Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Priecīgs un neikdienišķs notikums. Kas jāzina, pirms doties uz kāzām?

Kad esi saņēmis ielūgumu, skaidrs, ka gaidāms priecīgs un neikdienišķs notikums. Jāatceras, ka kāzas tomēr nav ne ierastā draugu ballīte piektdienas vakarā, ne pikniks ar gaļas cepšanu.

Priecīgs un neikdienišķs notikums. Kas jāzina, pirms doties uz kāzām?
Ilustratīvs (Foto: Victoria Priessnitz on Unsplash)
19.08.2023 06:00

Daiga Lutere

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Apkopojot informāciju no pašmāju un citu valstu tīmekļa vietnēm, piemēram, decorexpro.com, izveidojām vērā ņemamu ieteikumu sarakstu kāzu viesiem.

Uz kāzām viesi tiek aicināti, pasniedzot īpaši sagatavotus ielūgumus. Ja neesi tādu saņēmis, tad rēķinies, ka kāzu banketā neesi gaidīts. Ierasties uz to neaicinātam ir ļoti nepieklājīgi.

Kad esi saņēmis ielūgumu, pēc iespējas ātrāk līgavai un līgavainim paziņo, ieradīsies vai ne. Tas kāzu organizētājiem palīdzēs izlemt par viesu sēdvietām un atbrīvos no liekiem izdevumiem, jo mūsdienās kāzas izmaksā diezgan nopietnu summu.

Ideālā gadījumā atbilde būtu jāsniedz ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc uzaicinājuma saņemšanas.

Rūpīgi izlasi ielūgumu!

Tur līgava un līgavainis būs norādījuši visu viņu svētku dienas svarīgāko informāciju, tanī skaitā dreskodu viesiem, kādas dāvanas priecāsies saņemt, kur paredzēta nakšņošana u.c.

Ir nepieklājīgi uz mielastu paņemt līdzi svešu, neuzaicinātu viesi. Ja ģimenē vairāki cilvēki, bet ielūgumā norādīts ”2 personām”, tad tas noteikti jārespektē.

Tāpat ne visās kāzās tiek gaidīti bērni. Ja ielūgumā nav skaidras informācijas, vai var ņemt līdzi bērnus, tad vispareizāk būs laikus sazināties ar ielūdzējiem un šo jautājumu noskaidrot.

Ja kāzās ir bērni, tad tiem jābūt pastāvīgā vecāku uzraudzībā, nekādā gadījumā netraucējot pārējos viesus. Pirmkārt, kāzas ir jaunā pāra un pieaugušo svētki, nevis bērnu ballīte. Otrkārt,

cilvēki ir atnākuši atpūsties un viņiem nav pienākums paciest bērnu uzvedības radītās neērtības.

Dzīvē gadās visādi, tomēr kavēt kāzas ir ļoti nepieklājīgi. To uzskata par necieņas izrādīšanu.

Ja norādīts, kādā apģērbā viesi tiek gaidīti (ja kāzas plānotas īpašā stilā), tad ievēro šo noteikumu un jau iepriekš sagādā vajadzīgo tērpu. Citādi jutīsies kā “melnā aita” citu viesu vidū.

Pats svarīgākais – ar savu tērpu neaizēno un nemēģini pārspēt līgavu. Neiesaka izvēlēties baltu vai ļoti spilgtu krāsu, izcili īsu mini, uzkrītošu dekoltē vai vulgāru kleitu.

Ja nav norādīts, kādā apģērbā ierasties, tad jāvadās no attiecīgās kāzu balles vietas un tematikas. Piemēram, pasākums brīvā dabā vai vakara svinības greznā muižā.

Seko līdzi izdzertā alkohola daudzumam.

Neviens jaunais pāris nepriecāsies par nesakarīgiem, jēgu pārdzērušiem viesiem, kas vēl uzprasās uz kašķīgām scēnām.

Labāk, lai jaunajam pārim nav jākaunas un jānožēlo, ka tevi uzaicināja.

Ja saki tostu, nepārvērt to par viena aktiera teātri. Tostam jābūt īsam, laipnam un kodolīgam, bez divdomībām un jūtu aizskaršanas.

Ierodoties kāzu norises vietā, sasveicinies ar pārējiem viesiem, arī svešiniekiem. Tas ļaus ne tikai labāk iepazīt jaunlaulāto tuviniekus, bet arī iegūt jaunus draugus.

Neesi pārāk uzmācīgs, nepiesaisti sev pārmērīgu uzmanību, nemeties palīdzēt organizatoriem.

Banketa laikā neatspiedies ar elkoņiem pret galdu, nekomentē pasniegto ēdienu kvalitāti un daudzumu. Ja kāds produkts nav tavā gaumei, tad labāk to noliec malā vai palūdz viesmīlim nomainīt šķīvi.

Ļaunprātīgi neizmanto saucienu “rūgts!”.

Gan laulību reģistrācijas, gan balles laikā esi priecīgs, smaidi un reaģē uz notiekošo, nevis rauc degunu un šķobi seju.

Nekādā gadījumā nekošļā košļājamo gumiju un neturi mutē zobu bakstāmos, salmiņus, konfektes u.c. Mēģini kontrolēt savas emocijas un žestus, pat ja tev kaut kas nepatīk.

Jāsaprot, ka kāzu mielasts neaprobežojas tikai ar sēdēšanu pie galda, gardiem ēdieniem un dzērieniem, bet ietver arī izklaides programmu. Tāpēc aktīvi piedalīties dejās, sacensībās, konkursos un priekšnesumos. Tā viesis izrāda cieņu ne tikai pasākuma organizatoriem, bet arī svētku varoņiem.

Nopietna tēma – mobilais telefons. Pirms ieiešanas dzimtsarakstu nodaļā (baznīcā) izslēdz skaņu vai pašu tālruni! Tu tiki aicināts dalīties notikuma priekā, nevis visu laiku bildēt ar mobilo, dublējot pieaicināto fotogrāfu, operatoru.

Labāk uz līgavu un līgavaini skaties ar savām acīm, nevis caur ekrānu.

Ja esi kāzu viesis, lai pašam vēlāk nebūtu kauns skatīties fotogrāfijas un video, atceries trīs pamatnoteikumus: uzvedies dabiski. Nepievērs sev īpašu uzmanību. Bez nevajadzīgiem strīdiem un šaubīšanās klausi tam, ko saka speciālisti: fotogrāfs, operators, kāzu plānotājs un vadītājs.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz