša dokumenta noformēšanai” un veikti grozījumi noteikumos ”Par pabalstu pārtikas iegādei”, atgādina G.Jākobsone.

Pārtikas pabalstu tagad var saņemt ar ienākumiem līdz 90 eiro. Līdz šim vienreizējo pabalstu pārtikas iegādei varēja saņemt ģimene vai persona krīzes situācijā, ja tai objektīvu iemeslu dēļ ir ierobežota vai nav iespēja saņemt pietiekamu uzturu un ja ienākumi uz katru ģimenes locekli iepriekšējā mēnesī nepārsniedza 60 eiro. Tomēr praksē bieži bija gadījumi, kad ģimene zemo ienākumu dēļ nevarēja saņemt pabalstu pārtikai, jo ienākumi nedaudz pārsniedza 60 eiro mēnesī uz katru personu ģimenē.

Pārtikas pabalsts ir 45 eiro apmērā, un to izsniedz kā pārtikas karti preču iegādei TOP veikalos, norāda G.Jākobsone.

Lai motivētu personas uzņemties aizgādņa pienākumus un atbalstītu personas, kuras Liepājas bāriņtiesa ir iecēlusi par aizgādņiem pilngadīgai personai, ir ieviests jauns pašvaldības materiālā atbalsta veids – pabalsts aizgādnībā esošo pilngadīgo personu aizgādņiem.

Pabalstu var saņemt persona, kuru Liepājas pilsētas bāriņtiesa ir iecēlusi par aizgādni vai pagaidu aizgādni pilngadīgai personai, ja aizgādnībā esošā persona ir deklarējusi dzīvesvietu un dzīvo Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā, vai aizgādnībā esošas personas deklarētā pamata dzīvesvieta līdz ievietošanai ārpus Liepājas pilsētas administratīvās teritorijas esošajā ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā vai ārstniecības iestādē ir bijusi Liepājas pilsētas administratīvā teritorija.

Pabalsta apmērs ir 40 eiro mēnesī, bet, ja aizgādnībā esoša persona dzīvo institūcijā vai ilgstoši (ilgāk nekā trīs mēnešus) atrodas ārstniecības iestādē, tad 20 eiro mēnesī.

Lai novērstu situācijas, kad trūcīga persona līdzekļu trūkuma dēļ nevar noformēt personu apliecinošu dokumentu, ieviests jauns pabalsta veids iedzīvotājiem ar zemiem ienākumiem – pabalsts personas apliecinoša dokumenta noformēšanai.

Kā zināms, par personu apliecinoša dokumenta izsniegšanu personai ir jāmaksā valsts nodeva Ministru kabineta noteikumos ”Noteikumi par valsts nodevu par personu apliecinošu dokumentu izsniegšanu” noteiktajā apmērā. Lai gan MK noteikumi paredz personu kategorijas (personas vecumā līdz 20 gadiem, pensionāri, I vai II grupas invalīdi), kurām ir noteikti valsts nodevas atvieglojumi, tie neattiecas uz trūcīgām personām ar zemiem ienākumiem vai bez tiem.

Noteikumi paredz, ka pašvaldība vienu reizi piecos gados apmaksās valsts nodevu minimālā apmērā par personu apliecinoša dokumenta – pases vai personas apliecības, izsniegšanu, personām, kurām noteikts trūcīgas ģimenes (personas) statuss saskaņā ar normatīvajiem aktiem un kuras deklarētā un faktiskā dzīvesvieta ir Liepājas pilsētas administratīvajā teritorijā; krīzes situācijā, ja persona nespēj segt izdevumus par personu apliecinoša dokumenta izsniegšanu.

Lai pieprasītu un saņemtu minētos pabalstus, iedzīvotājiem jāvēršas Sociālajā dienestā Ed. Veidenbauma ielā 3.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli