Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Nometnē motivē cilvēkus ar dažāda veida invaliditāti uzsākt aktīvāku un veselīgāku dzīvesveidu

Nometnē motivē cilvēkus ar dažāda veida invaliditāti uzsākt aktīvāku un veselīgāku dzīvesveidu
Foto: Liepājas Neredzīgo biedrība
13.08.2019 12:52

liepajniekiem.lv

No 7. līdz 9.augustam sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā ”Dvēseles veldzes dārzs” norisinājās ”Veselības dienas pieaugušajiem ar invaliditāti 2019”. Nometnes mērķis ir motivēt cilvēkus ar dažāda veida invaliditāti uzsākt aktīvāku un veselīgāku dzīvesveidu, informē Liepājas Neredzīgo biedrības pārstāve Anita Lazdeniece.

Nometnē piedalījās 50 cilvēki ar redzes, kustību, dzirdes, garīgās saslimšanas un attīstības traucējumiem. Šogad dalībnieki bija mērojuši ceļu ne tikai no Kurzemes, bet arī no Rīgas un Balviem.

Kaut arī dalībnieku vecums variēja no 18 līdz pat 81 gadam, un daļai dalībnieku bija ierobežotas kustības, katrs bija entuziasma pilns piedalīties dažādās meistarklasēs. Tajās dalībnieki varēja iegūt teorētiskas zināšanas par veselīgu dzīvesveidu un uzturu, garīgo veselību, pareizu fizisku aktivitāšu izpildi, kā arī dzirdēto praktizēt dažādās fiziskās aktivitātēs – vingrošanā fizioterapeita vadībā, atveseļojošajā vingrošanā jeb pilates nodarbībās, riteņbraukšanā tandēmā un ar cilvēkiem ar invaliditāti pielāgotu trīsriteni, nūjošanā, peldēšanā, tūrisma un orientēšanās aktivitātēs.

Aktivitāšu programma tika saplānota tā, lai dalībnieki nodarbinātu dažādas muskuļu grupas. Dažiem paredzētās nodarbības bija pirmreizēja pieredze, piemēram, dalībnieki ar redzes invaliditāti nebija braukuši ar riteni vispār vai vairākus desmitus gadu, vai peldējuši ūdenī, vai izmēģinājuši nūjošanu.

Nometnes dalībniece Valentīna stāsta par pieredzēto: ”Tāda veida nometnē piedalos pirmo reizi un es esmu ļoti iepriecināta. Viss ir ļoti labi noorganizēts – gan veselības nodarbības, gan lieliskā ēdināšana, arī interesantās izklaides. Ceru, ka būšu sevi motivējusi veselīgākai, kustīgākai dzīvei. Paldies!.”

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli