Ceturtdiena, 4. jūnijs Sindija, Sintija, Elfrīda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sešas lietas, kuras noteikti vajadzētu ņemt līdzi ceļojumā

Sešas lietas, kuras noteikti vajadzētu ņemt līdzi ceļojumā
Foto: Shopify Partners from Burst
18.01.2020 07:07

Konstantīns Fjodorovs

liepajniekiem.lv

Kad aviobiļetes ir iegādātas un ceļojums ir saplānots, pienācis brīdis pakot somas. Par apģērbiem, apaviem un ēdienu katrs izlems pats, savukārt mēs piedāvājam sarakstu ar sešām lietām, kuras noteikti vajadzētu paņemt līdzi.

1. Dokumentu kopijas

Lai cik banāli tas izklausītos, bet arī visapzinīgākie cilvēki nav pasargāti no dokumentu nozaudēšanas. Īpaši liels risks ir vietās, kurās uzturas daudz tūristu, jo tajās ar lielu prieku darbojas kabatzagļi. Pat ja jūs pārvietojaties ar privātu auto vai taksometru, dokumentu kopijas ir vajadzīgas, jo pase vai tiesības var vienkārši izkrist.

Dokumenti nepieciešami reģistrācijai lidojumam vai braucienam ar citu sabiedrisko transportu, iebraukšanai viesnīcā. Protams, ar kopijām vien nepietiks, lai varētu turpināt ceļojumu, toties dokumentu atjaunošanas process ārzemēs kļūs krietni vieglāks un ātrāks. Iesākam, lai kopijas ir gan papīra, gan digitālā formātā.

2. Medikamentu minimums

Mēs visi vienmēr ceram uz to labāko, taču atšķirīgs klimats, ēdiens vai citi faktori ārzemēs var izmainīt ceļotāja plānus pret viņa velmi. Ne visi izvēlas pirkt apdrošināšanu, bet bieži tā arī nav nepieciešama, jo ar daudzām lietām ir iespējams tikt galā paša spēkiem. Līdzi esošā aptieciņa palīdzēs izvairīties no nepieciešamības meklēt tuvāko aptieku un sazināties zīmju valodā.

Kādus medikamentus vajadzētu iekļaut šajā komplektā? Noteikti pretsāpju un pretdrudža līdzekļus, ka arī tabletes pret spazmām. Var noderēt sorbents (vispopulārākais – aktivētā ogle) un mentola konfektes, kuras būs noderīgas pret kakla sāpēm. Protams, nedrīkst ignorēt arī pārsējus un plāksteri, ka arī līdzekli, ar kuru būtu iespējams apstrādāt brūci – ūdeņraža pārskābi. Noderīgs būs arī jods vai tā analogs.

3. Roku dezinfekcijas līdzeklis

Tas nav iekļauts iepriekšējā punktā, jo medikamenti var palikt neizmantoti līdz ceļojuma beigām (ko mēs jums arī novēlam), savukārt dezinfekcijas līdzeklim vienmēr vajadzētu būt tuvumā. Ne visur un ne vienmēr vides objekti tiek regulāri apstrādāti, it īpaši tas attiecas uz sabiedrisko transportu, viesnīcām, ēdināšanas iestādēm.

Dezinfekcijas līdzeklis kļūst īpaši aktuāls, ceļojot uz bijušajām padomju savienības republikām. Publiskās tualetes ne vienmēr ir pieejamas tuvumā, vilcieni un autobusi vairākus gadu desmitus uzkrājuši dažādus mikrobus.  Regulāra roku dezinfekcija noteikti nenāks par ļaunu.

4. Nedaudz skaidras naudas

Maksājuma kartes ir ļoti ērts un samērā drošs līdzeklis, kā veikt pirkumus. Esam pieraduši, ka pat mazo pilsētu nomalēs pirkuma brīdī ir iespējams vienkārši uzpīkstināt, netērējot laiku naudas skaitīšanai vai meklēšanai. Tomēr jāatceras, ka ceļojums var aizvest tādā vietā, kur kartes netiek pieņemtas, tad banknotes un monētas noderēs. Tālu nav jāiet – arī maksas tualetēs lielāko pilsētu centros apmaksu prasa skaidrā naudā.

Tāpat var gadīties, ka konkrētā vietā (vai jūsu bankai) būs tehniskās problēmas, kuru dēļ ar karti nebūs iespējams norēķināties. Šo rindu autors piedzīvojis šādu situāciju Ukrainā, kad uz aptuveni divām stundām pēkšņi pārstāja darboties termināli vairākos tirdzniecības centros. Situācija nav patīkama, bet makā esošā vietējā valūta izglāba. Ja ceļojat ārpus Eiropas savienības, tad citu valstu nauda var būt arī kā suvenīrs.

5. Portatīvais lādētājs

Telefons vēsta, ka baterijai palikuši 10%. Ar to nepietiks, lai uz telefona ekrāna varētu uzrādīt biļeti, kuras drukāšana tika uzskatīta par lieku laika un papīra tērēšanu. Nekas, uzlādēšu lidostā, domā ceļotājs. Pieslēdz lādētāju, bet izrādās, ko rozete nedarbojas. Pieslēdz pie vēl vienas – tas pats. Un tā vairākas reizes. Pazīstams ikvienam, kurš bieži ceļo.

Gluži pretējā situācija – visas rozetes darbojas, taču visas ir aizņemtas. Lai nebūtu jālūdzas nepazīstamiem cilvēkiem, ir vērts paņemt līdzi portatīvo lādētāju jeb t.s. “power bank”. Šī ierīce noteikti noderēs vairākos gadījumos: gan tālākos pārgājienos, gan lidostās un autoostās, gan arī daudz kur citur.

6. Higiēniskais komplekts

Labi, ja jums ir viens tiešais reiss, bet galamērķī dzīvosiet labā viesnīcā, kur viss ir iekļauts cenā, arī higiēniskais komplekts. Ja nē, tad uzreiz pēc iebraukšanas būs jādodas meklēt tuvāko veikalu, lai iegādātos zobu birsti, zobu pastu un citas nepieciešamās lietas. Savukārt, ja ir divi reisi un gaidāma nakts lidostā, tad par zobu tīrīšanu un galvas mazgāšanu būs jāaizmirst.

Katrs pats var izlemt, kas iekļaujams šajā komplektā: zobu birste un zobu pasta, ziepes, šampūns, dušas želeja, ķermeņa losjons, vates kociņi, mitrās salvetes – viss atkarīgs no jūsu higiēnas paradumiem. Pats būsiet pateicīgs sev katru reizi, kad izmantosiet savu komplektu.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz